היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 10/10/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

רו"ח אמיל וינשל חברת ביטוח חדשה על בסיס הפלטפורמה הדיגיטלית שהוקמה ביסודה על ידי בעל סוכנות הביטוח, אודי דגן. וינשל וצעיר הרים יפעלו מול הפיקוח על הביטוח על מנת לקבל רישיון מבטח וימשכו למעשה את הפעילות שהופסקה לפני חודשים אחדים על ידי אודי דגן בשל היעדר מקורות למימון ההון העצמי (שאמור להיות מרותק) שנדרש על ידי הפיקוח על הביטוח.

 

עוד על וינשל מקים חברה


תוצאות מכרז ביטוח הרכב עובדי מדינה לשנת 2018

כלי רכבהשנה, להבדיל מהשנים הקודמות: בבחירת חברות הביטוח שזכו במכרז נכלל דירוג איכות השירות לפי מדד הפיקוח על הביטוח. וכן השפעה של סיכון הנהג והרכבו על הפרמיה ועל סכום ההשתתפות העצמית. כלומר, נהגים זהירים ישלמו פחות בעבור הביטוח.
 

עוד על רכב עובדי מדינה


ביקורת הפיקוח על עמלות צרוף לפי רשימות

איור של איקס על שטרות כסףהסוגיה שנשארה פתוחה, לגבי סוכני הביטוח היא בקביעה רף תחתון של גובה בעמלה באופן שיאפשר לסוכני הביטוח ליתן ללקוחותיהם את השירות המקצועי הדרוש בשים לב לכך שפגישה עם לקוח עשויה להתמשך מספר שעות וסוכני הביטוח אמורים להיות מתוגמלים באופן סביר בעבור העבודה המושקעת על ידם.

 

עוד על סלינגר עמלות צרוף


מובילאיי תשווק באמצעות סוכני ביטוח

האתר של מובלאיי בתחילת הדרךמדובר במיזם מבורך שבו כולם זוכים: סוכני הביטוח יזכו במקור הכנסה נוסף ובחשיפה לציבור לקוחות חדש וגם ישפרו את רווחיות תיקי הביטוח שלהם לאור האפקטיביות המוכחת של המערכת במניעת תאונות דרכים. בנוסף יחסכו סוכני הביטוח בזמן עבודה יקר אשר מושקע על ידם בטיפול בתביעות ביטוח לגביו אינם מקבלים תגמול.

 
עוד על מובילאיי והסוכנים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


המוטבים בפוליסה לביטוח חיים

פטיש של שופטים

שופטת השלום בחדרה, קרן אניספלד, חייבה את חברת הביטוח בטען ביניים לשלם את מלוא הכספים  שהצטברו על-פי הפוליסה והפוליסה הנוספת לרעייתו של המבוטח המנוח. וקבעה, כי לא ישולמו תגמולי ביטוח לעיזבון ולכל אחד מהוריו של המבוטח שהלך לעולמו. " כפועל יוצא אין מנוס מלקבוע שההליך שננקט הוא הליך סרק שהתהפכו בו היוצרות: במקום שהמבקשת תמלא את חובתה כמבטחת ובִקְרוֹת אירוע הביטוח המצער של מות המבוטח תמלא רצונו ותשלם את הכספים ללא דיחוי למשיבה 3, הוחזקה המשיבה 3 בת ערובה בעוד מלוא הכספים מוחזקים בידי המבקשת, עד שבית-המשפט ינפיק למבקשת-המבטחת פסק-דין שיהווה מעין 'פוליסת ביטוח' מפני סיכון רחוק, לא ממשי, של השתת חובת תשלום למשיבה 2. לא לכך נועד ההליך של טען ביניים."

ה"פ 10181-04-17 כלל  נ' המנוח אבו אל היג'א ז"ל ואח' 1/10/2017


חיוב חברת הביטוח בפיצוי צד ג'  כעבור 7 שנים מיום התאונה

אילוסטרציה של שעוןהרשם הבכיר ריאד קודסי מבית משפט השלום בנצרת חייב את חברת הביטוח לפצות צד ג' שנפגע ע"י המבוטח למרות שחברת הביטוח טענה תחילה כי ישנה התיישנות, כשהנתבע טען בעניין זה שקיים סייג להתיישנות כאשר תביעה המבוטח כנגד המבטחת אינה מתיישנת כל עוד לא התיישנה תביעת הצד השלישי כנגד המבוטח.

 

תא"מ 1214-06 רדואן ואח' נ' חביב אללה ריאד אחמד ואח'  1/10/2017


דחיית תביעה בשל נזקי שריפה

 

פטיש של שופטיםהשופט הבכיר ג'מיל נאסר מהשלום בעכו דחה תביעה לתגמולי ביטוח  בשל נזקי שריפה  עובר לאירוע  מערכת האזעקה בחנות שנשרפה לא הייתה דרוכה וגם מערכת גלאי העשן לא התריעה על פרוץ השריפה. המבוטח רכש כיסוי ביטוחי למבנה בית העסק שנשרף כ- 6 ימים לפני אירוע השריפה, ללא שנדרשו לעשות כן מצד בעלי המבנה. הכנסות בית העסק שנשרף היו במגמת ירידה מובהקת ביחס לבית העסק השני של המבוטח עד כדי חוסר כדאיות כלכלית להמשיך ולהפעילו וכן את יתרת החובה המשמעותית בחשבון הבנק של התובעת כולל חריגה ממסגרת האשראי, אי כיבוד שתי המחאות למוסד לביטוח לאומי וכו'.

 

ת"א 55839-01-13 דיסני מול בע"מ נ' הראל  1/10/2017


לחדשות קודמות

נדחתה תביעה נגד איתוראן

צילום של גלגל רכב

השופט  דניאל מרדכי דמביץ מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים דחה תביעה נגד איתוראן שהוגשה עקב שתי גניבות רכביו של התובע. " התובע לא הוכיח התחייבויות של הנתבעת להתריע בכל מקרה שהרכב עובר קו גיאוגרפי מסויים ו/או בשעות מסויימות. הסברו של נציג הנתבעת בדבר תכונות המערכת שהותקנה ברכביו של התובע אינן מהימנות-פחות מטענותיו של התובע. התובע לא הוכיח נזקים שנגרמו לו בשל התנהלותה של הנתבעת. התקנת המערכות של הנתבעת ברכבים אינה הגורם לגניבתם. לא הוכח קשר סיבתי בין מחדל כלשהו של הנתבעת לבין נזק כלשהו שנגרם - לא עצם הגניבות, לא פגיעות ברכבים ו/או אבדן מיטלטלין מהם ולא נזקים תוצאתיים כלשהם."

ת"ק 48381-06-17 ששון נ' מוקד איתוראן בע"מ 3/10/2017


תביעת תחלוף של חברת ביטוח נתקבלה בחלקה

כיתוב של תחלוףהשופטת אפרת בוסני מהשלום בתל אביב – יפו קיבלה בחלקה תביעת תחלוף של חברת ביטוח נגד מזיק בגין תגמולי הביטוח והוצאות החברה בגין הנזק וחייבה את הנתבע לפצות את חברת הביטוח בשיעור של 70% מהסכום שנתבע. "סיכומו של דבר אני מחלקת את האחריות בין הנהגים המעורבים כך שהנתבע אחראי לתאונה בשיעור של 70% ונהגת רכב התובעת בשיעור של 30%. אשר לנזק, לא הייתה מחלוקת של ממש בין הצדדים. התובעת סומכת תביעתה על חוות דעת שמאי שבדק את רכב התובעת ותובעת את תגמולי הביטוח ששילמה בגין נזקי הרכב בתוספת שכר השמאי. הנתבע לא הגיש חוות דעת נגדית ולא דרש לחקור את שמאי התובעת באופן הקבוע בתקנות, וחוות דעת שמאי התובעת לא נסתרה." 

תא"מ 29073-07-16 שירביט נ' כהן 6/10/2017


ירידת ערך בעקבות תאונת דרכים

 

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"הרשמת בכירה אפרת רחלי מאירי מרקוביץ מבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים קיבלה את התביעה המשלימה לתגמולי ביטוח שהגישה בעלת הרכב הנפגע נגד הנהג הפוגע והמבטחת שלו בביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי. אין להתעלם מהוצאות התובעת ובכלל זה התייצבותה לדיון פעמיים, הבאתה של העדה, כמו גם התייצבות המומחה מטעמה פעמיים, עלות חוות דעתו הכתובה, והוצאות האגרה. אשר על כן, ולנוכח האמור לעיל, הנתבעים ישלמו ביחד ולחוד סך של 5200 ₪ עבור רכיב ירידת הערך (מעבר לסכום שפסק השמאי מאיר ממן העומד על סך של 3108 ₪), וכן הוצאות משפט על סך של 3560 ₪.       

 

ת"ק 22946-08-16 אברהם נ' מנצור ואח' 6/10/2017


טיפ לנתבעים בתביעות תחלוף חסרי ביטוח אחריות חוקית  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - אינטרנט ומדיה חברתית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סייג הסתכנות מרצון וחוזר ניסוח פוליסות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חגי תשרי ומונחי ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תקופת התחזוקה בביטוח קבלני - מגבלה או הרחבה? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח ראשוני וביטוחים נוספים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עדכון תנאי הביטוח החדשים לנסיעות במדריך הנסיעות לחו"ל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מאבק במחלות סרטן - טיפ השבוע מאת סוכן הביטוח והעו"ד שרון רביבו, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - האם קיים סיכון פיסי לעוסקים בענף? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת חריגים באתרי מבטחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים הם רכב מנועי? אל תנהגו ללא ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת שמו של סוכן ביטוח שעובד באמצעות סוכנות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת הנמקה של תשלום חלקי בתביעת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה גם על תשלום לפנים משורת הדין - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משבר טבע הקשר לביטוח ומשל הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


גבול אחריות לפריצה מעל לסכום ביטוח תכולה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתחת לרדאר - רעידת אדמה בקרנות הפנסיה הוותיקות -  כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


 


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright