היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 19/3/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

שר האוצר משה כחלוןבינתיים נכנס שוק ביטוחי המנהלים להקפאה מכמה סיבות. מסתבר שבפועל זכו מבוטחי ביטוח החיים לקבל הנחות בביטוחי הריסק ובמקרים רבים יצא שהפרמיה לאחר ההנחה היתה נמוכה בהרבה מהפרמיה שמוכתבת על ידי הפיקוח על הביטוח לאחר הוזלת התעריף הרשמי, אשר כאמור במקרים רבים לא היה בכלל בשימוש.
 

עוד על בעית ביטוחי הריסק


גלאי עשן לקשישים

גים פולי נשיא העמותה עם היו"ר ד"ר שמואל נתנאלבמסגרת הפרויקט שיזמו נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי, מרכז השלטון המקומי בראשות חיים ביבס והעמותה הישראלית למיגון מפני אש NFPA-IL, ירכשו הרשויות המקומיות גלאי עשן, אשר יותקנו על ידי צוותי התקנה של הכבאות וההצלה וצוותים מתנדבים מהרשות המקומית בבתי קשישים. בכל בית יותקנו כ-2 גלאים. בזמן התקנת הגלאים יינתן הסבר והדרכה על סיכוני השריפה וכיצד להימנע ממנה.

 

עוד על גלאי עשן לקשישים


מגמות שוק הביטוח העולמי 2019

איור של משקפת עם הכיתוב 2019הדוח מספק מושג קצר על ניתוח שרשרת האספקה ​​ועל מרווח המכירות ומסביר את יחסי הביקוש / היצע, קצב הייצור, ואת נפח הקיבולת והיכולת של המבטחים ונפח הצריכה.  דו"ח הביטוח העולמי ממחיש את ניתוח המחיר יחד עם תכונות של המוצר.  יתר על כן, הוא מציין את נתח שווקי הביטוח הגדולים באזורים שונים של העולם.

 

עוד על מגמות ביטוח 2019


השוק העולמי של איתור הונאות ביטוח

איור של הונאות ביטוח בעולםהתרחבות מקרי הונאה על פני מגוון רחב של תעשיות, ארגונים וגופים ממשלתיים מאבדים כמויות גדולות של הון מדי שנה.  כל זאת כאשר נעשה שימוש גובר והולך בנתונים דיגיטליים, ופלטפורמות אינטרנטיות שונות ושירותי ענן שמגדילים באופן מיידי את הפגיעות של ארגונים על ידי הונאות סייבר.

עוד על שוק איתור הונאות ביטוח


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


בעל רישיון סוכן ביטוח כבעל פוטנציאל להכנסה גבוה

פטיש שופטיםהשופט ישעיהו שנלר, סג"נ המחוזי בתל אביב – יפו, דחה  ערעור על פסיקת בית המשפט לענייני משפחה אשר דחה את תביעות המערער. האחת, לביטול או הפחתה של חיובו בתשלום מזונות בנם של הצדדים, עקב שינוי נסיבות; והשנייה לפיצויים בסך של 200,000 ₪ בגין לשון הרע, וחייב את המערער לשלם למשיבה הוצאות בסך 50,000 ₪. "בהתייחס לאב הרי הוא בעל תארים רבים, לרבות רישיון תיווך, רישיון סוכן ביטוח ופוטנציאל הכנסה גדול ומשמעותי. בעת חתימת ההסכם אכן היה האב מובטל אך מאז עבד בעבודות מכניסות ומצבו הכלכלי לא הורע."          

עמ"ש 40627-10-16 פלוני נ' פלונית 3/3/2019


היעדר רישיון נהיגה משמעו היעדר ביטוח

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהג'מיל נאסר, שופט בכיר מבית משפט השלום בעכו דחה תביעתו של מבוטח שנפגע בתאונת דרכים. חברת הביטוח טענה להעדר כיסוי ביטוחי מאחר ובזמן התאונה נהג התובע ברכבו ללא רישיון נהיגה בר-תוקף. " תימוכין למסקנה זו ניתן למצוא ברישום העצמי לקורס הייעודי שביצע התובע בו ביום וזמן קצר לאחר המפגש עם אותו שוטר. .. ומאותו רגע ואילך אסור היה לתובע לנהוג ברכבו עד להשלמתו בהצלחה את הקורס הייעודי הנדרש, כתנאי לביטול ההתליה. משבחר התובע להמשיך לנהוג ברכבו חרף מודעתו כי רישיונו הותלה וכי טרם החל קורס הנהיגה הייעודי אליו נרשם (וכל שכן טרם שסיימו בהצלחה), אין לו אלא להלין אלא על עצמו."

ת"א 70690-11-17 טרביה נ' מגדל  11/3/2019


סוגיית איטום לקוי ונזקי צנרת – מה קדם למה?

פטיש שופטיםאבי סתיו, שופט השלום בראשון לציון, קבע, כי: "יש לדחות את עיקרה של התביעה. אין מקום לחייב את הנתבעת בעלות של תיקון או החלפת האיטום במרתף בית התובע. יש לפסוק לטובת התובע את הסכום שנקבע בחוות דעת המומחה מטעם בית המשפט (54,990 ש"ח, כולל מע"מ) ולהוסיף עליו סך 20,000 ש"ח בגין ההשפעה האפשרית של הפגיעה בחצר על דליפת מי גשמים; סך של 7,500 ש"ח בגין החלפת הריצוף; וסך של 5,000 ש"ח בגין עוגמת נפש. מסכומים אלו יש לקזז את הסך של 26,554 ש"ח ששולם כבר על ידי הנתבעת."      

ת"א 38328-09-15 ברוקס נ' הכשרה  10/3/2019


לחדשות קודמות

מודעות הנהג להתליית רישיון הנהיגה

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשמת הבכירה ויג'דאן חליחל מבית משפט השלום בתל אביב – יפו קיבלה במלואה את תביעת התחלוף של חברת הביטוח בגין נזק ששילמה למבוטח בשל תאונת דרכים לפי פוליסת הרכב. חברת הביטוח שביטחה את הרכב הפוגע טענה להיעדר כיסוי ביטוחי בשל התליית רישיון הרכב. , כך או כך, אין ספק כי לנהג לא נשלחה תזכורת לפני התליית הרישיון וכי  דבר הדואר לא נשלח מיד ביום הנפקתו (אלא בסמוך, כפי ההערה המופיעה על אישור משרד התחבורה מיום 14/02/2018), לא ייתכן שהוא נשלח לפני מועד הנפקתו. מכאן, שיש לדחות טענה זו."

תא"מ 6572-10-17 ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ נ' טיירו נעים בע"מ ואח' 10/3/2019


נדחתה תביעת תחלוף בשל נזק לרכב בהסתמך על תצלומי הרכבים שנפגעו בתאונה

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושדנה עופר, שופטת השלום בעכו דחתה תביעת תחלוף של מבטחת בשל נזק שנגרם לרכב. " לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, נתתי דעתי לעדויות הנהגים ועיינתי בתמונות שהוגשו, הגעתי לכלל מסקנה, כי דין התביעה להידחות, מהטעמים הבאים: א. מעיון בתמונות של כלי הרכב ניתן להגיע למסקנה, כי ההתנגשות בין כלי הרכב לא הייתה חזקה, אלא דווקא התנגשות קלה, כפי שהעיד הנתבע, ובניגוד לעדותו של נהג התובעת. ב. רכב התובעת הוא רכב הסעות גדול ומסיבי (אוטובוס זעיר ציבורי), ואילו רכב הנתבע הינו רכב פרטי "רגיל". על מנת שניתן יהיה לקבל את הגרסה לפיה רכב התובעת "נהדף" על ידי רכב הנתבע, נדרשות ראיות להתנגשות חזקה, משמעותית, בין כלי הרכב. התמונות אינן מלמדות כלל על התנגשות חזקה, אלא דווקא על התנגשות קלה ביותר. "

ת"א 3536-04-18 סקוריטס נ' שטו ואח' 11/3/2019


התחייבות המשכיר לביטוח המבנה שולל זכות תחלוף כלפי השוכר

 

פטיש שופטים

אמיר לוקשינסקי-גל שופט השלום בפתח תקווה דחה תביעת תחלוף של חברת הביטוח שביטחה את המשכיר כנגד השוכר. "היות שהוסכם בין הבעלים לבין השוכרים כי ביטוח המבנה שעורך הבעלים הינו גם לטובת השוכרים, הרי שלא עומדת לבעלים זכות פיצוי מהשוכרים ביחס לנזקי המבנה המבוטחים, ומכאן לא קמה לתובעת זכות תחלוף ביחס לנזקים אלה כלפי השוכרים. לפיכך, דין התביעה של חברת מגדל להידחות, ללא צורך להכריע בשאלת קיומה של רשלנות של השוכרים."

 

תא"מ 40526-11-17 מגדל  ואח' נ' מאושר ואח' 8/3/2019


טילים על גוש דן וביטוח מפני טרור  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אסון בלוני הגז – הביטוח אינו תחליף לבטיחות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ההבדל בין ביטוח המחויב מכורח המציאות לבין ביטוח חובה על פי חוק - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השוואת מחיר ביטוח מבנה הדירה בפוליסת הבית המשותף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


דרושה סנקציה כנגד "תביעות דיג" בביטוח צד ג' - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תחפושות פורים וביטוח אחריות המוצר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מתי יש להתחיל את הביטוח? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


עוד בחיים – הכיסוי הפחות מוכר בביטוח חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


יש תביעה ויש תביעה –  הצורך לפלח ולסווג תביעות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח דיירי מגדל יוקרה – הזדמנות פז לסוכן ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אומנות התחלוף - השופטת עשתה בית ספר להראל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות החברה והסוכנות למעשי הסוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי


טיפ לחיפוש באתר  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ההיסטוריה של הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


שתי רגולציות חסרות לשנת 2019 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright