היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 11/3/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הצייר המיתולוגי שאול נמרינמרי, בוגר בצלאל, יליד אשדות יעקב, הוא בנו של דוד (דוידקה) נמרי, ממייסדי קיבוץ אשדות יעקב וסגן מפקד הפלמ"ח. אמו של נמרי, ודבורה, היא ד"ר לבלשנות אנגלית. בתקופת שירותו הצבאי שירת נמרי בגדוד 51 כקצין בגולני. הציג יותר מ 50 תערוכות ברחבי תבל.

 

עוד על נמרי יציג במגדל


ערן כהן מנכ"ל הפול

אילן שמיר המנכ"ל היוצא של הפולבמשך שמונה חודשים, עד לחודש נובמבר 2018, שימש ערן כהן הסמנכ"ל הכספים בחברת נת"ע. חברת נת"ע  - נתיבי תחבורה עירוניים בע"מ היא חברה ממשלתית שאחראית, בין היתר, על תכנון והקמת מערכת הסעת ההמונים של מטרופולין תל אביב. נת"ע, שהחלה פעילותה בשנת 1997 במטרה לספק פתרונות הולמים לקשיי התחבורה של המטרופולין.

 

עוד על ערן כהן מנכ"ל הפול


ביטוח וחוק הספאם

שופט העליון עופר גרוסקופףכאשר לעוסק מספר תחומי עיסוק נבדלים, הן מבחינה עניינית והן מבחינה אירגונית, יש לראות בכל תחום עיסוק כעוסק נפרד, ולאפשר משלוח לרשימת הלקוחות רק ביחס לדברי פרסום הנוגעים למחלקה הרלוונטית. כך, למשל, חברת ביטוח אינה יכולה לשלוח במסגרת החריג בו עסקינן פרסומות שעניינן ביטוח פנסיוני ללקוחות שרכשו אצלה ביטוח אלמנטרי או ביטוח נסיעות לחו"ל ."

 

עוד על ביטוח וחוק הספאם


הרוגי תאונות דרכים בחודש פברואר 2019

טבלת הרוגי תאונות של הרלב"ד לחודש פברואר 2019בהתפלגות לפי מגזרים ניתן לראות שחלה ירידה מרשימה במספר ההרוגים שאינם ערבים (יהודים ואחרים) מ 51 ל 38 (13 הרוגים פחות) אולם במקביל נרשמה עליה במספר ההורגים הערבים מ 15 ל 20 (חמישה הרוגים יותר!).כך נרשמה ירידה במספר ההרוגים בתחום העירוני מ 32 בשנה הקודמת ל 22 השנה ועליה במספר ההרוגים בתחום הלא עירוני מ 36 ל 41.

עוד על הרוגי פברואר 19


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חיוב בעל רכב שהתיר נהיגה ללא ביטוח בפיצוי קרנית

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהמוחמד עלי, שופט השלום בקריות קיבל את תביעתן של אם ובתה הקטינה שנפצעו בתאונת דרכים כאשר האם נהגה ברכב בהיתר מבעליו, ובתה נסעה עמה. הרכב לא היה מבוטח בביטוח חובה. השופט קבע, כי האם זכאית לפיצוי מקרנית בגין נזקי הגוף שנגרמו לה וקרנית זכאית לשיפוי מבעל הרכב שהתיר השימוש ברכב ללא ביטוח חובה תקף. "כפי שהובהר, התובעת לא החזיקה ברכב דרך קבע ולא נהגה בו דרך קבע. זאת ועוד, ובזיקה ישירה לתחולת סעיף 7א' לחוק הפלת"ד, התובעת נהגה ברכב מבלי שידעה – הן ידיעה אובייקטיבית והן ידיעה סובייקטיבית – שהרכב לא מבוטח. על כן, לא ניתן להגיד שדבק בתובעת אשם שיש בו להוביל לחיובה בשיפוי קרנית."            

ת"א 34791-05-16 פלונית הקטינה ופלונית האם נ' אלון רויף וקרנית 28/2/2019


חוזר החידוש בראי בית משפט השלום

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשם הבכיר ריאד קודסי מבית משפט השלום בנצרת קיבל תביעה של מבוטח כנגד חברת ביטוח בשל נזקים שנגרמו לרכבו וזאת למרות שהנתבעות טענו בכתב הגנתן כי  יש לדחות את התביעה, בהעדר כיסוי ביטוחי אצל הנתבעת מס' 2, מאחר ולא הייתה כל פוליסה רלוונטית בתוקף להונדה במועד התאונה. "לסיכום, מצאתי כי יש להכיר בכיסוי הביטוחי חרף אי תשלום הפרמיה לנוכח רשלנות נתבעת 1 בהתנהלותה מול התובע ואי הפעלת שיקול דעת נכון המתחייב בנסיבות העניין לפי רוח הנחיות המפקחת על הביטוח."

תא"מ 11872-08-17 בן שמעון ואח' נ' מיבטח חיפה סוכנות ביטוח בעמ ואח' 5/3/2019


נדחה ערעור במחוזי על קביעת השלום לגבי תאונת דרכים

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהעינת רביד, שופטת המחוזי בתל אביב דחתה ערעורים של פסיקת השלום בנושא תאונת דרכים. "למעלה מן הנדרש, אציין, כי כידוע, "אין בית-משפט לערעורים נוטה להתערב על נקלה באומדנת הערכאה הראשונה את נזקי הניזוק, ולא ימיר את הערכת השופט קמא בהערכתו שלו, אלא אם סכום הפיצויים שנפסק הוא בלתי סביר ורחוק מהמציאות" ...  עוד ידוע הוא כי בדיקת הנזק נעשית "ממעוף הציפור" ... כאשר אם תוצאת פסק הדין בכללה צודקת אין מקום להתערב בכל אחד ואחד מן הסכומים הנפסקים בראשי הנזק. בהתחשב בכללים האמורים לא מצאתי, כאמור, סטייה או טעות בולטת במכלול הסכומים שנפסקו לניזוק."

ע"א 66019-03-18 המאגר הישראלי לביטוחי רכב "הפול" נ' מ. וע"א 6892-04-18 מ.  נ' המאגר הישראלי לביטוחי רכב "הפול" 24/2/2019


ההקשר הסיבתי בין מצבו של התובע לבין תאונת הדרכים

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהחדוה וינבאום וולצקי, שופטת המחוזי בתל אביב – יפו פסקה בתביעתו של נפגע בתאונת דרכים שנקבעו לו 100% נכות, כי יש לנכות מסכום התביעה 10% בשל מחלה שהיתה קיימת עובר לתאונה. " אלא שחרף זאת ראיתי להביא בחשבון כי לתובע היו תלונות גם לאחר הניתוח בשנת 2002 שכן אחרת לא הייתי מצפה לראות תלונות כפי שפורטו אצל הרופאים. מכאן שהניתוח לא החזיר את התובע למצב של העדר נכות כלל, הגם שהוסיף לעבוד ולתפקד ביום-יום. כאמור מדובר במחחלה בעלת אופי פרוגרסיבי. על כן, ראיתי להביא בחשבון נכות רפואית נמוכה תולדת המחלה הניוונית ואני מעמידה אותה על 10%. נכותו הרפואית של התובע תולדת התאונה עומדת על 90% נכות. כפי שיסתבר להלן אין לכך משמעות גדולה בנסיבותיו של התובע.   

ת"א 44217-06-12 י. ב. ח. נ' רם ואח' 26/2/2019


התקבל ערעור סוכנות ביטוח נגד סלקום בגין הפרת הסכם למתן הטבות ללקוחות

כסף ואחוזיםהשופט ערפאת טאהא מבית המשפט המחוזי בנצרת קבל באופן חלקי את הערעור של סוכנות הביטוח על פסיקת השלום שדחה את תביעתה נגד סלקום בשל הפרת הסכם למתן הטבות ללקוחות. "מכאן שטענת המשיבה שההטבה בסך 37,000 ₪ הותנתה בהצגת חשבונית והוגבלה עד גובה החשבונית התבססה על עדות סברה של הפקידה אשר נתנה פרשנות שגויה למסמכי ההתקשרות. כאמור, טענה זו סותרת את אשר סוכם בין הצדדים ועל כן, אין לקבלה.  המשיבה אף לא נתנה כל הסבר מדוע לא זימנה לעדות את הנציג שלה שסיכם את הדברים עם המערערת ומדוע זימנה לעדות פקידה שלא הייתה בסוד העניינים".

ע"א 58092-06-18 סמיר מג'לי סוכנות לביטוח 2002 בע"מ נ' סלקום  28/2/2019


התקבל בחלקו ערעור על דחיית תביעת תחלוף נגד מחזיקתו של כביש 6

 

פטיש שופטים

חנה קיציס שופטת המחוזי מרכז-לוד קיבלה באופן חלקי ערעור על דחיית תביעת תחלוף נגד מחזיקתו של כביש 6. "המערערת עמדה בנטל המוטל עליה להוכיח קיומו של מפגע, ברד כבד שהצטבר במקטע מצומצם, אשר לטענתה הוא שגרם לנהג הפוגע להחליק, באופן שלא עלה בידו למנוע את ההחלקה...בכל הקשור להתנהלות הנהג הפוגע, זה העיד כי בסמוך לתאונה לא ירד גשם וכי תוך כדי נהיגתו הבין שהוא מסתחרר ואז לחץ על הבלם, הרכב סטה שמאלה לכוון הרכב הנפגע אך לא היה באפשרותו לעשות דבר. אומנם עדותו באשר לכלי הרכב הנוספים בכביש נמצאה מוגזמת אך עדותו ... בנסיבות אלו, יש לקבל את טענת המערערת כי המדובר בתאונה בלתי נמנעת ועל כן אין להטיל אחריות על המערערת לנזקים שנגרמו בעקבות התאונה."

ע"א 28310-10-18 ש. שלמה רכב בע"מ נ' דרך ארץ הייווייז (1997) בע"מ ואח' 5/3/2019


לחדשות קודמות

ההבדל בין ביטוח המחויב מכורח המציאות לבין ביטוח חובה על פי חוק - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השוואת מחיר ביטוח מבנה הדירה בפוליסת הבית המשותף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


דרושה סנקציה כנגד "תביעות דיג" בביטוח צד ג' - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תחפושות פורים וביטוח אחריות המוצר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מתי יש להתחיל את הביטוח? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


עוד בחיים – הכיסוי הפחות מוכר בביטוח חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


יש תביעה ויש תביעה –  הצורך לפלח ולסווג תביעות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח דיירי מגדל יוקרה – הזדמנות פז לסוכן ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אומנות התחלוף - השופטת עשתה בית ספר להראל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות החברה והסוכנות למעשי הסוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי


טיפ לחיפוש באתר  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ההיסטוריה של הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


שתי רגולציות חסרות לשנת 2019 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


האחריות המקצועית של הסוכן בביטוח נכס בשכירות  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תיקון 4 לחוק הפלת"ד – החשמליים הם רכב מנועי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


פוליסות ללא השתתפות עצמית למי כדאי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תשובה ביטוחית - התייעצות במחיר השתתפות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright