עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוחי הריסק

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

סוגיית ביטוחי הריסק בפוליסות המנהלים

 

שר האוצר משה כחלון

סוכני הביטוח והמבטחים, נכון לעכשיו תרים אחר פתרון הזהב לסוגיית תמחור מרכיב ביטוח הריסק ועמלות ההיקף של סוכני הביטוח בפוליסות ביטוח מנהלים בעקבות הדרישות של ד"ר משה ברקת, המפקח על הביטוח, במסגרת הרפורמה בביטוחי המנהלים  :

  1. לעדכן את תעריפי הריסק המשווק במסגרת ביטוח המנהלים בהתאם לטבלאות התמותה, כפי שנעשה לגבי ביטוחי הריסק בכל התוכניות האחרות לחיסכון ארוך טווח ובכלל זה קרנות הפנסיה. מרכיב הריסק בביטוחי המנהלים היה יקר במאות אחוזים מזה המשווק במסגרת קרנות הפנסיה ויקר יותר מעלותו ברכישה נפרדת כמוצר עצמאי.
     

  2. לטפל בסוגיית עמלות ההיקף או יותר נכון עמלות הרכישה של סוכני הביטוח שיוצרת ניגוד אינטרסים מול המבוטחים כאשר הסוכנים מתוגמלים בעמלות העשויות להגיע לכדי 100% מהפרמיה בשנה הראשונה. כך שנוצר תמריץ לא מבוטל לנייד מבוטחים מחברה לחברה על מנת לזכות בעמלת הרכישה כל פעם מחדש. הדרישה של הפיקוח היא לחייב את הסוכנים להשיב עמלות אם המבוטח עובר למוצר מתחרה בתוך 6 שנים ממועד צירופו לביטוח המנהלים.
     

  3. לעשות את דמי הניהול שקופים לצרכן הביטוח.

 

בינתיים נכנס שוק ביטוחי המנהלים להקפאה מכמה סיבות. מסתבר שבפועל זכו מבוטחי ביטוח החיים לקבל הנחות בביטוחי הריסק ובמקרים רבים יצא שהפרמיה לאחר ההנחה היתה נמוכה בהרבה מהפרמיה שמוכתבת על ידי הפיקוח על הביטוח לאחר הוזלת התעריף הרשמי, אשר כאמור במקרים רבים לא היה בכלל בשימוש.

 

לפי פרסומים בכלי התקשורת, סוכני הביטוח שהתקשו לשווק מוצרי ביטוח מנהלים בתעריפים הגבוהים יותר פשוט הפנו את הלקוחות לחברות הביטוח הישיר, אויבם המיתולוגי של סוכני הביטוח...

 

סוכני הביטוח גם, מטבע הדברים רגישים ביותר בכל הקשור בפגיעה בעמלות שלהם, כך שלשכת סוכני הביטוח עושה מלחמה מול הפיקוח, על מנת למנוע פגיעה בהכנסתם של הסוכנים.

 

מי שגויס למערכה הוא שר האוצר משה כחלון שבמשרדו נמצאת הרשות הממונה על הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח) וסוכני הביטוח יושבים עם האוצר על המדוכה במטרה להביא לפתרון מהיר ככל האפשר של הסוגיה.

 

המזל הגדול של סוכני הביטוח הוא שהמשבר מתרחש בעונת הבחירות, מצד שני, סוכני הביטוח קיבלו הצעה עוד לפני בחירתו של רוזנפלד לנשיאות לקבלת ייעוץ אפקטיבי מול חברות הביטוח, אלא שהצעה זו לא זכתה ליחס רציני בהנהלת הלשכה.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright