היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 12/9/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איור של תלמיד גם השנה הכיסוי הביטוחי אינו כולל:
תאונות דרכים כמשמעה בחוק הפלת"ד - למעט תאונות דרכים בחו"ל בהם נפגע תלמיד ו/או הורה מבוטח בעת שהייתם בחו"ל מטעם המוסד החינוכי ו/או הרשות המקומית ו/או משרד החינוך. וחבל, שלא ניתנה התייחסות פרטנית הפוליסה לסוגיית הקורקינט והאופניים החשמליים.

 

עוד על תלמידים התשע"ח


פרידה מעו"ד גד נשיץ

עו"ד גד נשיץ, ז"להיה המייסד והשותף הבכיר במשרד נשיץ ברנדס אמיר, שימש כסגן נשיא ארגון דיני הביטוח AIDA העולמי ונשיא הסניף הישראלי וכקונסול כבוד כללי של איסלנד ויו"ר הסגל הקונסולרי.
 גד נשיץ, יליד ברשוב, רומניה, בוגר לימודי משפטים של אוניברסיטת תל אביב (בהצטיינות), המשיך בעבודתו עד לימיו האחרונים. הותיר אחריו שתי בנות וארבעה נכדים. בנו איתן אלסנדרו נשיץ נפטר במפתיע מדום לב בעת הלך טיול בחופשה בחו"ל. 

 

עוד על פרידה מעו"ד נשיץ


זיהוי לקוחות ביטוח בעת חירום

הדף הראשון של חוזר זיהוי לקוחות בחירוםנוהל זיהוי לקוחות במצב חירום יתייחס, לכל הפחות ל: סוגי השירותים או הפעולות הכלולים בו בשים לב לנחיצות הפעולה וסוג השירות שניתן במצב חירום, מגבלת סכום שתיקבע לפעולות שונות, אמצעים חלופיים המשמשים לזיהוי ולאימות במצב חירום, ככל שנעשה בהם שימוש, בהתאם להוראות החוזר.

 

עוד על ביטוח בחירום


היכן מסוכן ללכת   ברגל?

הולך רגל במעבר חציהסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" חושף כי הולכי הרגל בישראל מודעים לסכנה הישראלית הזו ומאד מפחדים ממנה. הסקר נועד לבחון את מידת הביטחון שחש הציבור בעת מעבר במעבר חציה בכביש, ואת שיעור האנשים שנפגעו או שמכירים אנשים שנפגעו או כמעט נפגעו בעת מעבר חציה בכביש.

 
עוד על מסוכן  ברגל


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חלוקת חיסכון פנסיוני בהסכם גירושין

פטיש של שופטים

השופטים א' רובינשטיין, נ' הנדל ומ' מזוז מהעליון קיבלו את ערעור המערערת ופסקו, כי אין בחוק כדי לשנות מן האופן שבו איזנו עד כה בתי המשפט את הזכויות הפנסיוניות של בני זוג שנפרדו, והוא אינו מצמצם את שיקול דעתם הנרחב ביחס לקביעת הסדר איזון משאבים ומימוש השיתוף הזוגי. בן הזוג לשעבר שבידו פסק דין לחלוקת החיסכון הפנסיוני העונה על התנאים הקבועים בסעיף 3 לחוק, רשאי אך אינו חייב, להגיש בקשה לרישומו בגוף המשלם. ככל שבחר שלא לעשות כן, עומדת לו הזכות לממש את פסק הדין במישור יחסי בני הזוג, בערוצי משפט אחרים. להבדיל, בן הזוג החוסך יוכל להגיש בקשה לרישום פסק הדין בגוף המשלם, רק במקרה שבו נתן בן זוגו לשעבר את אישורו לעניין בכתב.

בע"מ  4860/16, בע"מ  4932/16 פלונית נגד פלוני 5/9/2017


חיוב בעל חברה בתשלום פרמיות של החברה

כסף עם מספרייםהרשם בכיר אמיר צ'כנוביץ מהשלום בתל אביב - יפו קיבל שתי שתי תביעות שהוגשו ע"י חברת הביטוח כנגד בעלים של שתי חברות לתשלום יתרת חוב בגין ארבע פוליסות ביטוח. מטעם חברת הביטוח ניתן תצהיר של סוכן הביטוח, אבי דהן אשר טיפל ברכישת הפוליסות,  אשר העיד כי הנתבע השתתף במכרזים שונים לבנייה, במסגרתם נדרש להמציא למזמיני המכרז אישורי ביטוח מעת לעת. ע"פ עדותו הפוליסות לעיל הוזמנו ע"י הנתבע,  הנתבע חתם על הצעות ביטוח באופן אישי ולבקשתו ניתן לו כיסוי ביטוחי באופן אישי בנוסף לכיסוי הביטוחי שניתן לחברות.

 

תא"מ 25340-01-14, תא"מ 20996-01-14 מנורה  נ' בובליל 6/9/2017


נדחתה תביעת עובד כלפי מעביד גם לפי דיני הנזיקין

 

פטיש של שופטיםהשופטת הבכירה רים נדאף מהשלום בנצרת דחתה תביעתו של עובד כנגד המעסיק וחברת הביטוח שביטחה אותו בביטוח אחריות מעבידים בשל נזק גוף שנגרם לו כאשר פרק סחורה. מלכתחילה הוגשה בשתי עילות תביעה חלופיות, שהן על פי הפלת"ד כנגד נתבע מס' 1 בתור נהג המשאית, הנתבעת שהיא בעלת המשאית, ונתבעת מס' 3 שביטחה את המשאית בביטוח חובה. העילה השנייה הייתה לחילופין על פי פקודת הנזיקין שנדחתה כאמור, אף היא לאחר שהשופטת החליטה שאין לתת אמון בגרסת התובע באשר לנסיבות אירוע התאונה.           

 

ת"א 10471-11-15  פלוני נ' לייבוביץ שרלי, ששה יהורם בע"מ ומנורה  6/9/2017


לחדשות קודמות

נדחתה תביעתו של עובד בכיר שנפגע ממשור

פטיש של שופטים

השופטת נבילה דלה מוסא, סגנית נשיא השלום בנצרת דחתה את תביעתו של עובד שנפגע בעבודתו עם משור. נמצא, כי העובד עצמו היה האחראי לקביעת שיטת העבודה, בעל שיקול דעת בעניין התקנת או הסרת המגן. מה גם, לא הוכח, כי במועד התרחשות התאונה, הוא נדרש לעבוד באותו מסור וכי הוא נדרש לעבוד ללא המגן, ומי מיתר "המנהלים" אם בכלל, הורה לו לבצע את עבודות החיתוך מבלי שישתמש במגן. כל זאת, כשהוא ניגש לאותה עבודה תוך שהוא מודע לגמרי לעובדה שהמגן הוסר. בנוסף, הוכח כי הנפגע הוא זה שהקים את עסק הנגרות ומנהל אותו והכי בקיא מיתר אחיו בשיטת העבודה, רכישה, ואף תכנון ובניית מכונות ומסורים. השופטת קבעה כי יש להטיל על העובד אשם תורם מוחלט בשיעור של 100%.        

ת"א 45482-05-12 חנות נ' נגרית אחים חנות בע"מ ואח' 6/9/2017


נדחתה תביעה לפיצוי נוסף בשל ירידת ערך לרכב

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"הרשם הבכיר קייס נאשף מהשלום בתל אביב - יפו דחה את תביעתו של מבוטח שטען, כי לאחר שפותה על ידי חברת הביטוח וביקש למכור, בשלב מאוחר יותר, את הרכב, נקרו על דרכו קשיים רבים, או אז הוא הבין, לראשונה, כי הוא פוצה, בשעתו, בחסר וכי רכיב ירידת הערך לא הוערך כהלכה. בנסיבות הספציפיות כי לא עלה בידי התובע להוכיח בפועל את ירידת הערך המסחרית לה הוא טען. התובע קיבל פיצוי מאת הפניקס כפי שגם קיבל פיצוי מאת הצדדים השלישיים, מבלי שמחה או העלה כל טרוניה או השגה ביחס לזכויות לעתיד לבוא. במישור היחסים מול הצד השלישי מס' 2 בא כוחו אף חתם על הודעה על הסדר פשרה בגדרה הוא אישר כי הפשרה מהווה סילוק סופי ומוחלט של דרישותיו בכל הקשור לתאונה מושא התביעה.      

תא"מ 34540-11-14 אבני ואח' נ' הפניקס  4/9/2017


נזק שנגרם לרכבת קלה בשל התנגשות של שני כלי רכב

 

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"הרשמת הבכירה אפרת רחלי מאירי מרקוביץ מהשלום בירושלים קיבלה את התביעה לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לתובעת, חברה המפעילה רכבות נוסעים מקומיות בירושלים עקב התנגשות בין שני רכבים. עדויותיהם המשולבות של הנהגים בנוגע למיקומי הרכבים וניסיון העקיפה של המשאית, יחד עם מוקדי הפגיעה, מובילים למסקנה שהתרחשו שלוש תאונות, הלכה למעשה.           

 

תא"מ 32716-01-16 סיטיפס בע"מ נ' שווקי ואח' 1/9/2017


עדכון תנאי הביטוח החדשים לנסיעות במדריך הנסיעות לחו"ל - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מאבק במחלות סרטן - טיפ השבוע מאת סוכן הביטוח והעו"ד שרון רביבו, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - האם קיים סיכון פיסי לעוסקים בענף? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת חריגים באתרי מבטחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים הם רכב מנועי? אל תנהגו ללא ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הצגת שמו של סוכן ביטוח שעובד באמצעות סוכנות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת הנמקה של תשלום חלקי בתביעת ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה גם על תשלום לפנים משורת הדין - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משבר טבע הקשר לביטוח ומשל הסנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


גבול אחריות לפריצה מעל לסכום ביטוח תכולה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתחת לרדאר - רעידת אדמה בקרנות הפנסיה הוותיקות -  כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


דרוש נוהל לעדכון יורשי משכנתא - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממשלת ישראל בישלה דייסה - לשוטרים ולסוהרים לא נתנה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעות נפוצה בביטוח אובדן שכ"ד - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם יש צורך בהתייחסות מיוחדת לתובענות ייצוגיות? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


חשיבות שיתוף המבוטח בניהול תביעות תלויות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בריטניה: סיכול של 2,400 הונאות ביטוח במהלך 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright