היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 11/12/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ארמון התרבות בוורשה וסמל העירמנורה, המנוהלת ע"י יהודה בן אסייג, רכשה משיכון ובינוי 50% מהזכויות בבניין משרדים בורשה בירת פולין בסכום של 40 מיליון ₪.

 

עוד על מנורה בפולין


צפויה הוזלה בעלות הרכב האוטונומי

עלי שלכת על שמשה של רכב, צילום אילוסטרציה נכון להיום האומדנים הנוכחיים של עלות החומרה והתוכנה לרכב בעל יכולת של נהיגה עצמית נעים בין 70,000 ל -150 אלף דולר אולם בכיר בתעשיה העריך, כי עלות הטכנולוגיה של הנהיגה האוטונומית תרד לכדי 5,000$ עד שנת 2025 בשל ההתפתחויות הטכנולוגיות הצפויות והגדלת נפח הייצור.

 

עוד על הוזלה אוטונומית


חידוש ביטוח רכב לאחר  תאונות בדיון בכנסת

פרוטוקול הוועדהסיכומו של דבר, הוא שאף אחד מהצדדים, למעט הפיקוח על הביטוח, לא הגיע עם הצעה אופרטיבית לדיון. מניסיון מצטבר של טיפול הפיקוח בסוגיות שונות שהטרידו את הענף (כמו למשל סוגיית השרברבים וביטוח נסיעות לחו"ל), סביר לצפות לפתרון שיהיה כרוך בעליה של פרמיות בביטוח רכב מקיף לכלל אוכלוסיית ישראל.

 

עוד על חידוש תאונה בכנסת


50% יותר הרוגים בתאונות חזית בערים בשנת 2016

מתוך טבלת הנתונים של אור ירוקעל פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בעשר השנים האחרונות (2007-2016) נפגעו בתאונות מסוג חזית-אחור למעלה מ-43,000 בני אדם. בתאונות מסוג זה נהרגו מדי שנה 31 בני אדם בממוצע. בשנת 2016 נהרגו בתאונות חזית-אחור 45 בני אדם, עליה של כ-50% הרוגים מאשר בשנת 2015..

 

עוד על 50% יותר הרוגים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


המבטחת פעלה כשורה בעניין נזקי צנרתי

פטיש של שופטים

הרשמת הבכירה אלישבע חן מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים, דחתה תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח לאחר שהגיעה לכלל מסקנה, כי התובע לא עמד בנטל ההוכחה המוטל עליו. " בהקשר זה של  העבודות אשר לטענת התובע היה על הנתבעת לבצע ואשר בוצעו על ידי איש מקצוע פרטי מטעמו,  אני מקבלת את טענת הנתבעת כי התובע לא הוכיח נזקיו  הנטענים משלא צירף חוות  דעת מומחה לצורך הערכת הנזקים שנגרמו לו לטענתו, וזאת למרות שמדובר בעניין שבמומחיות  שהוכחתו מצריכה  חוות דעת ועדות מומחה."

ת"ק 51312-02-17 שפירא נ' איילון  5/12/2017


שכר טרחת שמאי בביטוח רכב

 

כיתוב רכב רכושהשופטת מריה פיקוס בוגדאנוב מבית משפט לתביעות קטנות בחיפה קיבלה את תביעתו של מבוטח ודחתה את טענתה של חברת הביטוח חשבון שמאי הרכב היה מנופח. "התובע צירף צילום ש'יק שמשך לתשלום שכ"ט שמאי וחיוב חשבון, ובכך הוכיח את גובה התשלום. הנתבעים לא תמכו את טענתם בדבר היותו של שכ"ט שמאי מופרז בראיה כלשהי, אלא טענו את טענותיהם בעלמא. כידוע, על הטוען להקטנת נזק – עליו הראיה, ובהעדר ראיה, על הנתבעים לשאת במלוא שכ"ט שמאי ששולם על ידי התובע, בניכוי 25% רשלנות תורמת".        

 

ת"ק 23084-06-17 כהן נ' גת ואח' 6/12/2017


נדחתה תביעת תחלוף נגד חברת אחזקה

 

פטיש של שופטיםאורי גולדקורן שופט השלום בחיפה דחה תביעת תחלוף של חברת ביטח נגד חברת אחזקה בשל אירוע פריצה. "הישארות נטל השכנוע על כתפי המבטחת-התובעת, שבאה בנעלי המבוטחת, משתלבת עם תכליות דיני הראיות בנזיקין, הממקדים את מבטם באיתור הגורם שלו שליטה טובה יותר על הראיות, יכולת יותר טובה לייצרן או לאספן מלכתחילה, או גישה טובה יותר אליהן בדיעבד (ע"א 9073/15 פלוני נ' כלל חברה לביטוח בע"מ".           

 

תא"מ 68724-03-16 מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נ' ש.א.ש שירותי אבטחה, שמירה וניקיון בע"מ ואח' 7/12/2017


 

לחדשות קודמות

ביטוח אחריות מקצועית כמסמך אישי

פטיש של שופטיםהשופט  מנחם רניאל מבית המשפט המחוזי בחיפה, קיבל את טענת המשיבים שפוליסות ביטוח מקצועיות של המשיב 2 הן מסמך אישי שלו ולא של הוועדה, ודוחה את דרישת העותר לעיון במסמך זה וזאת במסגרת עתירה שהוגשה בגין סירובם של המשיבים להעמיד לעיון העותר מסמכים שלטענתו דרושים לו לשם מילוי תפקידו כחבר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה עירון, בניגוד להוראות סעיף 48ג (ב) לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965.

עת"מ 9185-10-17 ג'בארין נ' מדלג' ואח' 5/12/2017


תגמולי ביטוח והליכי פשיטת רגל

 

פטיש של שופטיםמיכאל קרשן שופט השלום כפר סבא פסק בתביעה כספית להשבת כספי ביטוח שעיקל הבנק במסגרת הליכי הוצאה לפועל בהם נקט בעניינו של חייב. השופט חייב את הבנק לשלם לתובעים את מלוא סכום התביעה בתוספת הוצאות ושכ"ט עו"ד. " יש לדחות את טענתו הראשונה של הבנק. ברי כי פסק הדין ההצהרתי שנתן בית משפט השלום בתל אביב בהסכמת הבנק התייחס גם לתקבולי הביטוח בגין אירוע טביעת הסירה."

 

תא"ק 56777-12-15 מיכאל קרשן ואח' נ' בנק ירושלים 21/11/2017


אחריות הרשות הפלשתינאית לפיגוע חבלני

 

פטיש של שופטיםשופט העליון, נ' סולברג, בהסכמת  הנשיאה (בדימ') מ' נאור וע' פוגלמן  קבע, כי הרשות הפלשתינאית אחראית לתוצאות הפיגוע החבלני שאירע בבקעה-אל-גרביה, עמית עמוס מנטין ז"ל, הגיע בימי אינתיפאדת אל-אקצא אל בקעה-אל-גרביה, לעשות מלאכת תיקון במסגרת עבודתו כטכנאי "בזק". מחבל – קטין כבן 15 וחצי – רצח אותו שם בירי מאקדח. אותו נער מחבל עשה את אשר עשה 10 ימים לאחר שובו ממחנה "אימוני גוף ונשק" מטעם הרשות הפלסטינאית ביריחו, מחנה שנמשך 50 ימים, בו אומנו בני נוער וצעירים, והרש"פ הנחילה להם את רזי השימוש בנשק, תוך העברת מסרים המעודדים שימוש בידע ובהכשרה לצורך ביצוע פעולות טרור. הנער המחבל יִישם הלכה למעשה את אשר למד, וביצע את הרצח הנתעב. העליון קיבל את ערעורה של משפחת המנוח (ע"א 2144/13) וחייב את הרש"פ לשלם  פיצויים עונשיים בסך של 3 מיליון ₪, לבד מסכום הפיצויים שנפסק בבית המשפט המחוזי.

ע"א  2144/13 ע"א  3189/13. עזבון המנוח עמית עמוס מנטין ז"ל נ' הרשות הפלסטינאית ואח' 6/12/2017


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות מקצועית על בסיס אירוע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רשלנות תורמת וחוזר יישוב תביעות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פיתרון יצירתי לסוגיית הביטוח הסיעודי- פיתוח של רובוט סיעודי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי נכון לעדכן פוליסה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחה ע"ח עמלת סוכן - הויקטימולוגיה של הסוכנים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מילון מונחי הביטוח הנכון ביותר למבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי משלים לקופות חולים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים להתלונן במשטרה על הונאה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright