ביטוח -  "מרכז מידע על ביטוח"

 

 עודכן ביום: 31//3/2009

 

 

 

 

 

חדשות ביטוח

                                 

 

    כתבות ומאמרים

ביטוח אופנועים - כתבת השבוע בלעדי לאתר


הפתרון האלגנטי לביטוח עבודות השוכר - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח נזקים למוצרים בתהליך עבודה - כתבת השבוע בלעדי לאתר


דרושים עובדים לחברות ביטוח - טיפ השבוע


הכנה לבחינות הפיקוח ביסודות ובדיני ביטוח - קישורים לחוקים ולמידע באתר


הרעת תנאי ביטוח בחידוש - מחייבת הודעה 30 יום מראש והסכמת מבוטחים- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


איך לקבל חתימה על אישורי ביטוח מבלי להתאמץ? - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח אובדן כושר עבודה - המדריך מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נוסח  מעניין של סעיף ביטול - טיפ השבוע בלעדי לאתר


מהו ותק נהיגה - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


וינר שושנה נגד ביטוח ישיר - שיעור בביטוח דירה - כתבת השבוע, של קטיה שורצמן


בכתבה "עשה ואל תעשה באתרי סוכנים - נוספה המלצה להיזהר מהתקשרות עם גורמים חסרי ניסיון.


כאשר מבטחי המשנה מפסידים - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


 

 

 

    ארועים וספרים

הכנס ה- III של מבטחי משנה בישראל Third Tel-Aviv Re – 2009

כנס תל-אביב רי 2009הכנס יתקיים בין התאריכים 15-19 יוני, 2009 במלון "דן", תל-אביב. ערב גאלה יתקיים ביום  15.6.2009 בטראסק נמל תל-אביב, בחסות "אגוד חברות הביטוח בישראל", "התאחדות החברות לביטוח חיים בע"מ" והמפקח על הביטוח.

 


יצא לאור ספרו של עו"ד ירון אליאס, "דיני ביטוח"

ספרו של עו"ד ירון אליאס דיני ביטוחהמהדורה החדשה של הספר, יצאה לאור בתחילת 2009 והיא כוללת שני כרכים (בסה"כ כ 2,000 עמוד!). במהדורה החדשה נוספו פרקים שלא נכללו במהדורה הקודמת כמו ביטוחים קבוצתיים ("קולקטיבים"), אמצעי מיגון, חובת הנמקה ועוד. מרבית הפרקים שהיו קיימים שוכתבו מחדש והורחבו.

 

לפרטים נוספים ולמבצע


 


 

כנס ביטוחיים 2009 של לשכת סוכני הביטוח התקיים בתחילת חודש מרץ

 

ביטוח ופיננסים 2009כנס ביטוחיים של לשכת סוכני הביטוח יתקיים באילת בתחילת חודש מרץ 2009 מה1 עד ה- 5 בחודש. לפי מידע שנמסר מלשכת סוכני הביטוח, כ1,400 סוכני ביטוח נרשמו לכנס. בין הנושאים שיעמדו על הפרק, ניוד כספי החיסכון הפנסיוני וכניסת הבנקים לייעוץ בתחום החיסכון ארוך הטווח.

 

    פסיקה וחוזרים

הצהרת מדיניות השקעה צפויה של המוסדיים

המטרה לפי טיוטת החוזר היא פרסום מדיניות ההשקעה מראש ע"י שישמש כלי עזר לחוסכים ולגופים המוסדיים

 


הגילוי הנדרש בדיווחים הנלווים של המבטחים

הגילוי הנדרש בדוחות מבטחיםהמטרה לפי טיוטת החוזר היא לקבוע הוראות הנוגעות למבנה הדיווח הנדרש בדיווחים הנלווים של חברות הביטוח . החוזר אמור לחול  על כל חברות הביטוח, לרבות התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה בע"מ ("הפול").בגין הדיווחים הנלווים לשנת 2009 ואילך

 


הקף ביטוח אחריות מקצועית של עו"ד

ביטוח אחריות עו"דהשופט עודד מאור מבית משפט שלום בתל אביב-יפו פסק ביום  4/03/2009, כי  ביטוח אחריות מקצועית של עורך אינו מכסה תביעת לקוח כנגדו בנסיבות בהן עורך הדין הושעה מחברותו בלשכת עורכי הדין והלקוח גילה זאת ועזב את עורך הדין.

א  056908/05 וא 018687/06 גורסקי רוני, עו"ד נגד אשד חיה נגד איילון חברה לביטוח בע"מ שהיא צד ג' בת.א. 18687/06

 


למל"ל אין זכות שיבוב בעסקת ליסינג

למל"ל אין זכות שיבוב המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, א' ריבלין, פסק ביום 24.3.2009 ,כי במקרה הנדון נשללה זכות שיבוב של המל"ל שלפי מסמך ההבנות עם המבטחים אינה מתקיימת במקרה של שכירות או בעלות. רע"א  10726/08, המוסד לביטוח לאומי נגד שמג"ד חברה לתביעות בע"מ בשם מגדל חברה לביטוח בע"מ ואבנר איגוד לביטוח נפגעי רכב בע"מ

 


העליון: יש כיסוי לנהג חדש ללא מלווה

יש כיסוי ללא מלווה בנזקי רכושבית המשפט העליון  דחה את בקשת הערעור והשאיר את הקביעה לפיה קיים כיסוי ביטוחי לנזקי רכוש בנהיגת נהג צעיר ללא מלווה. פסק דין מיום 10.3.2009 , רע"א  2605/07 אריה חברה ישראלית לביטוח בע"מ נגד מרי אבו, עמרם אבו והראל 

 


פורסם חוזר נספח לדוח החודשי של גופים מוסדיים - מספר חשבון לקוח אצל חבר בורסה

מספר לקוח אצל חבר בורסהמטרת החוזר היא ייעול הפיקוח על המסחר המתנהל בבורסה, לרבות פעילות בניירות ערך המתבצעת על ידי הגופים המוסדיים. החוזר חל על  קרנות פנסיה, קופות גמל וחברות ביטוח – לגבי התחייבויות תלויות תשואה החל מהדיווח לחודש מאי 2009 ואילך.

 


חוזר פירוט תגמולי ביטוח בביטוח בריאות

פירוט תגמולי בריאותביום 29 במרץ 2009 פורסם חוזר פיקוח הכולל הוראות לפירוט סכום התגמולים לפי תנאי התכנית כדי ליתן למבוטחים המידע הנדרש לפני ההתקשרות ובמהלכה. החוזר יחול מיום 1 במרס 2010, ואולם תחילתן של הוראות היישום הוא  ביום פרסום החוזר.

 


מעילת בת-עוולה לא תצמח זכות תביעה

עו"ד מיכאל צלטנרביהמ"ש דחה את טענות הנהג ומבטחתו ופסק כי שורשי עילת התביעה במקרה דנן אינם נטועים בעוולת הנהג אלא ברשלנותו. עו"ד מיכאל צלטנר סוקר פסק דין ע.א. (מחוזי-ים) 2317/08 בגים אליהו נ' המגן-חברה לביטוח בע"מ (צלטנר בקובץ המלא של פסה"ד- עמ' 25775).

 

    חדשות

מצגת הגברת הוודאות של החוסך

מצגת הגברת הוודאות של החוסךבאתר האינטרנט של הפיקוח על הביטוח פורסמה ביום 30/3/2009 המצגת של ידין ענתבי, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, בנושא הגברת ודאות החוסך המחייבת צמצום הגמישות. ההוראות בקשר למדיניות השקעה צפויה לפי המצגת כוללות צמצום הגמישות בשלב א'- ביטול המסלולים הכללים

 

 


השמאי אבי ארליך הלך לעולמו

ביום 22/3/2009 הלך לעולמו השמאי אבי (אבשלום) ארליך לאחר מאבק במחלה קשה. ארליך שעמד בראש משרד השמאות "רוברט מרכוס"  היה ידוע ומוכר כמומחה מהשורה הראשונה בארץ ובחו"ל. ההלוויה נערכה ביום 24/3/2009 בסביון. יהי זכרו ברוך.

 


שומרה השיקה שני מוצרי ביטוח חדשים במרץ 2009.

שומרה LA
שומרה Z

חברת הביטוח שומרה, השיקה ביום 23/3/2009 שתי פוליסות חדשות וחדשניות, לפי מיטב המסורת של חברת הביטוח הצעירה והדינמית. שומרה L.A. - נועדה לביטוח הוצאות משפטיות למשפחה ושומרה Z לביטוח צד ג' לאופנועים. הפוליסות החדישות הושקו בטקס מרשים שנערך בסינמה סיטי בהשתתפותם של כ 600 אורחים. במהלך ההשקה נמסר על פוליסה נוספת הממתינה לאישור הפיקוח, שומרה CAT שנועדה לביטוח נזקי קטסטרופה לדירה על בסיס פרנצ'יסה - סף פיצוי.

 


שרות חדש של שלמה שלמה SIXTSixt

 ללקוחות סוכני שלמה Sixt, שיתקנו את רכבם ברשת מוסכי החברה עקב תאונה, תינתן אחריות על רכיב ההשתתפות העצמית בעלות התיקון וזאת בנוסף לרכב חליפי לאורך כל תקופת התיקון ושנת אחריות על טיב התיקון וכן גרירה על חשבון החברה לאחד ממוסכי הרשת לצורך תיקון הרכב.

 


כלל ביטוח הפסידה בשנת 2008 - 565 מיליון

קבוצת כללהפסדיה של חברת כלל ביטוח בשנת 2008 הסתכמו בהפסד נקי של 565 מיליון שקל ב-2008, לעומת רווח של כ-671 מיליון שקל ב-2007. מתוכו ההפסד לבעלי המניות של החברה עמד על כ-472 מיליון שקל.

 

 


חברת AIG ישראל הרוויחה בשנת 2008 33  AIG ישראלמיליון

הרווח הנקי של חברת AIG ישראל לשנת 2008 הסתכם ב  33 מיליון שקל, לעומת רווח של  56.3 מיליון שקל ב-2007. 

 


צעדים בשוק הפנסיוני בעקבות המשבר העולמי

צעדים בעקבות המשבר הכלכלי

 בנוסף יבחן הפיקוח פרסום של הוראות ספציפיות לאחר שיפורסמו במדינות האיחוד האירופי ובארה"ב

המפקח על הביטוח, פרסם בחודש מרץ 2009, מצגת וחוברת הסברים בת 18 עמודים תחת הכותרת: צעדים בשוק החיסכון הפנסיוני בעקבות אירועי המשבר העולמי.

 


הכשרה ביטוח הפסידה 38 מיליון שקל ב2008

הכשרה ביטוחכך מוסר העיתונאי הכלכלי הבכיר, אלעזר לוין   המדווח על הפסדים בביטוח כללי, רווח קטן בביטוח חיים.  החברה סיימה את שנת 2008 בהפסד של 38.2 מיליון שקל, לעומת רווח של 34 מיליון שקל ב-2007. ההפסדים נובעים בעיקר מעסקי החברה בשוק ההון.
 


קמפיין הסברתי של כלל ביטוח לקראת פרסום הדו”חות השנתיים לעמיתים

החטיבה לחסכון ארוך טווח קמפיין כלל פנסיה ופיננסיםבכלל ביטוח יוצאת בקמפיין הסברתי לקראת פרסום הדוחות השנתיים לעמיתי הפנסיה, הגמל וביטוחי המנהלים. סיסמת הקמפייןבהשתתפותו של שמואל וילוז'ני. "תבדוק! בטווח הארוך אתה בטוח" .


 

חדשות ביטוח קודמות


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright