היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח 3/1/2010

    כתבות ומאמרים

ביטוח רכבי יוקרה, השתתפות עצמית בירידת ערך - טיפ השבוע בלעדי לאתר


ביטוחים נוספים לביטוח עבודות קבלניות - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


מי מקים אתי מוזיאון לביטוח? - טיפ השבוע בלעדי לאתר


מדריך ביטוח משנות החמישים - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


טיפ לאינטרנט - הכינו דף נחיתה ל EROR PAGE , טיפ השבוע בלעדי לאתר


מהם ערוצי הקידום בגוגל מאת אלעד מאור, כתבת השבוע בלעדי לאתר


המדריך  הראשון לביטוח אש 1931, מאת י.מ. טוקטלי - מסע בזמן - כתבת השבוע, בלעדי לאתר.


מונחי ביטוח - מסע בזמן - טיפ השבוע, בלעדי לאתר.


טעויות שעושים לפעמים יועצי ביטוח כללי - כתבת השבוע, בלעדי לאתר.


חסר שיווק ממוקד לקוח - טיפ השבוע, בלעדי לאתר.


להחיל את חוזר הטוטל לוס על כיסוי ירידת ערך -  כתבת השבוע בלעדי לאתר


מחשבי המבטחים טועים לפעמים לטובת המבוטחים - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


הצורך בקידום אתר אינטרנט, מאת אלעד מאור: כתבת השבוע, בלעדי לאתר


עליית מחיר המים וביטוח הדירה: טיפ השבוע, בלעדי לאתר


ביטוח חובה לאופנועים - המהלך המבריק של שלמה אליהו - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בדוח 2008 - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


    ארועים כנסים  וספרים

 תערוכת סימני אש בישראל

תערוכת סימני אש בחודש דצמבר 2009התערוכה תיפתח ביום 24/12/2009  במוזיאון לבנקאות של בנק דיסקונט.  בנוכחותו של המפקח על הביטוח, רו"ח ידין ענתבי ומכובדים נוספים

יש לתאם ביקורים מראש בטלפון  1-700-55-8000 .

לאתר התערוכה


כנס "נפתח חלון ההזדמנויות לאנרגיות מתחדשות"

המשרד להגנת הסביבה בשיתוף מיזם "סביבה 2020"  מארגן כנס "נפתח חלון ההזדמנויות לאנרגיות מתחדשות". הכנס יתקיים ביום שלישי, (09 .17.11) בשעות  14:00-18:00  בגני התערוכה, ביתן 10 אולם 6  במסגרת תערוכת "ווטק 2009"  

לפרטים נוספים


אירוע וואטק ישראל יתקיים בחודש נובמבר 2009

אירוע וואטק בנובמבר 2009האירוע השנתי בתחום טכנולוגיות מים, איכות סביבה ואנרגיה שיערך ב-17-19 בנובמבר במרכז הירידים בתל אביב.

כ-150  משלחות של שרים, מנהלי חברות ואנשי עסקים צפויות לבקר באירוע וואטק ישראל, האירוע השנתי בתחום טכנולוגיות מים,  איכות סביבה ואנרגיה שיערך ב-17-19 בנובמבר במרכז הירידים בתל אביב.

לפרטים נוספים


ספרו של עו"ד ירון אליאס, "דיני ביטוח" דיני ביטוח ירון אליאס - מהדורת 2009

המהדורה החדשה של הספר, יצאה לאור בתחילת 2009 והיא כוללת שני כרכים (בסה"כ כ 2,000 עמוד!). במהדורה החדשה נוספו פרקים שלא נכללו במהדורה הקודמת כמו ביטוחים קבוצתיים ("קולקטיבים"), אמצעי מיגון, חובת הנמקה ועוד. מרבית הפרקים שהיו קיימים שוכתבו מחדש והורחבו.

 

לפרטים נוספים ולמבצע


    פסיקה וחוזרים

אחריות המוסך לגניבת רכב

אחריות המוסך לגניבת רכבהשופט פרסקי יעקב מבית משפט השלום בבאר שבע דחה את תביעת התחלוף של חברת הביטוח נגד המוסך בעקבות גניבת רכב למרות שמצא, כי המוסך אחראי לפי חוק השומרים (בהיותו שומר שכר בנסיבות המקרה הנדון)  וזאת בשל כך שהתקיים סעיף 4 לחוק השומרים לפיו השומר אינו אחראי כאשר הנזק נגרם בשל שימוש רגיל בנכס.

א  003358/08 הראל חב' לביטוח בע"מ נגד אלקטרוניק סטריאו ואביזרי רכב

 

 


חוזר ביטוח סיעוד קבוצתי

החוזר החדש יחול על פוליסות שיימכרו או יחודשו החל מיום 1 ביולי 2010 ואילך והוא מבטל את תוקפו של חוזר ביטוח 2004/11 .
החוזר נועד לעדכן בין היתר, את ההוראות בדבר המקרים והתנאים שבהם נדרש המבטח לאפשר המשכיות במסגרת פוליסות פרט למי שהיה מבוטח בביטוח סיעודי קבוצתי והוא כולל הוראות לגבי: ברות ביטוח, תנאי המעבר לפוליסת ההמשך, תגמולי ביטוח בבית המבוטח,  שחרור מתשלום פרמיה ואיסור התניה על כיסוי לביטוח סיעודי.

 


חוזר בקרות על הדוח החודשי

חוזר בקרות על הדוח החודשימטרת החוזר החדש, שיחול על כל הגופים המוסדיים בישראל החל מהדיווח בגין חודש ינואר 2010, היא לעדכן את הבקרות שעל הגופים המוסדיים לבצע טרם שליחת הדוחות החודשיים לממונה. 

 

 


 טיוטת חוזר: תוכנית פעולה לניהול ההון העצמי של מבטח

טיוטת חוזר ניהול ההון העצמי המטרה לפי טיוטת החוזר היא להבטיח כי למבטח תהיה תוכנית פעולה סדורה לניהול ומעקב אחר מצב ההון והשינויים בו. ניתן להגיב על טיוטת החוזר עד ליום18/1/2010 החוזר אמור לחול על כל חברות הביטוח בישראל כאשר תוכנית פעולה כאמור בחוזר תוגש לאישור הדירקטוריון לראשונה לא יאוחר מיום 1 ביולי 2010. בטיוטת החוזר: קביעת מסגרת קווים מנחים לתוכנית הפעולה וקביעת תוכנית פעולה רב שנתית מפורטת.


 

 

 

חדשות ביטוח קודמות

 

    חדשות

יואב בן אור מונה לממלא מקום זמני של המפקח  על הביטוח

יואב בן אור המפקח הזמני על הביטוחיואב בן-אור מונה לממלא מקום זמני של המפקח על הביטוח וזאת עד לכניסתו לתפקיד של המפקח שמונה על ידי שר האוצר, פורפ' עודד שריג לאחר אישור המינוי. שריג אמור להיכנס לתפקיד לקראת סוף ינואר או תחילת פברואר השנה.

 

 


פרופ' עודד שריג הוא המפקח החדש

פרופ' יואל שריג המפקח החדש על הביטוח שר האוצר, יובל שטייניץ, הודיע על מינויו של פ רופ` עודד שריג (Ph.D., אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי) לתפקיד המפקח על הביטוח במקומו של רו"ח ידין ענתבי הפורש מתפקידו בסוף השנה האזרחית. המינויו של פרופ' שריג האמור היכנס לתפקידו החדש במהלך חודש ינואר 2010 כפוף לאישור נציבות שירות המדינה והממשלה.

 

לפרטים נוספים


פרופ' שלמה שוהם על נהגים חרדתיים ונהגים פורקי עול

פרופ' שלמה שוהם

 באתר האינטרנט של אגוד חברות הביטוח מתפרסמת כתבה מפרי עטו של פרופ' שלמה שוהם, חתן פרס ישראל העוסקת בניתוח המאפיינים של שני סוגים של נהגים המועדים לבצע עבירות תנועה ולהיות מעורבים בתאונות דרכים. נהגים פורקי עול שאינם מפנימים נורמות נהיגה (אלא אם כן קיים איום של עונשין) ונהגים חרדתיים המפנימים את נורמות הנהיגה אולם נוטים להיכנס למצבים של חרדת יתר בעת נהיגה הנקלעים למצבים של בלבול ואובדן שליטה.

 

 


חברת AIG ישראל משיקה כיסוי הגנת משכנתא
חברת איי איי ג'י ישראל
הכיסוי החדש מיועד ללקוחות בעלי משכנתא על מבנה. הכיסוי החדש מספק ללקוחות מענה במקרים בהם הדירה אינה מתאימה עוד למגורים כתוצאה מנזקי קטסטרופה כגון: שריפה, רעידת אדמה, התפוצצות ועוד.