פרופ' עודד שריג הוא המפקח החדש

 

פרופ' עודד שריג המפקח החדששר האוצר, יובל שטייניץ, הודיע על מינויו של פ רופ` עודד שריג (Ph.D., אוניברסיטת קליפורניה, ברקלי) לתפקיד המפקח על הביטוח במקומו של רו"ח ידין ענתבי הפורש מתפקידו בסוף השנה האזרחית. המינויו של פרופ' שריג האמור היכנס לתפקידו החדש במהלך חודש ינואר 2010 כפוף לאישור נציבות שירות המדינה והממשלה.


פרופ' שריג היה מופקד בעבר על קתדרת שרם, פודים, קלנר למימון במרכז הבין תחומי בהרצליה ושימש כדיקן בית ספר אריסון למנהל עסקים, לימד באוניברסיטת קולומביה, אוניברסיטת תל אביב ובבית ספר וורטון באוניברסיטת פנסילבניה. מחקרו מתמקד בסוגיות של מימון חברות, הן תאורטיות והן אמפיריות. פרסם כמה מאמרים בכתבי עת מובילים. כמו כן, פרסם שני ספרים עם מחברים שונים: על הערכת חברות בהוצאת McGraw-Hill ועל מדיניות דיבידנדים בהוצאת Harvard-Business School Press.

שריג כיהן כדירקטור בבנק הפועלים ועסק בייעוץ לחברות בנושאי ניהול השקעות.

 

נראה, כי המינוי של פרופ' שריג יביא עמו את האחריות והיציבות אותם מצפה הציבור למצוא במשרד הפיקוח על הביטוח וזאת לאור ניסיונו, השכלתו והכרתו את עולם הפיננסים בארץ ובחו"ל.

 

הרקע של פרופ' באוניברסיטה מעיד על יכולת לעבוד מול ובשילוב עם אנשים צעירים המאיישים כיום את מרבית המשרות הבכירות במשרד הפיקוח על הביטוח.

 

אחד ההישגים, לדעת עורכת האתר, של המפקח היוצא, רו"ח ידין ענתבי הוא העובדה שנכון להיום יכול כל מבוטח הרוצה בכך, למצוא ברשת האינטרנט את תנאי הפוליסה אותה רכש ובכך במידה רבה נוטרל העוקץ  שבאותיות הקטנות של הפוליסה שלא בכל המקרים נמסרת למבוטח.

 

המפקח החדש מקבל ירושה של אימות אפשרי של הפיקוח מול חברות הביטוח בנושאים שונים ובראשם חוזר התביעות וטיוטת חוזר ההתיישנות בביטוח נכות, פוליסות תקניות בביטוח חובה ורכב רכוש שלא הושלמו וסוגיות שלא טופלו בכלל על אף החוזרים המרובים שיצאו ממשרד הפיקוח כמו למשל מעמדם של שמאי הביטוח, דרישה להשכלה מינימאלית של סוכני ביטוח ובדיקת חוזרת של הידע של סוכני ביטוח קיימים לאור החידושים הבלתי פוסקים בענף ועוד.

 

בהצלחה!

 

 

 

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright