היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

עתיד הביטוח

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 


על ביטוח  | ספרות ולימוד  |  ביטוח עסקים |  ביטוחי פרט  |  סיכונים  | סוכנים ומבטחיםטיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


 

עתיד הביטוח, היסטוריה בהתהוות

מאת: קטיה שורצמן יועצת לנהול תביעות ביטוח וניהול סיכונים

 

 

שני צידי הסמניה על עתיד הביטוח

הרעיון לחיסכון ארוך טווח - מקורו בפתרון חלומות פרעה על ידי יוסף. השיטה של חיסכון הרווח בשנים הטובות על מנת לכלכל אותנו בשנים הרעות, כלומר רעיון החיסכון ה פנסיוני, מקורו מגיע עד לעת העתיקה.

 

הדפסת תלת מימד – הוזלת ביטוחי תכשיטים והשתלות. החלפה של תכשיטים, דברי ערך אחרים ואולי אפילו רהיטים וכן החלפה של אברי גוף האדם באמצעות הדפסה במדפסת 3D  תוזיל באופן ניכר או אפילו תייתר חלק לא מבוטל מהכיסויים הביטוחיים.

 

רובוט סיעודי – הוזלה או ביטול ביטוח סיעוד. כפי שפורסם בכתבה "פוליסה אחידה יתרונות וחסרונות" - התפתחויות בתחום הטכנולוגיה ישפיעו גם על תחום הביטוח בכלל ועל ביטוח סיעוד בפרט (כמו למשל המצאה של רובוט שיחליף את עבודתו של העובד הסיעודי, תרופות המבוטח יוכל להדפיס במדפסת התלת מימד הביתית שלו ועוד). כל התפתחות שכזו תצריך שינוי של תנאי הפוליסה של כל חברות הביטוח.

 

אימון המח למניעת תאונות – באמצעות תוכנות מיוחדות ואולי בעתיד גם באמצעות השתלה של חלקיקים אלקטרוניים במח בעתיד או גם הנדסה גנטית יביא מטבע הדברים להוזלת ביטוחי תאונה ואחריות

 

בית חכם –  האפשרות לאתר ולנתר נזקים עוד לפני התהוותם או לפחות בתחילתם באמצעות מערכות של בתים חכמים, תביא להוזלה משמעותית וצמצום ביטוחי דירה וצנרת.

 

תזונה מותאמת, ספורט והנדסה גנטית –  הוזלת ביטוחי הבריאות ולייקור הביטוח פנסיוני.

 

איתור הונאות בשלב החיתום -  הוזלת כל ענפי הביטוח הואיל ואת עלות הונאות הביטוח משלם כל ציבור המבוטחים. למעשה מדובר במיזם שכר קרם עור וגידים וזכה במקום הראשון בתחרות האינשורטק לשנת 2017.

 

בינה מלאכותית בתביעות ביטוח –  פלטפורמה שכבר נמצאת בשימוש של חברות הביטוח בעולם המערבי תביא להוזלה בכל ענפי הביטוח, הן בשל החיסכון של המבטחים בהוצאות לכח אדם, חיסכון בעלות הריבית ותשלום תביעות מיותרות, חיובים ע"י בתי המשפט ועוד.

 

המכונית האוטונומית -  תביא להוזלה וצמצום בביטוח רכב.

 

אנו נמצאים בעת הזאת בעיצומו של תהליך קדמה של פיתוח טכנולוגי גדול ומואץ בכל תחומי החיים אשר משפיע כבר עכשיו וימשיך להשפיע ביתר שאת על כל תחומי חיינו וכך גם על עולם הביטוח שימשיך להשתנות ככל שפיתוחי הטכנולוגיה ילכו ויתקדמו.

 

 

 

פורסם ביום 29/3/2016

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright