היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

מערכות חדישות ברכב

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

ביטוח רכב

מערכות טכנולוגיה חדישות ברכב

 

 

כלי רכב צילום אילוסטרציה

ITS האיגוד הישראלי למערכות תבוניות לתחבורה, מפרסם מדי פעם כתבות בנושא החידושים הטכנולוגיים בתחבורה שהולכים וצוברים תאוצה במהלך השנים האחרונות. רבים מאתנו מודעים למכונית ללא נהג הנמצאת בפיתוח על ידי גורמים שונים, וגם ע"י גוגל, כפי שפורסם.

 

לפי הפרסום באתר האיגוד משימות איגוד ITS ישראל הן:

 

לפעול לשילוב מערכות תבוניות לתחבורה כמרכיב מרכזי במדיניות התחבורה היבשתית בישראל,  לבסס ולפתח את הידע בתחום המערכות התבוניות לתחבורה באמצעות קישור למוקדי פיתוח בארץ ועולם, לתרום לשיתוף פעולה בין בעלי העניין במערך התחבורה, במאמץ להטמיע וליישם מערכות תבוניות לתחבורה בארץ, להביא להגדלת תקציבים המופנים למחקר, פיתוח ויישום מערכות תבוניות לתחבורה ממקורות שונים בארץ ובעולם, לפעול לביסוס התשתית הטכנולוגית הנדרשת לפיתוח, יצור ויישום של מערכות תבוניות לתחבורה  בישראל ולקדם את מודעות ומוכנות הציבור לשימוש במערכות תבוניות לתחבורה.

 

להלן, מספר ידיעות על פיתוחים טכנולוגיים שימצאו על המדף בעתיד היותר או פחות קרוב וישפרו את הבטיחות בנהיגה, כפי שפורסמו בדואר המייל של האיגוד.

 

פשוט לקרוא ולא להאמין, הדור שגדל על ספרי אסימוב וסרטי המדע הבדיוני, יכול לשפשף את העיניים מול העתיד המתהווה מול עיניו ולראות שהטכנולוגיה נמצאת במרחק נגיעה...

 

המכונית שמתריעה על חלקים המועדים לתקלות - ג׳נרל מוטורס הציגה השנה בתערוכת CES טכנולוגיה המאפשרת למכונית להתריע על חלקי מכונית שייתכן ויגרמו לתקלות, עוד לפני שהתקלות קורות, טכנולוגיה הנקראת OnStar Driver Assurance. כיצד זה עובד? מידע מועבר מחיישנים המותקנים במכונית לשרתים בארכיטקטורת ענן. שם, נסרק המידע על ידי אלגוריתמים ייעודיים והודעות בהתאם למצב החלק מועברות חזרה לנהג באימייל, כהודעת טקסט, חיווי במכונית, או דרך אפליקציה ייעודית. ג׳נרל מוטורס צפויה לאפשר את הטכנולוגיה כבר במודל 2016 של חלק מהמכוניות שתשיק החברה.

 

2050: כבישים חכמים - מחקר חדש צופה כי עד שנת 2050 כבישים מהירים יהיו עשויים מחומרים אשר יאירו בחשכה, יתקנו את עצמם, ויוכלו ׳לתקשר׳ עם המכוניות, מערכות ניווט ומרכזי בקרת תנועה באמצעות טכנולוגיות חדשניות. המחקר מעריך כי עד 2050  כ-75% מאוכלוסיית העולם תתגורר באזורים עירוניים, ובהתאם למגמה זו, טכנולוגיות תנועה, שינוע סחורות ותקשורת תתפתחנה, כדי להכיל את נפח התנועה, לצמצם זיהום סביבתי, ולדאוג שעלויות תחזוקת הכבישים יצטמצמו.   

 

אאודי משלימה נסיעת פיילוט אוטונומית של 900 קילומטרים ומגיעה לCES - המכונית של אאודי יצאה מסיליקון ואלי והגיעה ללאס וגאס לפתיחת תערוכת האלקטרוניקה הגדולה, CES. בעשותה מסע זה הוכיחה אאודי כי המכונית יכולה להתמודד בנסיעה בכבישים בין עירוניים מהירים מרובי נתיבים. קבוצת העיתונאים אשר ליוותה את הנסיעה ואשר חבריה זכו לשבת לסירוגין מאחורי ההגה, התרשמו מאוד מביצועי המכונית ונוחות הנהיגה.

המכונית המצוידת בבקרת שיוט אדפטיבית, חיישנים ובמצלמות אשר משקפות את מצב התנועה סביבה, מסוגלת ליזום מעבר בין נתיבים, וכן להאיץ או לבלום בתגובה לתנאי התנועה,

 

מכוניות ירוקות והיברידיות הוצגו בדטרויט - בתערוכה חשובה נוספת, תערוכת המכונות השנתית בדטרויט, הציגו היצרניות מכוניות חדשות הבנויות במודל היברידי או חשמלי, למרות שדרישת השוק והמכירות עדיין מדשדשות. ג׳נרל מוטורס, למשל, הציגה את השברולט וולט שמגיעה כם סוללה אך גם עם מנוע בנזין כגיבוי, וכמו כן הציגה מודל נוסף חשמלי בלבד. פורד הציגה גרסה חשמלית לדגם ה-Ford Fusion, כמו גם יצרניות נוספות.

 

מחקר: 12 מיליון מכוניות ללא נהג עד 2035 - חברת המחקר BCG צופה כי מספר זה של מכוניות ללא נהג, המוערך כ44% מסך המכוניות בעולם, יהווה את השינוי הרדיקלי ביותר שעובר על תעשיית הרכב מזה כ100 שנים. יצרניות הרכב יציגו כבר בדגמי השנתיים הקרובות טכנולוגיות חצי אוטומטיות ברכבים שלהן, אשר עדיין דורשות מעורבות נהג, אך בהחלט מקדמות את המגמה העולמית

 

 

 

  

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright