היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

ביטוח בתים חכמים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים, מכרזים, מפרטים ותביעות ביטוח לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

סיכוני ביטוח של הבית החכם

 

 

 

 

ממערכות הבית החכם

בעיתונות העולמית מתפרסמות  כתבות בנושא השפעת הבית החכם על הפרמיות לביטוח דירה. מהפרסומים עולה, כי במרבית המקרים לא ניתן לקבל הנחה משמעותית בביטוח הדירה בחו"ל לפוליסה שמבטחת בית חכם. הנחה משמעותית לא ניתן לקבל לביטוח בתים מסוג זה והסיבה לכך, היא כפי הנראה היעדר נתונים סטטיסטיים של מבטחים שיאפשרו להם לכמת את הסיכון ולחשב את הירידה בסיכונים השונים, ככל שהיא קיימת כאשר הבית מאובזר במכשירים אלקטרוניים שונים האמורים בין היתר לנתר את הפעילות החריגה בבית (כמו למשל אירוע של פריצה, שריפה או פיצוץ צנרת) כאשר הבית ריק מאנשים.

 

מצד שני קיים כמובן הסיכון של חדירת פצחני סייבר למערכת הביתית שעשויה להקל על הפורצים, נזק העשוי להיגרם למתקנים האלקטרוניים ושאננות מדאיגה של בעלי הדירה העשויים לסמוך יותר מדי על המערכות הטכנולוגיות המתוחכמות שמותקנות בדירה.

 

מספר הבתים החכמים בארה"ב הולך ועולה במרוצת השנים. כך למשל בשנת 2010 היו ברחבי ארה"ב פחות מ 1.9 מיליון בתים חכמים ובשנת 2016 היגע מספרם לכדי 76 מיליון ומשערים שעד שנת 2030 יגיע מספרם לכדי 30 מיליון.

 

כך נראה שככל שיצטבר הניסיון של המבטחים ויערמו הנתונים הסטטיסטיים, יגיע המועד לקביעת הפרמיה לביטוח הדירה גם מתוך התחשבות במערכות הבית החכם.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright