עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 21/2/2010

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2010

 

כיסוי התנגשות כלי טיס במבנה

מאת קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים

 

מקרה של התנגשות מטוס קל במבנה מס הכנסה בטקסס שזכה לסיקור נרחב בכלי התקשרות, הפנה את תשומת הלב לכיסוי הקיים במסגרת הפוליסות המקיפות (וכל הסיכונים) לביטוח דירה ולביטוח עסק והוא כיסוי לנזקים של פגיעת כלי טיס, הכולל בדרך כלל גם נזקי בום על קולי. כיסוי זה קיים גם בפוליסות על בסיס "כל הסיכונים" בהיעדר חריג מיוחד לעניין זה ובכלל זה גם בביטוח עבודות קבלניות, ביטוח ציוד מכני הנדסי וביטוח ציוד אלקטרוני. בפוליסות לביטוח כספים וביטוח רכוש בהעברה יש לראות אם הכיסוי כלול בפוליסות המפרטות סיכונים או כאשר בפוליסות מסוג "כל הסיכונים" כיסוי מסוג זה בדרך כלל אינו מוצא מכלל ביטוח ועל כן - כלול.

 

התנאים לכיסוי זה לפי פוליסות המקיף אינם אחידים אולם מקרה של התנגשות מטוס במבנה שסיבתו תאונה או אפילו נזק מכוון, שלא על ידי המבוטח או המוטב, תהיה מבוטחת לפי כל נוסח שהוא, למעט כמובן מקרה שסיבתו הקרובה היא אחד המקרים המפורטים בחריג מיוחד לעניין נזקי מלחמה וטרור (אלא אם כן, רכש המבוטח כיסוי כנגד נזקי טרור לעסק או לדירה).

 

הנושא המעורר עניין הוא כיסוי הסיכון לפי ביטוח רכב מקיף. כלי רכב הנמצאים בחניונים הממוקמים בתוך מבנים עשויים להיות חשופים לסיכון פגיעת כלי טיס במבנה כמו כל רכוש אחר וכך גם במקרה של פגיעת כלי טיס ברכב הנמצא בדרכו על כביד.

 

סיכון, כלי טיס, אינו נזכר במסגרת פירוט הסיכונים של הפרק לביטוח רכב מקיף. כיסוי זה אינו קיים גם בתנאי מינימום המחוייבים עפ"י חוק (הפוליסה התקנית).

 

אולם נראה, כי, הכיסוי לסיכון זה במסגרת ביטוח הרכב, קיים לפי סעיפים אחרים של מקרה הביטוח, התנגשות מקרית, תאונה מכל סוג ומעשה זדון. גם כאן כמו בביטוח רכב ודירה לא יהיה כיסוי למקרים של נזק שנגרם במתכוון על ידי המבוטח או המוטב (כאמור בסעיף 26 לחוק חוזה הביטוח) ולנזקי מלחמה וטרור, אלא אם כן מדובר בביטוח רכב לפי התנאים המיוחדים של עובדי מדינה הכולל הרחבה לנזקי מלחמה וטרור.

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright