היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

חדשות הביטוח ליום 9/4/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני הביטוחראו בין המשאלות שלי לעשור החדש שפורסמו בתחילת 2010 – לקבוע בחוק עמלת מינימום לסוכן הביטוח. משאלה אחת, לפחות, לפרסם את חוזרי הפיקוח על הביטוח אחת לחודש, התגשמה לאחרונה, כך שניתן לנקוט באופטימיות זהירה גם לגבי המשאלות הבאות.
 

לעוד על לשכה והמוסדיים


עמדת הפיקוח לגבי מניעת ניגוד ענייני בעל רישיון

הדף הראשון של נייר העמדה לגבי ניגוד ענייניםמפניות שהגיעו למשרד הפיקוח על הביטוח עלה, כי קיימים מעסיקים שנמצאים בשותפות עסקית עם בעל רישיון, ועובדיהם של המעסיקים הנם לקוחותיו של בעל הרישיון. קשר עסקי זה מעמיד את בעל הרישיון בניגוד עניינים כלפי הלקוחות, שכן כיוון שהמעסיק מצוי בקשר עסקי עם בעל הרישיון ונהנה מרווחיו, יש לו אינטרס מובהק לשלוח את עובדיו לקבלת שירות אצל בעל הרישיון.
 

עוד על ניגוד ענייני מטפל


רק 4% בטחו בנהגות

נהגץ אישה. צילום אור ירוקארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נשים נוהגות בטוח יותר ונוטות לקחת פחות סיכונים במהלך הנהיגה. חסרים אלפי נהגים בתחבורה הציבורית ובענף הרכב הכבד. נשים לוחמות בצבא ומטיסות מטוסים ולכן הגיע הזמן שהמדינה תעודד אותן להשתלב גם בתחום הרכב וההסעות, כך נוכל לשלב כח עבודה איכותי בתחום הרכב וגם אולי לצמצם את תאונות הדרכים".
 

עוד על 4% בטחו בנהגות


טיוטת תיקון חוזר דמי ניהול

נספח טופס ההודעה למבוטח על שינוי דמי ניהול לפי החוזרבהגבלת שינוי דמי ניהול אותם יהיה רשאי להציע גוף מוסדי לעמיתיו כאשר הם נמוכים משיעור או מסכום דמי הניהול המרביים הקבועים לפי דין יהיו תקפים במהלך תקופה של שבע שנים לפחות במקום שנתיים כפי שקבוע בחוזר הקיים.

 

עוד על טיוטת דמי ניהול


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


נזקי מים בדירה

צינור מים בדירההרשמת הבכירה  אפרת רחלי מאירי מרקוביץ מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים קבלה באופן חלקי תביעה לפיצוי כספי נגד החברה שמבטחת את דירתו של המבוטח, הכשרה חברה לביטוח בע"מ ונגד ש.כ.ל מקבוצת שגריר, המשמשת כספק שירותי מים ואינסטלציה עבור החברה המבטחת.  זאת, עקב נזקי רטיבות שנגרמו לדירתו ולתכולתה. המחלוקת צומצמה לגבי היקף הנזק וגובהו

 ת"ק 18063-08-16 קריאף נ' ש.ח.ל. ואח' 30/3/2017


פגיעת גוף בסמוך לכניסה לרכב

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

השופטת  עינב גולומב בית משפט השלום בנצרת פסקה בתיק פלת"ד אשר עיקר המחלוקת שהתעוררה היתה ביחס לזהות המבטחת הנושאת בחובת הפיצוי כלפי הנפגעת שנפצעה כאשר עמדה להיכנס לרכב שלה. האם חברת הביטוח שביטחה את רכבה בביטוח חובה או חברת הביטוח שביטחה בביטוח חובה את הרכב הפוגע. השופטת קבעה, כי חברת הביטוח שביטחה את הרכב בביטוח חובה היא זו שתפצה את הנפגעת שמבוטחת באמצעותה.

 

ת"א 45092-03-11 חסון נ' עלי ואח'       2/4/2017

 


ביטוח דירה - נדחתה תביעה על גניבת תכשיטים של בת המבוטח שהתגוררה דרך קבע מחוץ לדירה המבוטחת

 

תכשיטים

הרשמת הבכירה קרן מרגולין פלדמן בית משפט לתביעות קטנות בחדרה דחתה את תביעתה של ביתו הבוגרת של מבוטח שתבעה באמצעות אביה לפי פוליסת הדירה שברשותו בגין גניבת תכשיטיה עקב פריצה שאירעה בבית שהתגוררה בו ואשר לא היה מבוטח. משעולה מההסכמות שבפרוטוקול ומדו"ח השמאי שצורף לכתב התביעה, כי בתו של התובע עברה להתגורר בדירה שנפרצה כ- 8 חודשים לפני קרות הארוע, ובאין ראיות לכך שאת מטלטליה לרבות התכשיטים שהיו בשימושה כפי שהוגדרו בדו"ח השמאי, העבירה אל הדירה האמורה רק בסמוך לפני ארוע הפריצה, אין לי אלא לקבוע כי אלו הוחזקו שם דרך קבע, כל עוד התגוררה הבת בדירה, ובהתאמה אין מדובר בהוצאה של התכשיטים אל מחוץ לבית התובע באופן ארעי.

 

ת"ק 15190-08-16 כהן נ' שומרה   2/4/2017

 


לחדשות קודמות

שריפה - האם יש לחייב את חברת הביטוח בפיצוי המבוטח בשל הפרת חוזה או שהמבוטחים גרמו לנזק במתכוון?

השופטת  דפנה בלטמן קדראי מהמחוזי מרכז-לוד דחתה את תביעת המבוטחים נגד חברת הביטוח בגין הפרת חוזה הביטוח באי תשלום התגמולים, בגין נזקי שריפה שארעה בבית העסק המבוטח. השופטת קיבלה את טענתה של חברת הביטוח שדחתה את תביעת הביטוח, בטענה להצתה עצמית על ידי המבוטח, אשר נטען כי הצית במכוון את בית העסק וכי התביעה היא תביעת מרמה.על כן שוכנעתי כי השריפה בבית העסק נגרמה כתוצאה מהצתה, וכי על כן לא עומדת לתובעים תביעה לתגמולי ביטוח מהנתבעת, נוכח גרימת מקרה הביטוח במכוון. התובעים  שיוצגו ע"י עו"ד משה קפלנסקי חויבו ביחד ולחוד בהוצאות התביעה וכן בשכ"ט ב"כ חברת הביטוח (עו"ד מרקו תגר) בסך 120,000 ₪.

ת"א 342-06-14 ק.ב. גורמה ויזמות בע"מ ואח' נ' הראל  28/3/2017


נזקי גוף - עיכוב דוחות חוקר

כיתוב: סודיהשופטת  אביגיל כהן ממחוזי בתל אביב – יפו קבלה את הערעור של התובע שיוצג ע"י עו"ד שמעון כץ על החלטת השלום לפיה במסגרת תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף, נוהלו הליכים מקדמיים ובמסגרת גילוי מסמכים מטעם המשיבה  2 – הנתבעת 2 (להלן: "הפניקס") הוצהר כי בידיה "דוחות חקירה על נספחיהם (חסויים, נערכו לצרכי משפט)". אין מנוס מביטול החלטת בית משפט קמא מיום 5/2/17 על מנת שבית משפט קמא יוציא מלפניו החלטה חדשה ומנומקת ביחס לנטען על ידי המבקשת.

רע"א 6146-03-17 זרחי קלגסבלד נ' זרחי(פורמלי) ואח' 2/4/2017


נדחתה תביעת שיבוב של מדינת ישראל נגד קרנית

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת  בלהה טולקובסקי מהמחוזי מרכז-לוד דחתה את תביעתה של מדינת ישראל בתביעת שיבוב נגד קרנית מאחר שמצאה, כי הנפגע לא היה זכאי לפיצויים על פי סעיף 7א' לחוק הפלת"ד. לפיכך, דין התביעה להידחות. השופטת חייבה את המדינה בהוצאות קרנית, בסך כולל של 120,000 ₪. הנפגע משרת כשוטר במשטרת ישראל. התאונה אירעה שעה שהנפגע היה בדרכו לעבודה, לפיכך הוא הוכר כזכאי לתגמולים על פי חוק הנכים. בעת אירוע התאונה הנפגע רכב על אופנוע שהיה בבעלות הצד השלישי והשימוש באופנוע לא היה מכוסה בביטוח חובה.

ת"א 10620-08-12 מדינת ישראל ואח' נ' קרנית ואח' 2/4/2017


 

תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שריפת האחות בחולון - לא תמיד המעביד אשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית הביטוח בתקשורת - כתבה ראשונה – המרוויחים והמפסידים – סקר חסמים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחת היעדר תביעות ברכב אינה אמורה להיפגע כשיש תביעת תחלוף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מעודכן גם יכול להיות מסוכן  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מינוי מומחה מטעם בית הדין במקרים של מחלות מקצוע - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


האם הפיקוח רשאי להשעות מתפקידו מנהל תביעות?  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קריסת מנופים - היה או לא היה ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות המדינה והפיקוח על הביטוח בנזיקין - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


יחימוביץ - על כנפי הבורות לראשות ההסתדרות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב וביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חובת הסוכן להודיע למבוטח על פקיעת הביטוח - טיפ השבוע בלעדי לאתר.


ביטוח סייבר לפי פוליסת דירה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright