היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח ליום 8/11/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אילוסטרציה של שטר דולר עם אגרופןיש מי שרואים באפשרות לקיומו של ביטוח מסוג זה סיכון לכך שהבנק יעניק אשראי ללקוחות מבלי לבדוק כראוי את הסיכון של כל לקוח ויסתמך על הביטוח שיתן את המענה במקרה של כשל בפירעון, דבר שעשוי להוביל לבועת נדל"ן וליצור סיכון מפני עצמו אם לא יפוקח כראוי.
 

עוד על בל"ל ביטוח אבטלה?


מרדכי הרשקוביץ הלך לעולמו

מרדכי הרשקוביץ, ז"לבחברת הפניקס החל  ברכישה של ביטוח חיים. התחלה צנועה שהפכה במהלך הזמן לרכישה גדולה. יוסי חכמי, חזר מלימודיו בחו"ל וקיבל את האחריות לתחום ביטוח החיים ומשהתמנה למנכ"ל, מינה את הרשקוביץ לראש אגף ביטוח חיים שהיתה לו מערכת מחשבים נפרדת מזו של האגף לביטוח אלמנטרי. כאשר הוחלט לאחד את שתי המערכות מונה הרשקוביץ כאחראי גם לתחום זה.
 

עוד על מרדכי הרשקוביץ, ז"ל


הכשרת שמאי ביטוח רכב לפי טכנולוגיית אטקין

שמאי הביטוח והמקרקעין חיים אטקיןהטכנולוגיה - המהפכה התעשייתית של זמנינו משנה סדרי עולם ומאלצת אותנו להתאים עצמינו לשינויים הטכנולוגיים מצמצמים משמעותית את פעילות שמאי הרכב ופוגעים בהכנסות מוסכי הפחחות. "בית שמאי – בית הספר לפרקטיקה שמאית" נערך בקורסים מיוחדים ייעודיים כדי לסייע להכשיר את שמאי הרכב לבצע הסבה מהירה לענפי שמאות הרכוש החקלאות והסיקור.
 

עוד על טכנולוגיית אטקין


 יום זיכרון שנתי לנפגעי תאונות דרכים

8/11/2018 - יום הזיכרון השנתי להרוגי תאונות הדרכיםעל פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, נכון ל- 4 בנובמבר, נהרגו בשנת 2018 בתאונות דרכים 257 בני אדם. עוד עולה מהנתונים כי מתוך כלל ההרוגים 28 הם ילדים (0-14), 31 הם רוכבי אופניים (חשמליים ורגילים), 111 מבין ההרוגים מצאו את מותם בתאונות דרכים בתחום העירוני.


עוד על יום זיכרון לנפגעים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


תגמולי ביטוח חיים של ערב להלוואה חייבים במס

פטיש שופטיםהמשנה לנשיאת העליון, ח' מלצר דחה ערעור על פסיקת המחוזי שקבע כי מימוש פוליסת ביטוח חיים, נוכח מותו של עָרֵב להלוואה שנטלה המערערת, "חברת בית" לפי סעיף 64 לפקודת מס הכנסה, ואשר הוביל לפירעונה, הצמיח לה רווח הון החייב במס. המערערת הייתה "חברת בית", שהכנסותיה מדמי שכירות ממבנים שבבעלותה נזקפו כהכנסות בעלת המניות בה. המערערת רכשה חלק ממבנה, שמומנה בחלקה בהלוואת משכנתא מבנק שדרש מבנה של בעלת המניות, עָרַב להלוואה ולרכוש על שמו ביטוח חיים, כשהבנק הוא המבוטח והמוטב. הפרמיה בעבור ביטוח החיים שולמה על ידי המערערת. הערב הלך לעולמו, ולפי פוליסת הביטוח חברת הביטוח העבירה את כספי ביטוח החיים לבנק המוטב ובכך סולקה ההלוואה.

ע"א 7957/13 מדרך עוז בע"מ נ' פקיד שומה ת"א 1/11/2018


האם התיישנה תביעת הביטוח?

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושאביגיל כהן שופטת המחוזי בתל אביב – יפו דחתה ברובו את הערעור של פסיקת השלום שקיבל את תביעת המשיבה במלואה בעניין ירידת ערך לרכב עקב תאונת דרכים. חברת הביטוח טענה להתיישנות תביעת הביטוח. " נקבע כי מהעדויות בלט באופן ברור כי עסקינן במצב בו נעלמו מהתובעים העובדות המהוות את עילת התובענה מסיבות שלא היו תלויות בהם ושאף בזהירות סבירה לא יכלו למנוע אותן שכן המבטחת לא טרחה להודיע באופן מפורש וברור כי קיימת הזכאות לקבלת התגמולים.  נקבע כי התובעים- המשיבים  באופן לגיטימי סברו כי הרכב שייך למוסד לביטוח לאומי על רקע  נסיבותיה הקשות של המנוחה, ולכן האיחור בהגשת התביעה נבע  מנסיבות אובייקטיביות. התובעים גילו את זכאותם לקבלת פיצוי רק עם פניית בא כוחם אליהם מטעם המוסך לצורך שחרור הרכב בשנת 2016."        

ע"א 46833-06-18 מנורה נ' הרינגמן ואח' 28/10/2019


נדחתה תביעה בגין שבר מרפק בחוג לברייקדאנס

פטיש שופטיםהשופט רמי חיימוביץ סגן הנשיא השלום בתל אביב – יפו דחה תביעה של תובע שטען, כי בעת שהיה בן 15 שבר את המרפק במהלך חוג "ברייקדאנס" שהתקיים בבית-ספר למחול שמפעילים הנתבעים 1 ו-3. "לאחר בחינת הראיות שבתיק מצאתי כי לא עלה בידי התובע להוכיח את אירוע התאונה וממילא גם לא עלה בידו להראות קשר סיבתי בין התאונה הנטענת לבין השבר במרפק. הראיות שהציג התובע אינם מבססות את טענותיו. לא הוכח כי השתתף בחוג במהלך ספטמבר 2012 וגרסת הנתבעים בעניין זה מבוססת יותר מגרסת התובע. ומשמעותית יותר, השבר שהתגלה בעת שפנה לטיפול רפואי היה שבר ישן והממצאים הרפואיים אינם תומכים בגרסתו."

ת"א 55984-01-16 פלוני נ' ויטלי ויגל, הפניקס ואח' 1/11/2018


אין כיסוי ביטוחי לנפילת חלקי גשר על רכב מסחרי

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשמת הבכירה טלי מירום מבית משפט לתביעות קטנות בחדרה, קבעה, כי לאירוע של נפילת חלקי גשר על רכב, אין כיסוי ביטוחי. "באשר לנתבעת מס' 3, סעיף 3(ב) לחריגים הינו חריג מקובל בענף הביטוח (ראה ע"א (מחוזי ב"ש) 22495-04-16 ע. פרג' - חברה להובלות ולעבודות עפר והספקת חומרים בע"מ נ' אבוחצירה (12.7.16)), ולשונו הרחבה מחריגה נזק לכל רכוש שהוא, הנובע מגובהו של כלי הרכב המבוטח ו/או מטענו, כאשר אין חולק כי במקרה דנא הנזק אכן נגרם בשל גובה זרוע המנוף שהובל על גבי משאית הנתבעים. לפיכך אין לי אלא ליתן תוקף מלא לחריג זה שבפוליסה ולקבוע כי אין לאירוע כיסוי ביטוחי בה. כפועל יוצא, דין התביעה נגד נתבעת מס' 3 להידחות (סעיף 68 סיפא לחוק חוזה הביטוח, תשמ"א - 1981)."

ת"ק 44772-04-18 סורחי נ' ע.מ.ת. - ערוצי מדידה ותשתיות בע"מ ואח' 31/10/2018


 נפילה בירידה ממדרגות הרכב מהווה תאונת דרכים

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובההשופטת  רנה הירש בית משפט השלום ברחובות קיבלה את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח שנפל ממדרגות המשאית ונחבל בגופו. " בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן: החוק), הוגדרו מונחים רלבנטיים, ובכללם "תאונת דרכים" ו"שימוש ברכב מנועי". על פי ההגדרה, יראו תאונת דרכים כל פגיעה נגרמה בעת ירידה מרכב, כאשר ירידה זו היא למטרה תחבורתית. בענייננו, התובע ירד מהרכב על פי גרסתו (שהתקבלה עלי) על מנת לסגור את שער אתר הבניה טרם ימשיך לדרכו בנסיעה הביתה. תחילת הנסיעה היתה בתוך אתר העבודה וסיומה בביתו של התובע. עצירה של התובע כדי לסגור את השער אינה מפסיקה את השימוש ברכב ואינה קוטעת את המטרה התחבורתית באותו שימוש. בשל כך, יש לראות את הירידה החוסה תחת החזקה הגדרת השימוש ברכב, ופציעה תוך כדי הירידה מהמשאית, מהווה תאונת דרכים כהגדרתה בחוק, ומקנה לתובע עילה לפיצויים."

ת"א 42995-12-16 פלוני נ' הפניקס  31/10/2018


פיצוי בגין איחור בהגעת כבודה

 

פטיש שופטיםהרשם הבכיר בנימין בן סימון מבית משפט לתביעות קטנות בבית שמש קיבל באופן חלקי בלבד תביעה שעניינה פיצוי בגין איחור בקבלת כבודה במהלך תובלה אווירית בינלאומית. עפ"י כתב התביעה, התובעים עותרים כי בית המשפט יחייב את הנתבעת סך של 33,500 ₪ בגין החזר עלות מוצרים אותם רכשו, לטענתם, בשל הביטול בהגעת כבודתם, וכן פיצוי בגין עגמת נפש שנגרמה להם בשל אי הגעת הכבודה ובגין הטרדה שנגרמה להם עקב אבדן המזוודה. השופט פסק לזכות התובע סכום של 2,000 ₪  בלבד הכולל 1,000 ₪ בגין עגמת נפש.

 

ת"ק 24824-06-18 קליין ואח' נ' ישראייר תעופה ותיירות בע"מ 27/10/2018


לחדשות קודמות

נזקי צנרת וסוגיית (היעדר דרישה ל) ציוד בדיקה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוכנים ומבטחים היזהרו מ"סגירת שוק" שמשמעו יצירת הגבל עסקי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הבית המשותף לעומת ביטוח חלקים משותפים בלבד - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להתאים את תקופת הכינון להיקף הנזק למבנה המגורים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח תאונות אישיות - אין ביטוח כפול - יש חוסר תכנון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חלקים משותפים בבית משותף דורש סעיף ביטוח ראשוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חשיבות הצגת התמונה הגדולה להצלחתו של הליך משפטי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הר הביטוח, ביטוח כפל והשתתפות עצמית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים - רולטה ישראלית - לזכרו של ארי נשר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפים לביטוח סוכה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להטיל מס/קנס על תגמולי ביטוח לנוהגים ללא ביטוח חובה לרכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים יקרים ושחיה בים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ליברה במבחן הגימיקים הפלטפורמות ונטרול הונאות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אמנון לוי "פנים אמתיות" ומיזם תשובה ביטוחית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright