היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר הביטוח

חדשות הביטוח ליום 5/7/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

עוה"ד סיגל שלימוף נציגת לוידס בישראל פותחת את הכנסבכנס נשאו הרצאות של מנהלים בכירים ביותר לוידס בנושא חיזוי סיכונים עתידיים ובחינה של דרכי ההתמודדות אתם (הן באמצעות ביטוח ובעיקר בדרך של ניתור ומניעה) וכל זאת כאן במדינת ישראל שמבטחיה טרם מצאו את הדרך הנאותה להתמודד עם סיכון האופניים החשמליים שמכה בנו כבר מספר שנים כאשר חברות הביטוח בישראל שמנהלות את קרן המחקרים בנושא ביטוח חובה לרכב, טרם לא מצאו לנכון להקדיש אפילו מחקר אחד קטן לנושא.

 

עוד על חדשנות בלוידס


בעלי מוגבלויות יוכלו לקבל משכנתא

ח"כ קרין אלהרר מסיעת "יש עתיד"אדם עם מוגבלות מקצרת חיים שנטל הלוואה כאמור ורכש ביטוח חיים כאמור זכאי לסיוע מהמדינה בסך של 300 שקלים חדשים בחודש בכפוף לעמידתו באמות המידה שייקבעו לפי הצעת החוק וכל עוד הוא מבוטח בביטוח חיים לאדם עם מוגבלות מקצרת חיים.

 

עוד על מוגבלויות משכנתא


נאוה וייס שבה למגדל בתפקיד סמנכ"ל

נאוה וייס, סמנכ"לית מגדלוייס, ילידת 1966, בוגרת הקורס הדו שנתי של המכללה לביטוח שפעלה עד שנת 2007 ליד איגוד חברות הביטוח והאוניברסיטה הפתוחה. וייס חוזרת למגדל ממנה פרשה בשנת 2012 אחרי 23 שנים בחברה לטובת שלמה ביטוח, בניהולו של אורי אומיד, חברה בה כיהנה בתפקיד מנהלת מחוז ראשי וסמנכ”לית החברה.

 

עוד על נאוה וייס שבה למגדל


שיא בקריאות למד"א בשנת 2017

אמבולנס של מד"א צילום אילוסטרציה של קטיה שורצמןמתוך הנפגעים, למעלה מ-2,200 בני אדם נפגעו באורח קשה. בשביל הנפגעים הללו, כל שניה מרגע התאונה ועד הפינוי עשויה להיות עניין של חיים ומוות. למהירות הפינוי משמעות קריטית להצלת חייהם ולאיכות חייהם בהמשך. כל עיכוב בקבלת הטיפול הרפואי הנחוץ עלול להיות גזר דין מוות.

 

עוד על שיא קריאות למד"א


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


לא הוכחה כוונה תחילה לפגיעה על ידי רכב

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהדניאל קירס שופט השלום בנצרת קיבל את תביעתו של המבוטח נגד חברת הביטוח וקבע, כי המבטחת לא הוכיחה שהמבוטחת נפגעה במתכוון. "המסקנה היא, שהמבטח לא הטה את מאזן ההסתברויות (לא כל שכן בהתחשב בנסיבות המקרה, במהות הטענות ובחומרתן) להוכיח כי הנהג התכוון לפגוע בתובעת, או בציבור אנשים. ועל כן, לא הוכיח המבטח, בענין הפגיעה בתובעת מושא התביעה, את התנאים לתחולת החזקה הממעטת בהגדרת "תאונת דרכים" בנוגע למעשה מכוון."

ת"א 56676-05-16 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ           30/5/2018


פיצוי בגין אי חידוש ביטוח אחריות מקצועית

 

פטיש של שופטיםהשופט הבכיר יצחק לובוצקי מבית דין אזורי לעבודה בתל אביב – יפו קיבל באופן חלקי את תביעתו של אדריכל כנגד מעסיקו וחייב את המעסיק בתשלום "פיצוי בגין אי הפרשות לביטוח מנהלים (קופת גמל)" בסך 64,273 ₪. עוד נקבע, כי: "על פי סע' 4 להסכם העבודה (ת/3), התחייב המעסיק לבטח על חשבונו את העובד בביטוח אחריות מקצועית. משהוכח כי המעסיק נמנע מלחדש עבור התובע את "ביטוח האחריות המקצועית" שפג תוקפו בחודש 1/15, ממילא הוגבל התובע בתפקודו ... ויש לראות בכך פיטורים, או למצער כנסיבות המהוות הצדקה ל"התפטרות בדין מפוטר". שהרי, לא מצופה מעובד מסוג זה, להמשיך עבודתו ללא כיסוי ביטוחי מתאים. אשר על כן, זכאי התובע ל"פיצויי פיטורים""

 

סע"ש 37876-06-15 - אלון יערי נ' די.סי.אס. חיזוק מבנים בע"מ ואח' 17/5/2018


נדחתה תביעה בגין גניבת רכב

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהשופט הבכיר ג'מיל נאסר מבית משפט השלום בעכו, דחה את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח בגין גניבת רכב שהיה מבוטח בחברה. "שקלול גרסת התובע לגבי הנסיבות שקדמו לאירוע הגניבה הנטען ובסמוך לאחריו, אל מול החומר הראייתי הקיים בתיק ביהמ"ש כמפורט לעיל, מוביל למסקנה, כי התובע לא עמד בנטל הראיה המוטל עליו במשפט אזרחי ולא הוכיח את נסיבות מקרה הביטוח (אירוע הגניבה הנטען). אומנם שוכנעתי כי התובע ביקר בשוק העירוני בראש העין עם רכבו במועד הנטען, אולם לא שוכנעתי כי רכבו נגנב בנסיבות המתוארות בכתב התביעה. המסקנה המתבקשת הינה כי דין התביעה להידחות".         

ת"א 7514-07-15 אבולוף נ' מנורה   28/6/2018


 

לחדשות קודמות

נדחתה תביעה למתן סעד הצהרתי בביטוח מפני אובדן כושר עבודה

פטיש של שופטיםרננה גלפז מוקדי, שופטת המחוזי בנצרת דחתה את הערעור על פסיקת השלום (למעט ההסכמה שהושגה בסוגיית הריבית) בעניין עתירת המערער למתן סעד הצהרתי לפיו מחוייבת המבטחת  לשלם לו את תגמולי הביטוח גם לעתיד, עתירה אשר נדחתה על ידי בית המשפט קמא וכן עתירתו לחייב המשיבה בריבית מיוחדת בהתאם לסעיף 28א לחוק חוזה ביטוח, גם זו נדחתה על ידי בית המשפט קמא. "קביעתו של בית המשפט קמא בסעיף 16 לפסק דינו כי לא ניתן להיעתר לעתירה זו מקובלת עלי, שעה שממילא, בהתאם להוראות הפוליסה, הזכות לקבלת התגמולים צומחת מדי חודש ככל שמתקיימים תנאי הפוליסה ובהם כי המערער אינו עובד."

ע"א 50869-02-18 קוסטיקה נ' מנורה   17/6/2018


נדחו ערעורים בתביעה בגין רשלנות מקצועית של עורך דין

פטיש של שופטים

שרה דותן שופטת המחוזי בתל אביב – יפו, דחתה את הערעור והערעור שכנגד על פסיקת השלום בעניין רשלנות מקצועית של עורך דין שלא טרח לענות לדרישה לסילוק תביעה על הסף מחמת התיישנות. השלום דחה את התביעה ככול שהיא נוגעת לנזקים הממוניים שלא הוכחו, אך קיבל את התביעה ביחס לנזק שאינו נזק ממון, וחייבה את המשיב לפצות את המערער ב- 10,000 ₪, כן חייב את המשיב בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד. "אשר לערעור שכנגד, לאור רשלנותו של המשיב אשר אינה שנויה במחלוקת, אף אני סבורה שהתנהלותו גרמה למערער נזק לא ממוני. הטענה לפיה התביעה הייתה חסרת סיכוי מלכתחילה מוטב לה שלא הייתה נשמעת והיא מעוררת תהיות נוספות באשר לאופן הטיפול בתביעת המערער".

ע"א 8590-03-18 טעמנה נ' ויינברג וע"א 15201-03-18 ויינברג נ' טמנה ואח' 19/6/2018


המבטחת לא הוכיחה כוונת מרמה

תכשיטיםחנה קיציס שופטת המחוזי מרכז-לוד דחתה את הערעור והערעור שכנגד על פסיקת השלום. " במקרה דנא המערערת הצביעה על סתירות בגרסאות המשיבה בעניין גניבת התכשיטים אולם ביהמ"ש שותף למסקנתו של בימ"ש קמא כי המערערת לא הרימה את הנטל להוכיח כי מדובר בגרסת כזב שניתנה במתכוון. בהקשר זה ביהמ"ש עומד על אי דיוקים בטענות המערערת, כמו גם על מחדלי המערערת בהבאת עדים שונים להוכחת טענותיה ומנגד ביהמ"ש מוצא לקבל את הסבירה של המשיבה בעניין."

ע"א 63339-01-18 כלל חברה לביטוח בע"מ נ' חקמון 21/6/2018


מי צריך ביטוח מפני התמוטטות מבנים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיצד להימנע מביטוח כפל למבנה דירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תביעות ביטוח: בין דוח שמאי ביטוח לדוח מהנדס - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להשלים תשלום תביעה - גורם המע"מ - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חובה לאופניים חשמליים רק לא באמצעות קרנית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להשלים תשלום תביעה לפי ערך כינון - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח דירה: ערך כינון, ירידת ערך ושיהוי המבטח בבירור תביעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ירידת ערך בביטוח רכב – ככיסוי מותר או מיותר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב פרוט זכויות המבוטח בפוליסה – יותר יעיל ויותר פשוט ממוסד הבוררות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כשסוכן הביטוח אינו מצליח להבין את הפוליסה... - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי נזקי התפרצות הר געש בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי מחשב אישי וטאבלט רק בחו"ל - נוגד תקנה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


שיפור הגדרת "התפוצצות בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תוכניות ביטוח שונות לאותו הסיכון באותה חברת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


גולפית ככלי רכב מנועי החייב ברישיון נהיגה ובביטוח חובה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright