היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר הביטוח

חדשות הביטוח ליום 8/4/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

דונאלד טראמפ המתיחות נראות ככתבות רגילות לכל דבר ועניין – אלא שהן חתומות ע"י Lirpa Loof, שאינו שם של כותב/ת אלא פשוט היפוך אותיות של הביטוי "April fool"... בתרגום חפשי לעברית, הפרייאר של אפריל... השנה, אינשורטק משלם תביעות ביטוח עוד לפני התרחשותן...

 

עוד על מתיחות ביטוח 1 באפריל


החזר בשקים לעמיתים

מתוך המצגת של דורית סלינגריישלחו לכל בעלי החשבונות בק"ג  שיש להם יתרה צבורה נמוכה מ-1,350 ₪ צ'קים. שליחת הצ'קים תחל במאי 2018. חוסכים שצפויים לקבל צ'ק יקבלו הודעה בטלפון הנייד וגם בדואר האלקטרוני. הרשות תעקוב אחר יישום הרפורמה ומימוש הצ'קים בידי החוסכים, ותבחן פעולות נוספות לגבי יתר החשבונות
 

עוד על החזר בשקים לעמיתים


עמדת ממונה בנושא סיכוני סייבר

סמל של סכנהממצאי הבדיקות, שתוקנו על ידי החברות באופן מיידי, הוצגו במפגש מקצועי שקיימה רשות שוק ההון אתמול (שלישי) למנהלי הגנת הסייבר של הגופים המוסדיים. במפגש לקחו חלק עשרות מנהלי הגנת סייבר של גופים מוסדיים לצד מומחים בתחום. מבדקי החדירה ובחינות החוסן דימו כאמור ניסיונות תקיפה, חדירה ופגיעה בתשתיות ומערכות החברות.
 

עוד על עמדת סיכוני סייבר


מניעת נהיגה תוקפנית

צילום אילוסטרציה של נהיגה תוקפניתהערכה של NHTSA נועדה להגיע לקהל רחב ככל האפשר והיא מופנה לתשומת לבם של אזרחים מהשורה. כל חומרי הערכה הם בשפות אנגלית וספרדית וכוללים מאמרי מערכת, מאמרי דעה, קטעי עיתונות ורדיו, חוברות, כרטיסי גלויות דואר, תצלומים וקריקטורות לצורך פרסום בעיתונים, עלונים ומגזינים ברחבי ארה"ב.

 

עוד על מניעת נהיגה תוקפנית


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חיוב בגין על פרסומי לשון הרע בפייסבוק

הלוגו של פייסבוקשופטת השלום בחיפה, איילת הוך-טל חייבה את הנתבע, פעיל פוליטי בעיר נשר ומשמש מזכ"ל ודובר סיעה לפצות את התובע שהינו עורך דין במקצועו בגין פרסומי לשון הרע בפייסבוק." אופי הפרסומים בוודאי מהווה משום הוצאת לשון הרע כאשר נטען כי התובע לכאורה שולט או משפיע על פרסומים בעיתונות המקומית כפועל יוצא מהייחוס המשפחתי שלו. טענה זו פוגעת ביושרו של התובע ומרמזת על קשר לא ראוי בין הון לשלטון במובן המהווה משום הוצאת לשון הרע".

ת"א 29265-01-17 אדרי נ' זינו 25/3/2018


התביעה נגד צד ג' התקבלה בשל סתירות בין ההודעה הראשונה לבין טופס התביעה של צד ג'

רכב פרטיהשופטת  אדנקו סבחת- חיימוביץ מבית משפט לתביעות קטנות ברחובות קיבלה את תביעתו של אדם שרכבו נפגע כנגד נהגת הרכב שפעה ברכבו וחברת הביטוח שביטחה אותה בביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי. " בעדותה בפניי טענה הנתבעת 1, כי עם עצירת רכבה, ראתה את התובע יוצא מהחניה במהירות, כשגלגלי רכבו משמיעים רעש, ובזמן שבתה ירדה מהרכב וסגרה את הדלת פגע התובע ברכבה...אומנם גרסתה בטופס ההודעה זהה לגרסה שנמסרה בפניי אך טופס ההודעה לחברה ביטוח ... שלושה חודשים לאחר קרות התאונה ולא בסמוך לו. ומכל מקום הוא עומד בסתירה לאמור בכתב ההגנה, לפיו עמדה עם רכב דומם בחניה."

 

ת"ק 71129-01-17 סנבטו נ' אוקסנה ואח' 25/3/2018


הוכר כיסוי בגין ביטול נסיעה בשל מצב הריון של בת משפחה לפי ביטוח נסיעות לחו"ל

כנף מטוס על רקע שמייםהרשמת הבכירה יעל מרמור דומב מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב – יפו, קיבלה באופן חלקי תביעה בגין ביטול נסיעה בשל אשפוז ביתם של הנוסעים עקב סיבוכי הריון ערב הנסיעה לחו"ל. מדובר על מקרה שבגינו הוגשה תביעה למחלקת פניות של הפיקוח על הביטוח ונקבע, כי מדובר על תלונה שאינה מוצדקת. "מעבר לכך שפרשנות לפיה יחול החריג במצב בו כל בת משפחה של נוסע לחו"ל בהריון אינה סבירה, הרי שלא נסתרה עדות התובעת כי לא נשאלה דבר בענין זה בעת רכישת הפוליסה. חיזוק לכך שזו גם פרשנות הנתבעת לפוליסה, ניתן למצוא בשיחת הטלפון שערכה התובעת  בדיעבד ולצורך התביעה, בה ציין נציג הנתבעת במפורש כי אין כל קשר בין היות בתה בהריון לביטוח שביקשה לרכוש לעצמה".

ת"ק 48465-07-17 בלצר ואח' נ' פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ ואח' 25/3/2018


 

לחדשות קודמות

נזק עצמי מבוטח בביטוח מקיף לרכב

רכב פרטיהשופט הבכיר זכריה ימיני מבית משפט השלום ברמלה קיבל את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח ישיר בגן נזק שנגרם לרכב המבוטח למרות שחברת הביטוח טענה שנסיבות אירוע הנזק היו שונות מאילו שנמסרו לחברה. השופט חייב את חברת הביטוח לפצות את המבוטח בעבור עגמת נפש בנוסף לסכום הנזק שנגרם לרכבו. "פוליסת הביטוח שהייתה בתוקף בעת התאונה הייתה פוליסת ביטוח-מקיף, אשר מכסה גם תאונה עצמית. גם החוקר מטעם הנתבעת אינו מטיל ספק בקרות התאונה, בין אם התובע נתקל בעץ ובי אם התובע נתקל בעמוד, אך מטיל ספק בשאלה מי נהג ברכב. העובדה שחגורת הבטיחות שליד מושב הנהג ננעלה, אין בה כדי להוכיח שהתובע לא נהג ברכב."

ת"א 59963-02-16 דואהדי נ' איי.די.איי ישראל  22/3/2018


אחריות העירייה בגין נפילה על מדרכה הופחתה ב 50% בשל רשלנות תורמת של הנפגעת

פטיש של שופטיםשלמה מיכאל ארדמן, שופט השלום בקריות קיבל באופן חלקי תביעתה של נפגעת שמעדה ונחבלה בעת הליכתה על המדרכה בצמוד לבניין הקניון החדש שהיה אז בהליכי בניה, משהגיעה התובעת לקראת סוף המדרכה, נתקלו רגליה בקטע מדרכה משובש וחסר אריחים וכתוצאה מכך איבדה את שיווי משקלה ונפלה. " במקרים של תחזוקת רחובות לקויה, במקרים מתאימים מצא בית המשפט העליון הצדקה להטיל אשם תורם על הניזוק, כאשר נהג בחוסר אחריות ברור, ואף העמיד אשם תורם זה על שיעור של 50 אחוז".

ת"א 30793-05-15 חדד נ' עיריית   נהריה 22/3/2018


הפחתת פיצוי בשל רשלנות תורמת והפחתה משכ"ט שמאי

 

רכב פרטיהשופטת  אדנקו סבחת- חיימוביץ מבית משפט לתביעות קטנות ברחובות דחתה את התביעה בגין ניכוי אשם תורם בשיעור של 15% מתביעת צד ג' של התובעת אולם קיבלה את תביעתה בעניין תשלום שכר טרחת השמאי וחייבה את חברת הביטוח לשלם לה את מלוא הסכום ששילמה לשמאי הביטוח מטעמה. "הלכה פסוקה היא, כי זכות קדימה אינה זכות מוחלטת אלא זכות יחסית, ואין להשתמש בזכות זו "בעיניים עצומות", אלא על הנהג, גם כאשר יש לו זכות קדימה, להיות ער לנעשה בכביש (ראו ע"א 553/73 אליהו נ' חנחן ואח' (1.5.73))." " מדובר בתובעים פרטיים אשר ככל הנראה אינם בקיאים בנעשה בשוק ביטוח הרכב והשמאות. כמו כן אין ספק, כי המחירים אותם משיגה חברת הביטוח דרך מוסכים בהסדר אינם פתוחים בפני תובע פרטי."

 

ת"ק 71353-01-17 שמיר ואח' נ' לוי ואח' 25/3/2018


חוזה שכירות מומלץ ע"י עיריית ת"א - סעיף ביטוח ללא כיסוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מי אמר שאין כיסוי לשבר של צעצועים (ולא רק) בדירה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בד"כ מותר הסוכן מן האפליקציה, אבל... והקשר בין כדורגל לביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סעיף אחריות בחוזה עניין למשפטנים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מאחורי סוכן ללא רישיון עומד סוכן עם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נדרש נוסח אחיד לחריג מלחמה וטרור - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המדריך לנפלטי הסיעודי הקבוצתי כתבת השבוע מאת גבי נקבלי


היזהרו מביטוח ברמת הכותרת - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בעל כורחם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תכשיט או שעון חלופי - כך עושים את זה בארה"ב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח אחריות מקצועית של חברי נציגות דיירים בבית משותף - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרסום פרטי מבוטחים וחוק הגנת הפרטיות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הצעת חוק מוסד ליישוב סכסוכים בביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להחיל חוזר יישוב תביעות על עסקים קטנים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


קנבוס רפואי והחריג בביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם ניתן עפ"י דין לקבוע השתתפות לפי גיל/וותק?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בפניות הציבור ינואר 2018 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


נכון ולא נכון לגבי ביטוח נזקי טבע בדירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright