היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר

חדשות הביטוח ליום 30/3/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

דף הבית של אתר הביטוח שלושה מבין הרעיונות שפורסמו באתר והתממשו: רפורמת השרברבים כולל דירוג השרברבים - ראו המבוטחת ושבעת השרברבים, תעריף חובה המבוסס על טכנולוגיות למניעת תאונות דרכים - הרעיון המקורי רשום לזכותה של עמותת אור ירוק. הח"מ אחראית לפרק הביטוח בסקר החסמים של העמותה שהיווה את הבסיס לשינוי בתעריף החובה ופרסום חוזרי פיקוח אחת לחודש.

 

עוד על 15 שנה לאתר הביטוח


שלמה אליהו יו"ר מגדל

סמליל ישן של חברת מגדל ביטוחחנן דנינו (מפכ"ל משטרת ישראל לשעבר)הודיע לחברה כי יפרוש מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה ביום 1/4/2018. ביום 26/3/2018, אישר דירקטוריון החברה למנות את מר שלמה אליהו ליו"ר דירקטוריון מגדל אחזקות ביטוח ופיננסים, בכפוף לאישור האסיפה הכללית של החברה. מועד כינוס האסיפה הכללית  לאישור המינוי טרם נמסר.

 

שלמה אליהו יו"ר מגדל


כנס פתרונות בביטוחי חבויות בללוידס של קופר  נינוה

ההזמנה לאירוע של קופר נינוה בסינמה סיטיבכנס השתתפו  כ 120 סוכני  ביטוח ויועצי ביטוח והוצגו אפשרויות לפתרונות ביטוח למקרים מורכבים ומיוחדים בעיקר בתחום ביטוחי אחריות חוקית באמצעות סוכנות קופר נווה שמציעה בשיתוף פעולה עם ברוקר הביטוח LOCKTON בין היתר פתרון ביטוחי גם לגבי ביטוח אחריות מקצועית בתחום מקצועות הרפואה

 

עוד על אירוע נינוה


טיפים לנהיגה בטוחה בחופשת הפסח

איור של רכב על רקע נוף של חופשהטלפון נייד – הימנעו מהתעסקות בטלפון הנייד במהלך הנהיגה וצמצמו הסחות דעת נוספות  - ניתן להשאיר את הטלפון אצל אחד מבני המשפחה שידאג להקריא ולענות על הודעות טקסט. במידה ואתם זקוקים לאפליקציית ניווט, דאגו להפעיל אותה לפני תחילת הנסיעה.

 

עוד על טיפים לחופשת הפסח


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


דחיית תביעה בגין נכות לאחר שכתב נחתם כתב הקבלה והשחרור

פטיש של שופטיםסגן נשיא השלום בחיפה, השופט רמזי חדיד, דחה תביעה לפי ביטוח נכות מאחר והמבוטח כבר חתם על כתב קבלה ושחרור. "כפי שנפסק ב-רע"א 9460/06 וינרייב נ' קרן גמלאות של חברי דן בע"מ, לא בנקל יקבל בית המשפט טענות המבטלות כתבי ויתור, סילוק והפטר שכן "לגבי הסכמים מהסוג הנדון, גורם היציבות והוודאות בדבר סופיותם הינו בעל חשיבות רבה, הן מבחינת האינטרס העסקי-כלכלי של חברות הביטוח והן מבחינת המדיניות המשפטית" ... ההלכה לעיל חלה ביתר שאת במקרה דנן בו, כאמור, התובע נמנע מהזמנת בא-כוחו למתן עדות במשפט ותחת זאת הוא הסתפק במתן עדות בעצמו, אף כי עדותו הינה מפי השמועה".

ת"א 18935-03-16 חלבי נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 21/3/2018


ביטוח נסיעות לחו"ל של המבוטח אינו מכסה שבר משקפיים ושעון – חובת המבוטח לקרוא את הפוליסה

כנף מטוס על רקע שמיים

הרשם הבכיר איתי רגב מבית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקווה דחה תביעתו של מבוטח כלפי מבטח נסיעות לחו"ל בגין נזקי שבר למשקפיים ושעון במהלך שהותו של המבוטח בחו"ל. " מכל האמור עולה שהנתבעת הבהירה שמפרט הפוליסה ותנאי הפוליסה לא חד הם, וכי התנאים המחייבים מפורטים בפוליסה עצמה (גם אם יתכן שיכלה להדגיש בצורה ברורה עוד יותר שהמפרט מהווה תמצית לא מלאה ולא מחייבת של תנאי הפוליסה ולהדגיש את ההפניה לתנאי הפוליסה המלאים לא רק בכוכבית בעמוד השני לתנאי המפרט). משכך, וכאשר התובע אישר שלא קרא את הפוליסה, אין בידיו לטעון לבטלות ההסכם בין הצדדים – ולפיכך, בדין נדחתה דרישתו לתשלום על ידי הנתבעת."

 

ת"ק 45208-11-17 נעמת נ' איי אי ג'י ישראל  25/3/2018


אושר הסדר פשרה בתביעה ייצוגית בגין הגדלת פרמיה בחידוש ביטוח מבנה

צילום אילוסטרציה של מבנה חדשעופר גרוסקופף שופט המחוזי מרכז-לוד אישור הסדר פשרה בתביעה ייצוגית נגד חברת ביטוח בגין הגדלה חד צדדית של עלויות ביטוח המבנה לפי ביטוחי משכנתא. " המשיבה העלתה טענות הגנה בעלות משקל לא מבוטל, שיש בהן כדי להעלות ספק ממשי לגבי סיכויי התובענה להתקבל. עמדתה אף מעלה ספקות בשאלה האם החזרת סכומי הפרמיה לגובהם המקורי, תהא לטובת המבוטחים (בשים לב לחשש מתת ביטוח). ההסדר עולה בקנה אחד עם הערכת סיכויי וסיכוני התובענה בשלב זה של ההליך, והוא משרת את טובתם של חברי הקבוצה. לכך מתווספת העובדה כי בכוחו להביא לפתרון מיידי של הסוגיה ולחסוך את אי הוודאות והמשאבים הכספיים הכרוכים בהמשך ניהול התובענה."

ת"צ 55899-07-15 זנטון ואח' נ' הפניקס  12/3/2018


 

לחדשות קודמות

נדחה ברובו הערעור על חיוב המבטחת בגין רשלנות הסוכן נדחה

פטיש של שופטיםעינת רביד שופטת המחוזי בתל אביב – יפו דחתה טענתה של חברת הביטוח, כי התנהלות המבוטח, חורגת מהגדרת אשם תורם אלא מהווה, אלא ניתוק הקשר הסיבתי בין רשלנותה, בשל התנהלות סוכן הביטוח מטעמה, לבין מצבו של המבוטח שנותר ללא ביטוח כנגד תביעת הרשלנות המקצועית של הסוכן. נפסק, חובת ההסבר והגילוי של הפוליסה היא משמעותית במידה כזו שאין מקום לנתק את חברת הביטוח מכל קשר סיבתי משפטי. "אין לראות באשמו של הרופא בהתנהלותו הרשלנית כסיבה מכרעת בהשוואה לאשמתה של חברת הביטוח, אשר יצרה את המצב אליו נכנס הרופא; התנהלותו של הרופא מעלה תמיהות ואינה נקייה מספקות, אולם הפתרון שמצא בית משפט קמא בהטלת אשם תורם היא הראויה במקרה זה."

ע"א 37231-10-16 אליהו  נ' ק.ל. ואח' 15/3/2018


רתך שעבד על גבי מחפר הוכר כנפגע תאונת דרכים

חנה קיציס, שופטת המחוזי מרכז-לוד, הכירה בעובד

כיתוב "רכב חובה"שנפגע כאשר עמד על מחפר כנפגע תאונת דרכים." הנסיבות מלמדות כי הרמת צינורות, באמצעות אוזן ההרמה, באה בגדר ייעודו המקורי של המחפר ותואמת את מבנו וטבעו, שכן כאמור היצרן אשר ייצר את המחפר מתייחס בקטלוג מטעמו לשימוש של הרמה באמצעות וו הרמה. ברע"א (חי') 1-07-16 אחים אנטון, חברה לעבודות בנין עפר ופתוח בע"מ נ' מסעוד (19.12.2016) נקבע על בסיס ספר היצרן כי פעולת ההרמה לא בוצעה באמצעות האבזר הייעודי המיועד להרמה, ואולם בענייננו, כאמור, הרמת הצינורות בוצעה באמצעות אביזר הרמה בהתבסס על קטלוג היצרן. לאור האמור, יש לקבוע כי התאונה הינה תאונת דרכים כמשמעותה בחוק הפלת"ד, על פי החזקה המרבה בדבר ניצול הכוח המכני של הרכב. "

ת"א 61891-02-16 פלוני נ' כעביה ואח' 19/3/2018


נדחה ערעור בתביעת תחלוף נגד מס רכוש

 

ריבוע עם כיתוב המילה "תחלוף"שופט המחוזי בתל אביב - יפו ה' קירש דחה ערעור של מבטחות ששילמו פיצויים בשל נזק מלחמה שנגרם לנכס, לאחר שנים הגישו תביעה לשיפוי בהתאם לחוק מס רכוש וקרן פיצויים. מס רכוש  דחה את בקשת הארכת המועד וסירב לדון בתביעה לאחר שוועדת הערר פסקה, כי חלף המועד להגשת תביעה ולא הייתה קיימת הצדקה להארכת המועד. "הגישה המקובלת היא כי משמעות התחלוף היא המחאת זכות ו"כניסה בנעליים" והגשת תביעת פיצויים על ידי המבטח, מתוקף התחלוף המבוסס על תשלום תגמולי ביטוח, כפופה להסדר החקיקתי שאומץ בחוק מס רכוש, ואף לעניין התיישנות מוגבל המבטח בהגשת תביעתו באותה מידה ולפי אותה תקופה כפי שהניזוק היה מוגבל לפני התחלוף."

 

ע"מ 2032-03-16 Hiscox Syndicates Limited ואח' נ' משרד האוצר/אגף מס הכנסה ומס רכוש 21/3/2018


בד"כ מותר הסוכן מן האפליקציה, אבל... והקשר בין כדורגל לביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סעיף אחריות בחוזה עניין למשפטנים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מאחורי סוכן ללא רישיון עומד סוכן עם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נדרש נוסח אחיד לחריג מלחמה וטרור - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המדריך לנפלטי הסיעודי הקבוצתי כתבת השבוע מאת גבי נקבלי


היזהרו מביטוח ברמת הכותרת - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בעל כורחם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תכשיט או שעון חלופי - כך עושים את זה בארה"ב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח אחריות מקצועית של חברי נציגות דיירים בבית משותף - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרסום פרטי מבוטחים וחוק הגנת הפרטיות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הצעת חוק מוסד ליישוב סכסוכים בביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להחיל חוזר יישוב תביעות על עסקים קטנים  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


קנבוס רפואי והחריג בביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האם ניתן עפ"י דין לקבוע השתתפות לפי גיל/וותק?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הכרעות הפיקוח בפניות הציבור ינואר 2018 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


נכון ולא נכון לגבי ביטוח נזקי טבע בדירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח חובה אחד לנהג יחיד בשני רכבים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חריגים לכיסוי נזקי טבע בביטוח רכוש עסקי  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright