עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

טיפ השבוע 11/3/2017

הטיפים של היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 
תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

תבליט

ניהול תביעות ביטוח

 

כל התייעצות כרוכה בתשלום

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

כל הטיפים לשנת 2018

 

כתבת השבוע: המדריך לנפלטי הסיעודי הקבוצתי מאת גבי נקבלי

הבלוג השבועי - פוסט השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר

בלעדי לאתר

 

 

 היזהרו מביטוח ברמת הכותרת

 

 

 

 

 

 

צילום אילוסטרציה של אבן נגף בצורת חיה טורפתהמאפיין העיקרי של מוצר הביטוח הוא היעדר אפשרות לערוך בדיקה לגבי  עמידות המוצר והתאמתו לצרכי המבוטח עד שקורה מקרה הביטוח, אלא שאז במרבית המקרים כבר מאוחר מדי ואין כמעט מה לעשות.

 

התקשרות עם יועץ/ת לניהול סיכונים יכולה לסייע בהפחתת חוסר הוודאות אולם אינה מאיינת אותה לחלוטין. לא אחת, כפי שניתן  לראות בדוגמאות להלן, המבוטח נמצא במצב שבו הוא מאמין שתום ליבו שבידו הביטוח המתאים כאשר למעשה הוא אינו מבוטח לגבי כל המקרים לגביהם הוא מאמין, כי רכש ביטוח ובמקרים מסוימים הוא עשוי למצוא את עצמו מבוטח רק לגבי חלק מהנזק שנגרם, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 

ביטוח אובדן רווחים מקדים לקבלנים אינו מכסה בד"כ קנסות - כך למשל ראינו לפי פס"ד שניתן ביום 14/12/2017בתיק תא"ק 54817-12-12 פרויקט אורנים בע"מ ואח' נ' הראל ואח', ע"י שופט המחוזי בת"א – יפו, אליהו בכר, כי היזם שרכש ביטוח אובדן רווחים מקדים לעבודות קבלניות, בייעוץ משרד אורי אורלנד, לא היה מודע לכך שהביטוח אינו מכסה קנסות, או כך לפחות הציג את הנושא בבית המשפט.

 

ביטוח פריצה לפי נזק ראשון אינו מכסה גניבת רכוש בסכום גבוה יותר מגבול האחריות לפי הפוליסה - בפסק דין שניתן ביום 18/2/2018 ע"י שופט העליון, י.עמית ב ע"א  1176/17 לחוביץ נחמיה בע"מ נ' הפניקס ואח' נדחתה תביעת המבוטח לתשלום מלוא הנזק בעבור גניבת מלאי בשר ע"ס 3 מיליון ₪ מאחר ובפוליסה שנערכה לפי ייעוץ של היועץ הבכיר, יהודה אשד, נקבע גבול אחריות לפריצה על בסיס נזק ראשון ע"ס 500,000 ₪. לפי הנתונים שהוצגו בבית המשפט, גבול האחריות נקבע ביזמתו של המבוטח.

 

חריג טרור בביטוח סייבר – עשוי להתייחס לכל נזק שנגרם ע"י אדם אחד שעוין את מדינת ישראל גם אם אינו משתייך לכל ארגון שהוא. לתשומת לבכם האמור בטיפ השבוע מיום 20/12/2017 באתר זה.

 

ביטוח תאונות אישיות בחדר כושר בבית משותף – עשוי להתגלות כביטוח מיותר ומקור לצרות, כנאמר בכתבת השבוע מיום 4/3/2018 באותו נושא.

 

המסקנה ברורה גם בהתקשרות עם יועץ לניהול סיכונים המבוטח עדיין אחראי לקביעת גבולות האחריות בפוליסה וידיעת היקף הכיסוי הביטוחי. על כן חשוב לוודא, כי גבול האחריות יהיה לפי המקסימום האפשרי בעת עריכת הביטוח וכי המבוטח יקבל בכתב מיועץ הביטוח בשפה העברית את פרוט החריגים והסייגים לפוליסה והמבוטח הוא זה שיחליט אם במצב הנתון בדעתו לערוך או שלא לערוך בתנאים האמורים את הביטוח שעומד על הפרק.

 

 

בברכה,

 

שלכם

 

קטיה שורצמן, יועצת לניהול סיכונים ומנהלת אתרים

 

הגולשים ומקבלי הטיפ מוזמנים לכתוב תגובות וחוויות

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright