היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח ליום 3/12/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

שלומי נחום, מנכ"ל שירביטנחום, יליד 4 באוקטובר 1976 ‏תושב יהוד, המכהן עד למינוי כסמנכ"ל בכיר‏ בכלל ביטוח ופיננסים‏ והוא למד ‏ביטוח‏ במכללה האקדמית נתניה ‏וניהול‏ ב‏מסלול האקדמי של המכללה למנהל. נחום, שעובר לנהל את חברת הביטוח שירביט המתמחה בביטוח אלמנטארי מכהן עד ליום 13/1/2019 כסמנכ"ל בכיר ומנהל אגף מטה ופרט ביטוח כללי (אלמנטארי) בחברת כלל ביטוח.
 

עוד על שלומי נחום שירביט


חוזר טיפול בתביעות סיעוד

אילוסטרציה של חוקר פרטיחקירה תבוצע בהתאם להוראות חוק חוקרים פרטיים ותכלול רק תיעוד של פעולות המבוטח כהווייתם; במהלך החקירה לא יגרום החוקר, או מי מטעמו, למבוטח או למי מטעמו, בכל צורה שהיא, לבצע פעולות. החקירה לא תשמש לבחינה האם המבוטח תשוש נפש.
.
 

עוד על חוזר תביעות סיעוד


ביטוח רכב תלוי שימוש

יוסי וינשטוק מייסד שומרה ומפתח רכב תלוי שימוש בישראלהגורמים נוספים שמגדילים את צמיחת שוק הביטוח תלוי שימוש הם החדירה הגוברת של טלפונים חכמים עם יכולות להתחבר למכשירים המשולבים ברכב והעלייה במספר המכוניות המאפשרות חיבור לניידים או גם מחוברות אליהם. טכנולוגיה זו מאפשרת לכלי רכב לשתף נתונים עם הסביבה החיצונית. 
 

עוד עלרכב תלוי שימוש


2 הולכי רגל נהרגים מדי שבוע

הולכי רגל בכביש, צילום באדיבות אור ירוקיש לשפר את ההסברה במגזר הערבי, תוך דגש על נושא "תאונות חצר". וכן לפעול לשיפור התשתיות ביישובים הערבים, ולקדם באופן מיידי בניית מדרכות, הרחבת מדרכות צרות, כדי למנוע מצבים שבהם הולכי רגל מתנהלים בכביש מפאת אילוצי תשתית. יש להסדיר חניות לרכב כבד מחוץ לתחומי היישובים הערביים ובכך למנוע הימצאותם בתוך היישוב.


עוד על 2 הולכי רגל בשבוע


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


הוכחה סיבתיות לצורך הגדרת אירוע של פגיעה בעמוד כתאונת דרכים

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהריבה שרון שופטת השלום בפ"ת קיבלה תביעה של מתפעלת חנות שק"ם בבסיס צבאי שנפגעה כתוצאה מקריסה של כבלים בשל פגיעה של משאית שנסעה לאחור ופגעה בעמוד תקשורת כאשר הגיעה לבסיס הצבאי כדי לפרוק סחורה. " שנפילת התובעת מהווה תוצאה מתמשכת מעבר למה שנראה לכאורה כסופה של תאונה של פגיעת משאית בכבלים. לכאורה, האירוע הסתיים ברגע שהמשאית נעצרה והנתבע יצא ממנה, אולם התברר שפגיעת המשאית הביאה לכך שהכבלים יפלו ואחד מהם פגע בתובעת, רגעים ספורים לאחר מכן, והביא לנפילתה.  גם היגיון הדברים מחייב, כי פגיעת התובעת, כהולכת רגל, היא תוצאה מתמשכת של התאונה, וכי אירוע "התאונה" בכללותו לא הסתיים אלא שהתובעת מצאה את עצמה מוטחת ארצה."    

ת"א 16098-02-15 פלונית נ' פלוני ואח' 21/11/2018


חיוב סוכן ביטוח בפיצוי מבוטח בשל טיפול רפואי בחו"ל

איור של מטוסעדנה יוסף-קוזין שופטת השלום בפ"ת קיבלה באופן חלקי את תביעתו של מבוטח נגד סוכן ביטוח וחייבה אות הסוכן לפצות את המבוטח בעבור חלק מעלות ניתוח שעבר המבוטח בחו"ל בעקבות שבר בידו שאירע תוך משחק כדורגל. המבוטח רכש באמצעות הסוכן פוליסות ביטוח חיים ובריאות וביטוח תאונות אישיות שהסתבר שאף אחת מהן לא כיסתה את הניתוח בחו"ל. "אין מדובר בניהול משא ומתן לקראת כריתת חוזה הביטוח... הנתבע לא שימש כשלוח של הנתבעת... מדובר בפעולות אסורות שבוצעו על ידי הנתבע, עליהן לכתחילה לא חלה שליחות. אפילו היה מדובר בשליחות, במעשיו הנתבע במובהק חרג מהרשאת השולחת, שכן הוא אינו רשאי להבטיח למבוטח כיסוי שאינו קיים בפוליסת הביטוח."

תא"מ 11671-02-17 נגר נ' שמסיאן ואח' 24/11/2018


נדחתה בקשה להטיל על הפול ריבית מיוחדת

שטרות כסףשי מזרחי שופט השלום בתל אביב – יפו, דחה את בקשתו של מבוטח בביטוח חובה, להשית על הפול ריבית מיוחדת לפי חוק חוזה הביטוח. "הנתבעת העלתה טענות משפטיות שאינן משוללות כל יסוד של ממש עד כי ניתן לומר שביקשה לעכב את העברת הכספים בחוסר תום לב. אכן, טענותיה נדחו אחת לאחת, אולם לא ניתן לומר עליהן כי הועלו כלאחר יד ובחוסר תום לב.."

ת"א 55393-08-10 א' א' נ' הפול  25/11/2018


הראל חויבה להשלים פיצוי לאלמנת שוטר

פטיש שופטיםרבקה איזנברג שופטת השלום בנצרת חייבה את הראל להשלים פיצוי לאלמנת שוטר לפי פוליסה לביטוח חיים קבוצתי לחברי קרנות השוטרים. " אינני מקבלת גם את הדרישה לפיצוי בגין הפרת חוזה. התובעת לא פירטה את הבסיס העובדתי והמשפטי לפיצוי עקב הפרת חוזה בסכום של 20,000 ₪. הן בדיני החוזים (והן בדיני הנזיקין) על הנפגע מהפרת חוזה להוכיח שנגרם לו נזק ולהצביע על טיבו. ... במקרה זה, הנזק שנגרם לתובעת הינו הפרש סכום הביטוח ולפיכך תחויב הנתבעת בתשלום יתרת תגמולי הביטוח המגיעים לתובעת לפי הפוליסה הישנה בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כדין ואולם מעבר לכך לא נטען ולא הוכח כל נזק נוסף."

ת"א 18417-09-17 נימרי נ' הראל  26/11/2018


נדחו תביעות הדדיות בין סוכן ביטוח לבין עובדת לשעבר 

שטרות כסףהשופט אריאל ברגנר מבית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה דחה תביעה ותביעה שכנגד שהוגשו ע"י סוכן ביטוח ועובדת משרדו לשעבר. " קיימת מחלוקת של ממש בשאלה האם נתקיימו יחסי עובד מעביד בתקופה הרלוונטית – שהיא בעיקרה מחלוקת עובדתית ... דינה של התביעה ככל שנוגע לרכיבים אלו להתברר בבית הדין לעבודה בהתאם לסמכותו הייחודית. אשר לטענת הנתבעת בדבר גניבת לקוחותיה ניכר כי טענה זו מבוססת על דברים ששמעה הנתבעת מלקוחותיה... הנתבעת לא ביקשה לזמן את הלקוחות לעדות ... לא מצאתי על מה סומכת טענת הנתבעת יתדותיה ומשלא הוצגה בפני תשתית ראייתית כדבעי – אין בידי לקבלה."

ת"ק 11943-08-16 אשל ואח' נ' רצון חלפון ואח' 27/11/2018


אחריות לנזקי אש שפרצה מסטקיה

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהשופט ק' ורדי סגן נשיא המחוזי בתל אביב - יפו קיבל ערעור על פסיקת המחוזי וחייב את בעל הסטקיה לפצות את בעל בית הקפה שנפגע מאש שיצאה מהסטקיה. "משנקבע כי מקור האש היה בסטקייה, הרי שעל המשיבים מוטל להוכיח כי לא הייתה לגבי מקורה של האש או התפשטותה התרשלות מצידם. .. המשיבים חדלו מלהוכיח נקיטת אמצעי זהירות והשליכו כל יהבם אך על הניסיון, אשר כשל, להוכיח כי השריפה פרצה בבית הקפה כתוצאה מהצתה מכוונת של אלמוני". מייצג המערער עו"ד ש. סביון ממשרד קליר.

 

ע"א 64146-05-17 גז נ' עשור ואח' 5/11/2018


לחדשות קודמות

בין רשלנות תורמת לבין אשם יוצר אחריות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מתי לבטל את ביטוח המבנה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


במלאת 20 שנה לעדיף ביטוח ראיון עם עופר נוריאל מייסד הקבוצה  - כתבת השבוע, ראיינה קטיה שורצמן


איך להתמודד עם חוקרי ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי שריפות הפרא בקליפורניה ודרכי מניעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


תאונות באתרי בניה ואחריות המדינה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי צנרת וסוגיית (היעדר דרישה ל) ציוד בדיקה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוכנים ומבטחים היזהרו מ"סגירת שוק" שמשמעו יצירת הגבל עסקי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הבית המשותף לעומת ביטוח חלקים משותפים בלבד - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להתאים את תקופת הכינון להיקף הנזק למבנה המגורים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח תאונות אישיות - אין ביטוח כפול - יש חוסר תכנון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חלקים משותפים בבית משותף דורש סעיף ביטוח ראשוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חשיבות הצגת התמונה הגדולה להצלחתו של הליך משפטי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הר הביטוח, ביטוח כפל והשתתפות עצמית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אופניים חשמליים - רולטה ישראלית - לזכרו של ארי נשר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright