היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 18/5/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

מבקר המדינה יוסף חיים שפיראתפיסת ההפעלה של מערך משטרת ישראל גובשה לפי למצב הפשיעה והאתגר הטכנולוגי שהיו בשנת 2000, ולא בהתאם למאפייניה הייחודיים של פשיעת סייבר שהתפתחו דרמתית ועל כן היא טעונה תיקון ועל משטרת ישראל לפעול בשיתוף פעולה עם מטה הסייבר הלאומי במקביל לבחינת הידע המקצועי בעולם.
 

עוד על סייבר והמבקר


עו"ד לוברט היועץ המשפט לרשות

עו"ד לוברטלוברט חבר במליאת הרשות לניירות ערך ובמועצה ובמנהלה של הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול. בין השנים 2002 עד 2005 כיהן כעוזר המשפטי של השופט יעקב טירקל בבית המשפט העליון. ללוברט תואר ראשון ושני במשפטים, תואר ראשון במחשבים, ותואר שני במנהל עסקים למנהלים; כולם בהצטיינות מאוניברסיטת בר-אילן.
 

עוד על יועץ משפטי לרשות


ליאור רוזנפלד רץ לנשיאות לשכת סוכני הביטוח

ליאור רוזנפלדוכך כתב עליו בפייסבוק סוכן הביטוח ליאור הורנצ'יק: "לאחר שנפגשתי עם כל המועמדים לנשיאות כי גמלה בו ההחלטה לפרוש מהמרוץ ולחבור אלינו להנהגה חזקה, מובילה ומנצחת. ליאור סוכן מקושר, רהוט, מוכשר ואיכותי ובחר בדרך של חיזוק הלשכה, איחוד הכוחות והמטרה והיא לסייע לכולנו ליצור לשכת סוכני ביטוח מובילה.
 

עוד על רוזנפלד לנשיאות


2016 שיא בהרוגים צעירים בכביש

שוטר ונהג צעיר, באדיבות אור ירוקאוכלוסיית הצעירים (15-24), היא אחת האוכלוסיות הפגיעות ביותר במדינת ישראל מתאונות דרכים, יחד עם קשישים וילדים. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא חוסר הניסיון של הנהגים הצעירים וחוסר יכולתם להתמודד עם סיטואציות חדשות ומסוכנות בכביש.

 

עוד על הרוגים צעירים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


מדובר בתאונת דרכים והרכב לא שימש כזירה להתרחשות התאונה

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופט רפאל יעקובי מהמחוזי בירושלים קיבל תביעת עזבון נפגע בתאונת דרכים שהוגשה מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, בקשר לאירוע בו מצא את מותו המנוח. בתוך כך, נדחתה טענת המבטחת, כי הרכב שימש זירה למות המנוח היות ומות המנוח לא נגרם עקב שימוש ברכב, אלא שהמנוח נפטר כתוצאה ממחלה כלשהי. המנוח נמצא ע"י שכניו כשהוא לכוד ומחוץ מתחת הרכב בו נהג כאשר הרכב שהיה מונח על צידו על גבי המנוח.

תא (י-ם) 1730-12-11 עזבון המנוח פלוני ז׳׳ל נ' אליהו  11/5/2017


פיצוי בגין עגמת נפש עקב טיפול כושל של מבטח בתביעת נזקי צנרת

צינור מים בדירההשופטת אביבה טלמור מבית משפט לתביעות קטנות בכפר סבא קיבלה את תביעתם של מבוטחים וחייבה את חברת הביטוח לפצות אותם בגין נזקי הצנרת שנגרמו לדירתם ובנוסף פסקה לטובת המבוטחים פיצוי בגין עגמת הנפש שנגרמה לכם בשל טיפול חברת הביטוח וחברת השרברבים מטעמה של חברת הביטוח בנזק שנגרם לדירתם. השופטת קבעה, כי המבטחת פעלה באמצעות חב' ש.ח.ר. מטעמה באופן בלתי סביר כאשר הציבה את מבוטחיה, חסרי אונים לאיתור מקור נזילת מים בביתם.

 

ת"ק 14379-07-16 ישראלי ואח' נ' מנורה  10/5/2017


אחריותו המקצועית של עורך דין בגין פגיעה בפרטיות

 

בובה של עורך דיןהשוופט יאיר דלוגין מהשלום בתל אביב – יפו קיבל באופן חלקי ביותר תביעה נגד עורך דין בשל פגיעה בפרטיות. לאור סכום התביעה הגבוה 250,000 ₪ יחסית לתוצאות, נפסקו הוצאות לתשלום על ידי התובעים בסכום שבו חויב עורך הדין לפצותם, כך שבסופו של דבר אף צד לא נדרש לשלם סכום שהוא לידי הצד השני. מדובר בכתבה שהתפרסמה בעיתון "דה-מרקר" אודות הזיכוי של התובעים תוך ציון שמם ובנוסף הופיעה כתבה בעיתון "גלובס" בדבר הפיצוי ללא הזכרת שמם של התובעים. עורך הדין הנתבע לחץ, על התובעים להסכים לפרסום הסכם הפשרה, חרף העובדה שידע כי הם אינם מעוניינים בכך וכי לא היו שבעי רצון מפרסום הנושא בפעם הראשונה.

 

ת"א 8640-09-14 מוסקוביצ'י ואח' נ' שי הראל, עו"ד     12/5/2017


לחדשות קודמות

אין מקום ל"טענת סל" במכתב דחיית תביעה

איור של מכתב עם הכיתוב "מכתב דחיה"

השופטת מי-טל אל-עד קרביס מהשלום בתל אביב – יפו, קבעה במסגרת בקשה למחוק נימוקים של חברת הביטוח מכתב ההגנה, כי חברת הביטוח אינה רשאית לטעון במכתב הדחייה "טענת סל" באמירה לאקונית, לפיה המבוטח אינו עונה על תנאי הגדרת "אובדן כושר עבודה" בפוליסה, ובכך לטעון כי כל סעיפי הגנתה של חברת הביטוח חוסים בצילה. כדי שהנחיות הפיקוח על הביטוח בנושא חובת ההנמקה תבואנה לידי ביטוי ויהיה להן תוקף ממשי היה על חברת הביטוח להתכבד ולהידרש לנימוקי דחיית התביעה לגופן – וכך גם עשתה כאשר בדקה את המבוטח באמצעות מומחים מטעמה אשר חיוו דעתם בעניין כושרו לעבוד ופרטה בעניין במכתב הדחייה. כל נימוק החורג מגדר האמור והמבקש להוסיף טיעון, חייב שיבוא בגדר הנחיות הפיקוח על הביטוח והפסיקה.

ת"א 54071-05-16 קם (מילגרום קצב) נ' הכשרה           7/5/2017      


קופת גמל לעובדים זרים

שטרות כסףהשופט רועי פוליאק מבית הדין הארצי לעבודה דחה בקשת רשות ערעור על פסק דין בו חויבה המעסיקה לשלם עובדת, נתינת אריתראה, סכום כספי בגין אי ביצוע הפקדות למרכיב התגמולים בהסדר ביטוח פנסיוני. נקבע, כי אין מקום ליתן בנסיבות העניין רשות ערעור על פסק דין שניתן בהליך של דיון מהיר, וכי אין מקום להתערב בהלכה לפיה עובד זר זכאי לקבל לידיו את הכספים שהיו מועברים לביטוח פנסיוני, כל עוד גופי הביטוח הפנסיוני ממאנים לבטח עובדים זרים ולא ייושם המנגנון בסעיף 1יא' לחוק עובדים זרים.

בר"ע 31555-04-17 א. אפיקים - שרותי ניהול בע"מ נגד HELEN KIDANE   4/5/2017


תביעות עובדים בגין קופות גמל ידונו בבית הדין לעבודה

איור של כלי עבודההשופטת  אסתר שטמר מהמחוזי מרכז-לוד קבעה במסגרת בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד חברת מגדל בה עלתה שאלת סמכות בית המשפט המחוזי או שמא הסמכות היא בית הדין לעבודה. וזאת לאור "הלכת מנורה" הקובעת כי כל תביעות עובדים ומעסיקים נגד קופות גמל תיכללנה בתחום סמכותו של בית הדין לעבודה, ללא תלות באופי המחלוקת או בסוג הקופה, להוציא "חריגים בנסיבות מיוחדות מאוד". הלכה זו הוחלה על תביעות שהוגשו אך טרם ננקט בהן קדם משפט, כמו במקרה דנן. גם מבחינת נושא הדיון, תנאי פוליסה ל"ביטוח מנהלים" ובעיקר תנאי הקצבה שתשולם למבקש ולחברי הקבוצה, הם ודאי בגדר נושאים של בטחון סוציאלי, אשר נובעים מהחברות בקופת הגמל.

ת"צ 38069-01-16 בקר נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ 4/5/2017


 

חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רובוטים בעלי יכולת לימוד עצמי ושימוש בדואר אלקטרוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שריפת האחות בחולון - לא תמיד המעביד אשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית הביטוח בתקשורת - כתבה ראשונה – המרוויחים והמפסידים – סקר חסמים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחת היעדר תביעות ברכב אינה אמורה להיפגע כשיש תביעת תחלוף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מעודכן גם יכול להיות מסוכן  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright