היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 8/5/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

שני כהן בקמפיין שוקהמלבד הזירה המשפטית, יכלו סוכני הביטוח לפעול באופן שיזים את התדמית השלילית שלהם הנשקפת מהתשדירים באמצעות קמפיין משותף עם חברות הביטוח ועם הפיקוח על הביטוח למאבק בתאונות דרכים וגם או בהונאות ביטוח, אולם הנהלת הלשכה, בחרה כאמור להתמד במאבק המשפטי מול הביטוח הישיר ובשלב זה, טרם פורסמה ההחלטה של הלשכה לגבי הגשת בקשה לדיון נוסף בבית המשפט העליון.
 

עוד על שוקה זכה בעליון


הוזלה בדמי השימוש במסלקה

שטרות כסףבפיקוח על הביטוח הוחלט לבטל את מנגנון הזיכויים ובמקביל להפחית את המחיר המרבי עבור פעולה זו ל-18 ש"ח. על אף האמור לעיל, הוראות אלו לא יחולו לגבי הסכמים שנחתמו לאחר 1 בדצמבר 2015, אלא אם נקבע בהסכם כי במקרה של שינוי הוראות החוזר המקורי יחולו ההוראות החדשות. במקביל, יופחת המחיר גם לאדם הפונה למסלקה באופן עצמאי מ- 40 ש"ח ל- 20 ש"ח.

 

עוד על הוזלה במסלקה


סבסוד ביטוח ואחזקה למשכיר

שר האוצר משה כחלוןסבסוד ביטוח הדירה ואחזקתה יהיה מקופת האוצר. המשכיר יהיה רשאי להעלות את שכר הדירה רק בגובה עליית מדד המחירים לצרכן. עלות התוכנית בשלב הראשון מוערכת בכ 12 מיליון ₪. האוצר מתכנן הצטרפות של לפחות 7,000 בעלי דירות בשנה.
 

עוד על סבסוד למשכיר


כל נהג שני תחת אלכוהול

בדיקת שכרות בכביש. צילום אור ירוקאחד מכל שניים (49%) מודה ששתה אלכוהול ונהג לפחות פעם אחת בשנה האחרונה. הסקר נועד לאמוד את היקף התופעה בה נהגים שותים אלכוהול ונוהגים.

 

עוד על נהגים תחת אלכוהול


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


פתרון לעיכוב ביצוע פסק דין

שעון ענטיקההשופט י' דנציגר מהעליון מצא פתרון יצירתי לבקשה שהגישה חברת ביטוח לעיכוב ביצוע פסק דינו של המחוזי שפסק לטובת מבוטח עד לבירור הערעור של חברת הביטוח בעליון. סכום הפיצוי הגבוה יחסית (למעלה מששה מיליוני ש״ח), העובדה שאין חולק כי למשיבות 2-1 אין עוד פעילות עסקית, וכן אינדיקציות נוספות שעליהן הצביעה המבקשת המעידות על קשיים כלכליים של המשיבים, מצריכים מציאת פתרון אשר יביא שיקולים אלה בחשבון. בהתחשב בטענות הצדדים קבע השופט שחברת הביטוח תפקיד את סכום הפיצוי שפסק המחוזי בקופת בית המשפט, בחריג אחד: את הסכום שנפסק כשכר טרחה למשיבים (20% מסכום הפיצוי)

ע"א  2844/17 הפניקס חברה לביטוח בע"מ נ' הצעד השלישי בע"מ ואח'  3/5/2017      


העליון דחה ערעור בעניין אי קיום  תנאי לכיסוי נזקי פריצה

איור של מספרייםהשופט א' רובינשטיין המשנה לנשיאת העליון  דחה את הערעור של המבוטחים על פסיקת המחוזי שדחה את תביעתם בשל אירוע פריצה. וזאת מאחר שמהבוטחים לא עמדו בתנאי המיגון לפיו היה על המבוטח להגיע לבית העסק בכל מקרה של קבלת קריאת אזעקה לפריצה מהמוקד משני אזורי גילוי להגיע לבדיקה פיזית פנימית, תנאי שלא קוים. השופט אמר, כי "הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון ככל שטרם הוציאה הנחיה בנושא זה, ראוי שתעשה כן על סמך הפסיקה" אלא ש הממונה כבר נתנה את ההנחיה לחברות הביטוח בנדון...  

 

רע"א  2000/17 אחים פולק סוכנויות יבוא בע"מ נגד הפניקס הישראלי חברה לביטוח בע"מ      30/4/2017


נזקי צנרת - נדחתה תביעה נגד חברת השחר בשל נזק מים לארון חשמל

 

איור של כלי עבודההשופטת  אלואז זערורה-עבדאלחלים מבית משפט לתביעות קטנות בקריות קיבלה את התביעה נגד השכן באופן חלקי ודחתה את התביעה כנגד חברת שחר. התביעה הוגשה ע"י דיירת בגין נזקים שנגרמו לה כתוצאה מפיצוץ בצנרת מים בביתו של הנתבע שהוביל לנזילת מים לארון החשמל שבבית התובעת המתגוררת בדירה מתחתיו. התביעה נגד חברת השחר נדחתה לאחר שהשופטת קיבלה את עמדתה לפיה אין יריבות בינה לבין התובעת מאחר וחברת הפינקס היא החברה שביטחה את דירתו של התובע.

 

ת"ק 50132-05-16 פיאר ואח' נ' חליווה ואח'      30/4/2017


לחדשות קודמות

פיצוי לעובד שנפגע בתאונת עבודה

איור של כלי עבודה

השופטת אוסילה אבו-אסעד מהשלום בנצרת קיבלה את תביעתו של עובד לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף, שנגרמו לו כתוצאה מפגיעתו בתאונת עבודה. לפי הנסיבות הספציפיות נמצא כי אין זה המקרה להטיל על התובע אשם תורם, מאחר ומדובר בעובד שהתחיל לעבוד רק חודשיים לפני התאונה, ולא הוכח שהוא תודרך איך להתנהג במצב דברים דומה, ובאם סופקו לו כלי עזר בכדי למנוע את הסיכון שאליו נחשף. המעביד חויב לשלם לעובד 80% מהפיצוי והקבלן הראשי וחברת הביטוח שביטחה אותו חויבו בתשלום 20% הנותרים. נתקבלה הודעת צד ג' של הקבלן הראשי וחבת הביטוח שלו כנגד המעביד ומבטחו אשר חויבו לפצות אותם בגין הסכומים שישולמו על ידם.

ת"א 37530-06-11 ראפע ואח' נ' בני אחמד סולימאן לבניה והשקעות בע"מ ואח' 30/4/2017


תאונת עבודה באתר בניה -אין כיסוי לקבלני משנה בפוליסת המזמין

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת שולמית ברסלב מהשלום בחיפה קיבלה את תביעתו של עובד שנפגע בתאונת עבודה באתר בניה בניכוי 35% בשל רשלנות תורמת של הנפגע עצמו. לא היתה מחלוקת, באשר לעצם התרחשות התאונה אלא בדבר נסיבותיה המדויקות, וכפועל יוצא, האחריות להתרחשותה ולגבי סוגיות הנזק והביטוח. נקבע כי המזמין לא התחייב לבטח את העובד ועוד נקבע, כי פוליסת הביטוח מכסה את מחדלי המזמין, אך לא את מחדליהם של קבלני המשנה האחרים בפרויקט, לרבות המעביד של העובד. התביעה נגד המזמין ונגד חברת הביטוח של המזמין, נדחתה.

ת"א 22015-06-13 סעדי ואח' נ' ח'רבאווי ואח' 30/4/2017


ביטוח אובדן כושר עבודה – כיסוי לאובדן כושר לפי הגדרת העיסוק בהצעת הביטוח

אובדן כושר עבודההשופטת  עינת אבמן-מולר מהשלום בירושלים קיבלה את תביעתו של מבוטח לפי פוליסה לביטוח אובדן כושר עבודה וחייבה את חברת הביטוח לפצותו לפי תנאי הפוליסה.  "אין בידי לקבל את עמדת הנתבעת. בהצעת הביטוח נרשם כי מקצועו של התובע הוא "נהג גרר" ועיסוקו בפועל "נהג גרר + מנהל". משנקבע כי התובע איבד את כושר העבודה כנהג גרר, הרי שאין הוא יכול לעבוד במקצועו כנהג גרר ואף לא בעיסוקו כנהג גרר ומנהל גם יחד. אין לקבל פרשנות הגורסת כי אם יכול התובע לשוב לעבודתו כמנהל בלבד, גם אם לא כנהג גרר, לא יהיה זכאי לתגמולים".

ת"א 41882-10-10 רמי חדד נ' מנורה מבטחים ביטוח בע"מ      30/4/2017


 

משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שריפת האחות בחולון - לא תמיד המעביד אשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית הביטוח בתקשורת - כתבה ראשונה – המרוויחים והמפסידים – סקר חסמים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחת היעדר תביעות ברכב אינה אמורה להיפגע כשיש תביעת תחלוף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מעודכן גם יכול להיות מסוכן  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright