היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 25/4/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

כיתוב 2017 על רקע שקיעהסביבת הריבית האפסית פגעה  בתשואות המושגת על ידי חברות הביטוח בעבור העמיתים והשפיעה על יכולת החברות לגבות דמי ניהול משתנים ופגעה גם בהשקעות של חברות הביטוח עצמן.
 

עוד על מדרוג על ביטוח


מיהו אבנר קופל?

על סוכנות אור במדריך הביטוחבהמלצתו של קופל נכללו בספר מילון מונחים ובדיחות ביטוח. קופל וסוכנות אור עמדו בכל ההתחייבויות הכספיות לפי הסכם הרכישה של הספר, במועד שנקבע, דבר שאינו מובן מעליו, למרבה הצער. במבט לאחור אחד הדברים שקרו, העשוי להסביר את התוצאות העגומות הוא שאבנר קופל לא הקפיד על הדיוק המשפטי ברישום הדברים וקרוב לוודאי שאף נהג בדרך זו ברישום ההכנסות וההוצאות של הסוכנות.

 

עוד על מיהו אבנר קופל?


הון נמוך של המבטחים

גרף הכנסותדורית סלינגר, העומדת בראש רשות הפיקוח על שוק ההון ביטוח וחיסכון, אמרה, כי רמת ההון הראשוני של חברות הביטוח נמוכה ועל חברות הביטוח בישראל להגדיל את ההון הראשוני בצפיה מהחברות הביטוח בישראל להגדיל את ההון הראשוני שלהן, וכדאי שזה ייעשה באופן עצמאי מבלי שהרגולטור ייאלץ להתערב.
 

עוד על הון נמוך בביטוח


ירידה בדוח שכרות

ניידת משטרהמנתונים שהגיעו לידי עמותת אור ירוק עולה כי בשנת 2016 ירדה כמות הדוחות שרשמו שוטרי אגף התנועה לנהגים שיכורים/סמים ב-15% ביחס לשנת 2015. בשנה שעברה נרשמו רק 5,890 דוחות לנהגים שיכורים/סמים לעומת 6,898 דוחות שנרשמו בשנת 2015.

 

עוד על ירידה בדוח שכרות


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


תפקודו הלקוי של שוטר במשטרה עוד לפני שנפגע בשתי תאונות דרכים

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטים י' עמית, נ' סולברג וא' שהם מהעליון דחו ערעור על פסיקת המחוזי בעניין פגיעה של שוטר  בשתי תאונות דרכים. המחוזי א סקר בפסק דינו את תיקו האישי של המערער במשטרת ישראל, ממנו עולה כי קיימים מסמכים רבים לגבי תפקודו הלקוי של המערער במשטרה עוד קודם לתאונה הראשונה, אשר לתאונה השניה ומשלא הוצגו כל מסמכים רפואיים על קבלת טיפול רפואי בעקבותיה, קבע בית המשפט כי לא נגרמה נכות כלשהי ואף לא פגיעת גוף כלשהי עקב אותה תאונה.

ע"א  5612/16 פלוני נ' הפול   וביטוח ישיר  23/4/2017


נדחתה תביעה שניה בגין שריפה של שני כלי רכב

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופטת  מעין צור מהשלום בחיפה דחתה על הסף תביעה של מבוטח בגין שריפת רכב. מדובר בתביעה שניה שהוגשה לאחר שהתביעה הראשונה באותו נושא נדחתה בהסכמה. השופטת מצאה, כי מן הדין לדחות את התביעה נגד המבוטח על הסף מחמת מניעות. התוצאה המתחייבת מכך היא דחיה על הסף של התביעה גם נגד המבטחות. התביעה נדחתה על הסף עוד בטרם הגישה נתבעת מס' 3 כתב הגנה היות ודחיית התביעה נגדה היא פועל יוצא של דחיית התביעה נגד המבוטח, שעתר לדחיית התביעה נגדו על הסף וזאת כדי למנוע התארכות ההליך שלא לצורך, ולהוצאות נוספות, שבסופו של דבר היה מקום להטילן על התובעת.

 

ת"א 26187-04-16 רווה נ' שעשוע ואח' 18/4/2017


נתקבלה תביעה בשל תאונה שנגרמה לרכב מסחרי בעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול

 

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"

הרשם הבכיר קייס נאשף מהשלום בתל אביב – יפו חייב את חברת הביטוח לשלם לתובע (לאחר ניכוי בגין אשם) תורם בגין נזק שנגרם למשאית בשל פגיעה בגשר וזאת לאחר שחברת הביטוח דחתה את התביעה בשל העובדה שהתאונה נגרמה כשר נהג הרכב היה במצב של שכרות. חברת הביטוח לא הוכיחה, כח החריג שמופיע בצורה מובלעת בפוליסה הובר לידיעת המבוטח המבוטח קודם לאירוע התאונה, כפי שגם לא הובאה כל ראיה המלמדת על כך שהמבוטח, התובע, ידע על אודות אותו סייג. נטל ההוכחה להוכחת תחולת הסייג מוטל על המבטחת, הטוענת להעדר כיסוי ביטוחי, ומכאן, שהיה עליה להוכיח כי התובע, המבוטח, ידע, פוזיטיבית, עוד קודם התרחשות מקרה הביטוח, על החריג לעניין נהיגה בשכרות.

 

תא"מ 45168-02-15 ברדה נ' סקוריטס סוכנות בטוח בע"מ 18/4/2017


לחדשות קודמות

נפילה בתוך אוטובוס נוסע היא תאונת דרכים

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

השופט מוחמד חאג' יחיא מהשלום בירושלים קיבל את תביעתו של נפגע שנפל במהלך נסיעה באוטובוס של חברת אגד, בקו בין-עירוני. השופט דחה את הטענה של הנתבעים שמדובר בהתקף אפילפסיה ואמר, כי: " לאור הרושם האמין שבעדות התובע מחד גיסא, בהעדר כל גרסה מוכחת מטעם הנתבעים מאידך גיסא, בנסיבות אלו ועל-יסוד האמור, עדיפה בעיניי גרסת התובע על גרסת הנתבעים, ומכאן נקבע כי האירוע הוא תאונת דרכים כמשמעותה בחוק הפיצויים."

ת"א 8023-08-13 הבר נ' ברזל ואח' 20/4/2017


פיצוי בגין מוות בתאונת דרכים של אדם הלוקה בנפשו

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופט דניאל קירס מהשלום בנצרת קיבל את תביעת עזבון המנוח שהיה לוקה בנפשו ונפטר בשל תאונת דרכים. המומחית כאמור קבעה שהתאונה החריפה את מצבו הנפשי של המנוח, אשר בסופו של דבר הביא למותו. עם זאת, נמנעה המומחית מלהסכים שתאונת הדרכים בה נפגע המנוח היוותה הסיבה הבלעדית או העיקרית למותו. המומחית העידה כי תיאורטית תאונת הדרכים שבענייננו היתה יכולה להשפיע "מאוד" בגרימת מותו. סיכום בינים: על-פי עדותה של המומחית הפסיכיאטרית מטעם בית המשפט, אשר לא עורערה, הנכות הנפשית עקב תאונת הדרכים, יחד עם גורמים נוספים (מחלת נפש קיימת), הביאו למותו של המנוח.   

ת"א 48772-01-14 לסרי(המנוח) ואח' נ' אפרים ואח' 20/4/2017


נהיגה בהיעדר ביטוח חובה לרכב

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת  ארנה לוי מהמחוזי בתל אביב – יפו דחתה תביעה נגד קרנית של נפגע בתאונת דרכים שנהג ברכב ללא ביטוח תקף. הנסיבות בענייננו תומכות דווקא בחובתו של התובע לברר קיומו של ביטוח מיד כאשר הרכב נמסר לו. כאמור, התובע מסר את הרכב ללא ביטוח. אין מדובר ברכב זר. מדובר ברכב אשר התובע מודע להיסטוריה שלו ולכך שלא היה מבוטח בעבר. התובע אינו משתמש תם לב, אשר יש להגן עליו, באופן חריג, משיקולי צדק. התובע הוא בעל הרכב הרשום, אשר מסר בדיוק את אותו הרכב תקופה קצרה קודם לכן, כשהוא ללא ביטוח, ולאחר שהשתמש בו ללא ביטוח.     

ת"א 39987-01-16 א'נ'ע' ואח' נגד קרנית ואח' 18/4/2017


 

אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שריפת האחות בחולון - לא תמיד המעביד אשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית הביטוח בתקשורת - כתבה ראשונה – המרוויחים והמפסידים – סקר חסמים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחת היעדר תביעות ברכב אינה אמורה להיפגע כשיש תביעת תחלוף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מעודכן גם יכול להיות מסוכן  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מינוי מומחה מטעם בית הדין במקרים של מחלות מקצוע - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


האם הפיקוח רשאי להשעות מתפקידו מנהל תביעות?  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright