היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 18/4/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

תצלום של שטרות כסף עם ציון שערי ריביתשיעור הריבית ההיסטורי נקבע עוד בשנות ה 70, בתקופה שבה ניתן היה לקבלת תשואת ריבית שנתית בשיעור של 3%. בתי המשפט, לא נענו עד כה לפניות המבוטחים להתאים את ההיוון למצב הריבית בפועל, לפי הכותב, בין היתר בשל החשש לגרום לחברות הביטוח לנזק כלכלי גדול ולחוסר יציבות.
 

עוד על טענות לגבי היוון


מתחזה להר ביטוח

דף הבית של אתר "הר הביטוח" האמיתיבצילום מסך שבראש דף זה תוכלו לצפות במראה דף הבית של אתר "הר הביטוח האמיתי" האתרים המתחזים אינם דומים בעיצובם לאתר המקורי. טיפ נוסף חיוני וחשוב לאימות אתר ממשלתי הוא הסיומת: gov.il שבכתובת האתר.
 

עוד על מתחזה להר ביטוח


ללוידס פותח חברה בבריסל

הפעמון של ללוידסמנכ"לית התאגיד, אינגה ביל, אמרה כי התכנון הוא שהחברה החדשה תהיה מוכנה להתקשר בעסקי ביטוח לקראת ינואר 2019, בכפוף לאישורי הרגולציה הנדרשים על פי דין. החברה תוכל להתקשר בעסקי ביטוח בכל אחת מ 27 המדינות החברות באיחוד האירופי ושלוש מדינות באזור כלכלי אירופי לאחר עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי, כך שלקוחות לוידס ושותפיה יזכו להמשך הגישה לפתרונות חדשניים המוענקים להם על ידי שוק הלוידס.
 

עוד על ללוידס בבריסל


כמעט בכל חודש ב 2016 אופנוען הרוג

אופנוען, צילום באדיבות עמותת אור ירוקצעירים רבים בישראל, בוחרים לעשות רישיון ולנהוג על כלי רכב דו גלגלי – קטנוע או אופנוע. הסיבות לכך ברורות: ניתן לקבל את הרישיון בגיל מוקדם יותר, תהליך קבלת הרישיון הוא זול ומהיר, כלי הרכב ותחזוקתו זול יותר מכלי רכב אחרים ובנוסף השימוש בקטנועים ואופנועים פותר את בעיות החניה והפקקים שמאפיינים את מדינת ישראל. הבעיה היחידה שצעירים אלו לא לוקחים בחשבון, היא הסכנה שברכיבה על כלי רכב דו גלגליים בישראל.

 

עוד על אופנוען הרוג בחודש


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חיוב בפיצוי נהג שנאלץ לסטות מהנתיב ובשל כך פגע ברכב אחר ופיצה את בעליו

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"הרשמת בכירה  אפרת רחלי מאירי מרקוביץ מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים חייבה את הנתבע באחריות לתאונה בשיעור של 85% וחייבה אותו לפצות את התובע בניכוי רשלנותו התורמת של התובע בשיעור של 15%. מדובר בתביעה לפיצוי עקב נזקים שנגרמו לרכב התובע עקב סטיית הנתבע לכיוונו, דבר אשר גרם לו לפגוע ברכב צד ג' ואף לפצות אותו על נזקיו.

ת"ק 17940-08-16 קרי נ' ששון 9/4/2017


תגמולי ביטוח בגין אבדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודההשופטת יעל הניג מהשלום בתל אביב – יפו פסקה בתביעתו של מבוטח נגד חברת הביטוח מגדל, כי המבוטח זכאי לתשלום תגמולים חלקיים ששילמה מגדל בהתאם ל"נוסחת שלווה",  מיום הגשת התביעה ועד 31/12/12. מגדל תשלם למבוטח תגמולים עבור אובדן כושר עבודה בשיעור 50% בהתאם ל"נוסחת שלווה" וכן פרמיות יחסיות בהן חויב כן ניתן פסק דין הצהרתי לפיו זכאי המבוטח  לקבל ממגדל תגמולים עבור אובדן כושר עבודה בשיעור 50% בהתאם ל"נוסחת שלווה" וכן שחרור מפרמיות יחסיות מהיום ועד תום התקופה הקובעת בפוליסה.

 

ת"א 5998-12-11 פלוני נ' מגדל       9/4/2017

 


נדחתה תביעת צד ג' משום שהתמונות מהאירוע אינן תואמות את הטענות של התובעים

 

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"

השופט  ארז נוריאלי מבית משפט לתביעות קטנות בנתניה דחה את תביעתו של צד ג' כנגד מבוטח וחברת הביטוח שביטחה אותו וקבע, כי דין התביעה להידחות וזאת לאחר שכבוד השופט עיין בחומר שהוגש, לרבות חוות הדעת, התמונות המתעדות את הפגיעות, צילומים של זירת התאונה ומיקום כלי הרכב בעת התאונה ולאחר שהצדדים והמעורבים העידו לפניו. ונמצא, כי  התמונות (שצורפו לכתב התביעה וכתב ההגנה) אינן מתיישבות עם טענות התובעים אשר לאופן התרחשות התאונה.

 

ת"ק 37171-08-16 כהן ואח' נ' שורצברג ואח' 9/4/2017


לחדשות קודמות

בעל המוסך חויב בתשלום הנזק שנגרם לרכב

השופטת  זהבה (קאודרס) בנר מבית משפט לתביעות קטנות בעכו חייבה את בעל המוסך בשל נזק שנגרם לרכב בנסיבות הבאות: התובעת תדלקה את רכב אמה בכמות של כ – 3 ליטר סולר במקום בבנזין. כשהבחינה בטעות, הזעיקה את בעלי המוסך למקום על מנת שישאב את הסולר ממשאבת הדלק. הרכב הושאר בסמוך למשאבת הדלק והמפתחות הושארו בחנות הנוחות של התחנה. במהלך הטיפול של בעל המוסך  ארע קצר ברכב, שגרם לשריפתו.

ת"ק 7051-09-16 טויטו ואח' נ' כיאל ואח'   6/4/2017


האם זכאי בעל פוליסת אחריות מקצועית, לשיפוי מאת מבטחתו בגין, רשלנות מקצועית שלו כלפי עצמו?

פסלון של עו"דהשופט יוסי ברכיה מהשלום בהרצליה דחה את התביעה שהגיש סוכן ביטוח לפי הפוליסה לביטוח אחריות מקצועית בשל הנזק שנגרם לו כתוצאה מכך שהוא שכח לחדש את ביטוח הרכב שלו עצמו. ובנדון שבפנינו, בתביעת התובע, אין הוא יכול להיחשב צד שלישי של עצמו. התוצאה אליה הגעתי לא תשתנה, גם לאור הנוסח של הפוליסה שלא ציינה במפורש, החרגה של הכיסוי הביטוחי כלפי רכוש הנמצא בבעלות ו/או בשליטה ו/או בחזקת המבוטח. הראציונאל שהבאנו עתה לא ישתנה אף לאור חסר זה.

תא"מ 40819-01-16 קטאלן נ' איילון         13/4/2017


נכות פסיכיאטרית של מי שנכח בתאונת דרכים

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופט דניאל קירס מהשלום בנצרת קיבל את תביעתו של אדם שנפגע בנפשו בשל היותו עד למותו של אדם אחד בתאונת דרכים וכן בשל רגשי האשם אותם הוא חש בעקבות התאונה. המומחה מטעם בית המשפט חווה דעתו, בחוות דעת משלימה, לפיה אין אפשרות לחלק את החלק של נכותו הנפשית של התובע הנובע מרגשות האשם שלו לבין החלק הנובע מכך שצפה במראות הקשים. אף אחד מהצדדים לא ביקש לחקור את המומחה על חוות דעתו המשלימה. בהעדר אפשרות לחלק את הנכות הנפשית של התובע בין החלק שנגרם לו כניזוק עיקרי (רגשי אשמה) והחלק שנגרם לו כניזוק משני (צפיה במראות קשים), זכאי התובע לפיצוי בגין מלוא נכותו הנפשית.

ת-א-28019-02-13- א.ט. נ' הפניקס        26/3/2017


 

דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שריפת האחות בחולון - לא תמיד המעביד אשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית הביטוח בתקשורת - כתבה ראשונה – המרוויחים והמפסידים – סקר חסמים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הנחת היעדר תביעות ברכב אינה אמורה להיפגע כשיש תביעת תחלוף - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מעודכן גם יכול להיות מסוכן  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מינוי מומחה מטעם בית הדין במקרים של מחלות מקצוע - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר


האם הפיקוח רשאי להשעות מתפקידו מנהל תביעות?  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קריסת מנופים - היה או לא היה ביטוח? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אחריות המדינה והפיקוח על הביטוח בנזיקין - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


יחימוביץ - על כנפי הבורות לראשות ההסתדרות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חוק רישוי שירותים ומקצועות בענף הרכב וביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright