היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 15/1/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

צילום אילוסטרציה של ענני סערהלמרות הנימה הקודרת, ההפסדים של 2017 מהווים גם הוכחה לחוסן של ענף ביטוח המשנה. המבטחים מפרישים זה מכבר לסיכון קטסטרופה באמצעות ביטוחי משנה. הפעם, מבטחי המשנה החזיקו בסכומי הון גדולים עד כי כך שהם צפויים לסבול רק מהפסד קטן, בשיעור של כ -5% -7% מההון.

 

עוד על נזקי טבע 2017


שני מבטחים חדשים ב2018

אמיל וינשל המנכ"ל המיועד של חברת הארטעל עניין זה, יכולים סוכני הביטוח להלין, על עצמם בלבד הואיל ובמהלך כל השנים לא השכילו למתג את עצמם כברי סמכא הבקיאים בתחום הביטוח האמורים לסייע למבוטחים בהתאמת הביטוחים הקיימים בשוק הביטוח ובמימוש הביטוחים אותם רכשו בשעת הצורך. כאשר בעניין שיווק הביטוח הצורך בהם פוחת והולך.

 

עוד על שני מבטחים חדשים


הפחתת בדרישות הון

משה כחלון שר האוצרהפחתת ההון הנדרש לקבלת רישיון תעודד את כניסתן של חברות ביטוח חדשות לשוק, ביניהן גופים מבוססי חדשנות טכנולוגית שיתרמו להגדלת היצע המוצרים והפחתת מחיריהם עבור ציבור המבוטחים. המהלך מיישם את משטר ההון סולבנסי 2 על חברות ביטוח בישראל, והסכומים שנקבעו בו דומים לסכומים שנהוגים בכל מדינות האיחוד האירופי.  

 

עוד על הפחתת דרישות הון


ילדים נפגעו בתאונות שרכים בשנת 2017

צילום אילוסטרציה בחסות אור ירוק, ילד בכבושלמרות שחגורת בטיחות הוא אביזר בטיחות מציל חיים, קרוב לאחד מכל ארבעה ילדים (22%) נצפה נוסע ברכב לא חגור בחגורת בטיחות במושב האחורי.

 

עוד על ילדים נפגעו ב2017


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


ביטוח קבלן שנערך בפוליסת צד ג' רגילה במקום בפרק ב' של פוליסה לביטוח עבודות קבלניות

איור של כלי עבודההשופט אור אדם, סגן נשיאת השלום קריית גת קיבל באופן חלקי תביעה נגד חברת ביטוח שביטחה קבלן בביטוח אחריות חוקית כלי צד שלישי תוך שהוא דוחה את אותו החלק בתביעה שמתייחס לאחריות מקצועית המוחרגת מכלל ביטוח לפי פוליסה זו. חבל שפסק הדין אינו מתייחס לסוגיה של ביטוח קבלן שנערך בפוליסת צד ג' רגילה במקום לפי פרק ב' של פוליסה לביטוח עבודות קבלניות שאינו כולל חריג לאחריות מקצועית.

ת"א 27712-10-16 הנגייב נ' הראל בע"מ 7/1/2018


אחריות מוסך לרכב שהתלקח

 

צילום אילוסטרציה של להבההשופט הבכיר זכריה ימיני מבית משפט השלום ברמלה דחה תביעה בשל התלקחות רכב בעת נסיעה רכב כשלושה חודשים לאחר שהרכב היה בשימוש,  וכשבועיים  לאחר ששוחרר מטיפול ממושך במוסך היבואן. "מאחר שהתובעת בחרה שלא להגיש חוות דעת נגדיות על אף שהרכב היה בשליטתה עובר לאירוע הנזק ומיד לאחריו, ובשל מחדליה הראייתיים האחרים לרבות אי חשיפת מסמכים פנימיים לגבי מצב הרכב בקבלתו ויציאתו משוכרים שונים וכן ממוסך הנתבעת, והקילומטרים הרבים שנסע הרכב שנסע הרכב לאחר תיקון משאבת הדלק ללא כל בעיות, אינה יכולה להתלות על מחדלי הנתבעים האחרים כיוון שלא הוכיחה את הבסיס הראייתי הדרוש להרמת נטל הראיה המוטל עליה."

ת"א 29603-08-14 קרדן רכב בע"מ ואח' נ' חולון ואח' 11/1/2018


כיסוי לאובדן כושר עבודה לפי ביטוח חיים

 

צילום אילוסטרציה של אדם נעזר במקל הליכההשופטת עינב גולומב מבית משפט השלום בנצרת קיבלה את תביעתו של מבוטח וקבעה, כי הוא זכאי לפי תנאי הפוליסה לתגמולי ביטוח בגין אובדן כושר עבודה וכן להחזר הפרמיות ששולמו על-ידו, החל מאפריל 2015 ועד למועד מתן פסה"ד. מומחה תעסוקתי שמונה מטעם בית המשפט, קבע בחוות דעתו כי התובע אינו כשיר לכל עבודה הכרוכה בהליכה או עמידה ממושכים, הרמה של משאות כבדים וכיוצ"ב, וכי בשים לב לאופי עבודתו כמחלק בתנובה אין הוא מסוגל להמשיך בעבודתו זו.

ת"א 32905-05-15 קוסטיקה נ' מנורה מבטחים ביטוח בע"מ 10/1/2018

 


 

לחדשות קודמות

נזק לציוד מכני באתר בניה

איור של כלי עבודההרשמת הבכירה, שרונה צור גינור מבית משפט השלום בנצרת דחתה תביעה בגין נזק רכוש אשר נגרם, לטענת התובעת, באתר בניה בו ביצעה עבודות כתוצאה משימוש בכלי הנדסי מכאני. " התובעת, אם כן, לא עמדה בנטל להוכיח תביעתה. התובעת ביקשה לבסס תביעתה על עדות יחידה של מנהל התובעת, זאת בעוד עילת התביעה עבודות באתר עבודה אשר ממילא נכחו בו גורמים רבים ובנקל היה ניתן לזמן עדים רלוונטיים. התובעת אף נמנעה מהמצאת מסמכים רלוונטיים, לרבות היתר הבניה ותכניות העבודה והתמקדה בסוגיית הנזקים, כאשר לא הוכח הקשר הסיבתי בין עבודות חשמל, ביוב ואספלט לבין מבטחת הבאגר."

תא"מ 26724-08-16 א.צ.ע. לבניין בע"מ נ' אבו ראס ואח' 7/1/2018


גניבת רכב ממוסך בשעות הפעילות במסגרת כיסוי נזקי פריצה

צילום אילוסטרציה של דובי גנבהשופט מוטי פירר מבית משפט השלום בראשון לציון קיבל תביעת תחלוף של מבטח רכב שנגנב ממוסך כנגד המוסך ממנו נגנב הרכב וכנגד חברת הביטוח שביטחה אותו בפוליסה לביטוח מוסכים. השופט קבע, כי הנזק מבוטח לפי פרק הרכוש במסגרת כיסוי פריצה המוגדר כחדירה בכוח ובאלימות למבנה שבו נמצא הרכוש המבוטח וקבע, כי כניסה של הגנב למקום שבו אוחסנו מפתחות העסק היתה מעשה של אלימות. השופט המשיך את המגמה הרחבה של פרשנות המונח פריצה לפי ביטוח הרכוש בעקבות הפסיקה ברע"א 3128/94 אגודה שיתופית בית הכנסת רמת-חן נ' סהר חברה לביטוח בע"מ.

ת"א 6707-08-15 ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע"מ ואח' נ' קליל עסקי רכב חדרה (1988) בע"מ ואח' 5/1/2018


נדחתה תביעה בגין ניתוח עיניים

 

איור של עיןהשופטת  איילת השחר ביטון פרלה מבית משפט לתביעות קטנות בקריות דחתה תביעה בגין שכלל השתלת עדשה טורית במסגרת ניתוח קטרקט שמומן באמצעות הביטוח הרפואי של התובע. "בחינה מעמיקה של תנאיי הפוליסה ושל התנהלות התובע עובר לביצוע הניתוח ולאחריו לימדה כי אין לתובע על מה להיתלות בתביעתו. גרסתו המשתנה של התובע ביחס למסמכים שהעביר לידי הנתבעת לפני ביצוע הניתוח בוודאי שלא הועילה ובאין אסמכתא המוכיחה טענותיו בהקשר זה, הרי שהיא נדחית בהיותה לא עקבית ולא עולה בקנה אחד עם עדותו של סוכן הביטוח שהעיד מטעמו."

 

ת"ק 38381-03-17 גדיר נ' הראל חברה לביטוח בע"מ 7/1/2018

 


הכרעות הפיקוח בפניות הציבור ינואר 2018 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן


נכון ולא נכון לגבי ביטוח נזקי טבע בדירה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ביטוח חובה אחד לנהג יחיד בשני רכבים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חריגים לכיסוי נזקי טבע בביטוח רכוש עסקי  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


ניסוח חסר משמעות בחלק מאישורי הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרושה אחידות שפה בחוזי ביטוח -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - מה בכל זאת ניתן לעשות? - כתבה שביעית -  כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שימו לב לחריג סיכוני טרור בביטוחי סייבר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ניסוח תמוהה של השתתפות עצמית בביט אש 2016 - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סקר למיגון העסק - לפני או אחרי הכיסוי? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח רכוש ואחריות בגין הפקת אירועים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


קיימת הגדרת תביעה בתקנות לביטוח רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותה המקצועית של חברת ביטוח בחידוש פוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אחריותו המקצועית כיום של סוכן המחר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המורכבות של ניהול תביעות בבית משפט  ע"י מבטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תגמולי הביטוח שלא במחלוקת וצד ג' - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright