היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 11/8/2019

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

מגדל ועדכון לוחות התמותה

איור של לוח תמותהההשלכה הצפויה של יישום הטיוטה האמורה על הדוחות הכספיים של מגדל ביטוח לרבעון השני של 2019, מוערכת בקיטון ברווח הכולל לאחר הוצאות מס בסך של כ- 80 מליוני ₪. עפ"י אומדן מגדל,  ההשפעה הצפויה של יישום טיוטת החוזר על יחס כושר הפירעון של מגדל ביטוח, הינה קיטון  של כ- 10% בהשוואה ליחס כושר הפירעון של מגדל ביטוח ליום 31 בדצמבר 2018 כפי שפורסם בדוח יחס כושר פירעון ואשר עמד על 107%.

עוד על מגדל לוחות תמותה


שלמה רכב דיגיטל

דף האיננטרנט של התוכניתקהל היעד של התוכנית לפי אתר החברה הוא: הם נוהגים שנוסעים  פחות מ- 15,000 ק"מ בשנה, בעלי רכב שני במשפחה, נהגים שמתגוררים בסמוך גרים קרוב למקום העבודה, אנשים שטסים לעיתים קרובות לחו״ל, סטודנטים שנוסעים ברכב בעיקר ללימודים, כל מי שנוסע ברכב  בעיקר למרחקים קצרים ובכלל זה נוסע  בעיקר לחניון הרכבת ונהגים שהם פנסיונרים שנוסעים מעט.
 

עוד על שלמה רכב דיגיטל


קורס שמאים מתקדם של חיים אטקין

שמאי הביטוח המקרקעין הבכיר, חיים אטקיןניתכל תביעה המוגשת לחברת הביטוח על ידי הארגון חייבת להיות מלווה גם על ידי איש מקצוע מתאים מתוך הארגון ומטעמו, עובד מקרב הארגון, כזה המכיר את הארגון והגוף בו הוא עובד ופועל ונאמן לו, מה שיבטיח חיסכון כספי ניכר וקבלת פיצוי ראוי ונכון לכיסוי הנזקים וההפסדים שכן ניהול תביעת ביטוח מחייבת מיומנות ומקצוענות.
.

עוד על קורס אטקין


תאונות דרכים חודש יולי 2019

טבלת הרלב"ד עד 11/8/2019בהתפלגות לפי מגזרים ניתן לראות שחלה עליה במספר ההרוגים שאינם ערבים (יהודים ואחרים) מ 119 ל 121 (2 הרוגים יותר) אולם במקביל נרשמה עליה גדולה יותר במספר ההרוגים הערבים מ 51 ל 60 (9 הרוגים יותר!). נרשמה ירידה במספר ההרוגים בתחום העירוני מ 80 בשנה הקודמת ל 76 השנה ועליה במספר ההרוגים בתחום הלא עירוני מ 99 ל 125. במספרם של הולכי הרגל שנהרגו בתאונות דרכים בחודשי ינואר יולי 2019, נרשמה עליה: מ 53 ל 56.
.

 

עוד על תאונות יולי 2018


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


 

הגדרה של תאונת דרכים ובחינה של נסיבות התאונה

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובה חדוה וינבאום וולצקי שופטת המחוזי בתל אביב – יפו קבעה, כי האירוע בגינו הוגשה תביעה נגד חברת ביטוח אינו מהווה תאונת דרכים לפי הגדרתה בחוק הפלת"ד. מדובר במקרה מצמרר במהלכו נתפסו שערותיה של הנתבעת שהיתה בעלת שיער ארוך, לאזור הרצועות במנוע הרכב שהמכסה שלו נשאר פתוח על ידי אביה, ושערותיה נתפסו בתוך הרצועה, אשר המשיכה להסתובב ועקב כך נתלשה רוב הקרקפת של הנפגעת. " התובעים הצליחו לעמוד בנטל ההוכחה לפיה התובעת נפגעה ממנוע רכב ההונדה. חרף זאת, נסיבות הפגיעה אינן עולות כדי "שימוש ברכב" כהגדרתו בחזקה המרבה של "תיקון דרך"."     

ת"א 11859-08-16 מ. ר.  ואח' נ' איילון חברה לביטוח בע"מ  30/7/2019


אחריותו המקצועית של עורך דין כלפי לקוח

 

פטיש שופטיםטל פישמן לוי שופטת השלום בתל אביב – יפו קיבלה במלואן את שתי התביעות שהוגשו נגד עורך דין על ידי לקוחותיו. "העובדה כי הכסף איננו נמצא בחשבון הנאמנות והעובדה כי הנתבע לא פעל להשבתו לתובעים מיד עם החתימה על ביטול ההסכם מעידה כי הנתבע לא מילא את החובות המוטלות עליו כנאמן, לא פעל בתום לב, לא שמר על נכס הנאמנות ויש לדחות את טענותיו כאילו היה נאמן רק לחברה. טענה זו מראה כי עורך הדין אינו מבין את המשמעות של מוסד הנאמנות ואת החובות המוטלות על הנאמן מתוקף תפקידו זה."

 

ת"א 70754-11-16 בשארי ואח' נ' מרום ברנר ניהול ואחזקות בע"מ ואח'

ת"א 4515-07-17 מהלל ואח' נ' מרום ברנר ניהול ואחזקות בע"מ ואח' 1/8/2019

 


תקופת הכשרה לפי ביטוח אובדן כושר עבודה

פטיש שופטיםאבישי קאופמן שופט השלום בחיפה דחה תביעה לפי ביטוח תאונות אישיות לחברי קרנות הסוהרים, בגין אובדן כושר עבודה של אשת שוטר כתוצאה ממחלת הסרטן בסמוך למועד תחילת הביטוח. " תקופת ההכשרה היא מנגנון שנועד להפחית את הסיכון הכרוך בקבלת מבוטחים אשר לקו במחלה במועד הצטרפותם. המדובר בסיכון נוסף שנוטלת חברת הביטוח, מעבר לסיכון לקרות מקרה ביטוח לאחר ההצטרפות, ואשר אינו משתף בדמי הביטוח המשולמים בידי אותם מצטרפים, ואשר מתומחרים לפי מבוטח "ממוצע". תקופת ההכשרה מעבירה חלק מאותו סיכון עודף אל המבוטח. המדובר במנגנון שיש לו הצדקה לא רק ביחסים עם המבוטח הספציפי, אלא גם מבחינת הציבור הרחב שכן הוא מאפשר קבלת רוב הציבור להסדרי הביטוח, לרבות מבוטחים אשר מצויים בסיכון להתפרצות אירוע נכות בתוך מספר שנים."       

ת"א 47971-02-17 שרה נ' איילון חברה לביטוח בע"מ 1/8/2019


לחדשות קודמות

דחיית תביעה בגין גניבת רכב

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשם הבכיר אורי הדר מבית משפט השלום בבאר שבע דחה תביעה כנגד חברת ביטוח בגין גניבת רכב. " אין ספק כי בעל דין שנחקר מחויב לומר את האמת, רק את האמת ואת כל האמת. אין גם ספק כי תקווה זו נכזבת לעתים.  וכאשר בעל דין מודה בפה מלא וללא היסוס כי בהזדמנות קודמת, לא רחוקה, הוא שיקר במצח נחושה למעסיקתו על מנת לשפר את תנאי העסקתו יש צורך להתייחס בזהירות רבה לדבריו כאשר הם נשמעים בבית המשפט. על אותו בעל דין לשכנע את בית המשפט כי מוראו מבית המשפט הוא גדול עד כדי שהוא לא יהין לשקר בבית המשפט. לא שוכנעתי כי זהו המצב בענייננו. ... נדגיש: הרכב מבוטח גם אם אינו שמיש אולם סימני השאלה כפי שתוארו לעיל וההסתברות הנמוכה כי רכב שראש המנוע שלו אינו תקין ייגנב הם אלו שמחזקים את המסקנה כי דין התובענה להידחות."           

תא"מ 10759-10-17 בליה נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ 1/8/2019


אחריות לנזקי מים בדירת השכן והכשרת השמאי

פטיש שופטיםאידית קליימן-בלק שופטת בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב – יפו קיבלה תביעה שהוגשה נגד שכן בגין נזקי רטיבות שנגרמו לדירת התובעים בשל נזילת מים מתמשכת מצנרת המים של הדירה הממוקמת מעליה, הנמצאת בבעלות הנתבע. "עיון בחוות הדעת מעלה כי השמאי מטעם המבטחת משולל הכשרה כהנדסאי בניין לעומת השמאי מטעם התביעה (השווה פירוט כישורים והשכלה של השמאים) וגם מהטעם הזה עדיפה עליי חוות דעתו של השמאי מטעם התביעה. הריני ערה לכך כי השמאי מטעם התובעים לא זומן לדיון לחקירה על חוות דעתו ואולם השמאי מטעם המבטחת התייחס לחוות דעת בחוות דעת משלימה מ- 18/12/18 ומכל מקום, הנתבע לא עמד על קיום מועד נוסף לחקירת השמאי מטעם התובע."   

ת"ק 59521-01-19 קררי ואח' נ' צוריה 2/8/2019


ערעור בעליון לגבי שיעור האשם התורם של ניזוק בתאונת דרכים שנהג ללא ביטוח ותבע לפי דיני הנזיקין

 

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובה

שופט העליון י.עמית דחה את ערעורו של נהג שחויב לפצות אופנוען שנפגע קשה בתאונת דרכים כאשר נהג ללא ביטוח. הערעור לגבי שיעור רשלנותו התורמת של הנפגע התקבל. " במסגרת הדין האזרחי-הנזיקי, הוכחה אחריותו של רוזנר להתרחשות התאונה, ובהיבט זה נדחה הערעור מטעמו. מנגד, יש לקבל את הערעור לעניין שיעור האשם התורם של ע', ולהעמידו על 40%, חלף קביעתו של בית משפט קמא שייחס לו 65% אשם תורם. בבחינת גובה הנזק, מצאתי לקבל את ערעורם של רוזנר והמבטחת באופן חלקי, להפחית את הפיצוי בגין מספר רכיבים, ובסך הכל הפחתה של 1,220,000 ₪."

 

ע"א 7099/16 וע"א 7181/16 פלוני ואח' נ' פלוני ואח' 8/8/2019

 


תדמית ענף הביטוח בישראל 1997 - חלק II - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח חיים ב"ביטוח ישיר" יכול להיות הכי יקר מבכל החברות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


חלקם של סוכני הביטוח בתקומתו של הביטוח הישיר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי נזקי בולענים בפוליסת רכב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


העליון: אין כיסוי למתח נפשי בעקבות תביעה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


יש כיסוי לכסף מזומן בדירה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית ענף הביטוח בישראל בשנת 1977 – חלק I  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


"היסטוריה" באתר לשכת סוכני הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיצד לקבל תנאי יועץ מחברת ביטוח? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נזקי מהומות לרכב - בחלק מהפוליסות כלול - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האזרח גואטה תקוע בצנרת – ובינתיים..- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ בעניין פיקאלי – לא כדאי לשקר - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


60 הימים הגורליים לפדיון כספי הפוליסה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תושבי מבוא מודיעין והשריפה הגדולה בלונדון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ממ"ש – מוצר, מחיר, שירות – הם מרכיבי הביטוח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפ לסוכנים – התמודדות עם מדד השירות - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שיפוץ הבית המשותף - סוגיית הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright