עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

קורס סיקור סיכונים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

לראשונה בישראל קורס שמאים מתקדם של חיים אטקין

שמאי הביטוח והמקרקעין חיים אטקין

שמאי הביטוח המקרקעין הבכיר, חיים אטקין, משיק לראשונה בישראל קורס שמאים מתקדם: לימודי תואר והסמכה כשמאי בכיר ומכריע, בורר ומגשר, כולל פיקוח, ניהול ובקרה על עבודות שיקום נכסים ומקרקעין.

 

במקביל לפתיחת הקורס ללימודי שמאות רכוש חקלאות וסיקור, ייפתח גם קורס שמאים מתקדם ובסיומו יערכו הבוגרים סיור וביקור מקצועי בחו"ל ויזכו לתואר הנכסף, היוקרתי והגבוה ביותר בענף השמאות בישראל של שמאי בכיר ומכריע, בורר ומגשר, מפקח, מנהל ומבקר של עבודות שיקום מקרקעין.

 

"בכל אומדן נזק לשיקום נכס נכללים גם הוצאות הניהול והפיקוח בטווח של 6-12% מהאומדן וזהו חלק בלתי נפרד מהנזק. הצורך בניהול פיקוח ובקרת שיקום נזקים נולד מהיקף ומורכבות העבודה וריבוי בעלי המקצוע מחד ומריבוי חברות שיקום מאידך ומהצורך של הלקוח בניהול השיקום על ידי מי שבדק את הנזק כדי לוודא שכל האלמנטים שנכללו בהצעת המחיר ובכתבי הכמויות מתבצעים" ציין אטקין.

 

הלימודים הם לימודי תעודה והסמכה ובתום ההכשרה המלאה והלימודים תוענק לבוגרים תעודה מהודרת והם יתקבלו כחברים בבית שמאי בפטור מדמי חבר לשנת הלימודים ויקבלו זכאות לאחוז ולהציג כרטיס אישי פלסטי עם תמונתם, פרטיהם ותחומי העיסוק והסמכתם לצד התואר שלהם.  בעתיד, גם הקורס ללימודי הכשרת והסמכת שמאים בסיסי יאפשר לנרשמים להרחיב את הלימודים לפיקוח ניהול ובקרת עבודות שיקום מאחר והקורסים והלימודים ישודרגו ויהיו מודולריים ויאפשרו בחירה להרחבת הלימודים.

 

הלוגו (הסמליל) של בית שמאי"ההכשרות שלנו לצד ההשתלמויות הרבות הסיורים וימי העיון מטייבים ומשביחים את ענף השמאות בישראל וברור לנו ששמאים בכירים שיוסמכו על ידנו יוכלו להרחיב את תחומי עיסוקם וליהנות משכר הפיקוח, הניהול והליווי של השיקום מחד ומאידך, לספק חוות דעת על ליקויים תוך ביצוע בקרה על עבודות שיקום לקויות וחלקיות".

 

סיכם אטקין: "אני מכיר ויודע מקרוב עד כמה הענף בכלל ומקצוע השמאות בפרט זקוקים לשדרוג מקצועי והרחבת האופקים המקצועיים והאופק התעסוקתי ואנחנו אספנו את טובי ובכירי המרצים כדי לצמצם ולהאיר על הלקונות הרבות שיש בענף, לקונות הגורמות לכל המעורבים בו, מבטחים ומבוטחים כאחד להפסד כספי גדול."

 

חיים אטקין – שמאי מקרקעין רכוש וחקלאות, המייסד והבעלים של בית שמאי: "בימים אלו אני שוקד על כתיבת הקודקס המקצועי שערכתי לענף השמאות הניתן היום לכל הסטודנטים שלנו, הקודקס כולל גם את כל הכללים שצריכים להיכלל בשומה, תנאי מינימום בלעדיהם תהיה השומה חסרה, יהיה בו תקן שמאי חדש שיחייב את כל בוגרינו וחברינו בארגון. אני יודע שמרבית השמאים הפועלים היום בישראל זקוקים וצמאים למסגרת מקצועית שתשדרג את מעמדם ותאפשר להם להביא לידי ביטוי את רמת המקצועיות שלהם ואת הניסיון האדיר שלהם ולתת להם חותם רשמי ואת זה אנחנו נספק. הסמכה כמפקחים ומנהלי עבודות שיקום תפתח להם אופק תעסוקתי חדש ותשדרג את מעמדם ותאפשר להם לפתח תחום עיסוק חדש נדרש ומבוקש בשוק.

 

במסגרת הלימודים יקבלו הסטודנטים מידע והסברים על מהות ועל דרכי פעולה נדרשות לשיקום נכסי מקרקעין. זו תהיה הזדמנות פז נהדרת למסד ולהעביר את הידע העצום שיש לנו לצד ניסיון שאין כמותו לציבור העוסקים בנושאים הללו, שמאים, מנהלי נכסים, אנשי נדל"ן ורבים אחרים. איכות שיקום המקרקעין קובעת את מידת ההנאה ממנו ושיקום לקוי או חלקי גורם סבל ותחלואה למשתמשים בנכס ולא פעם גם לירידת ערך.

 

תקן 19 של הועדה לתקינה שמאית של משרד המשפטים דורשת משמאי המקרקעין התייחסות לזיהומי קרקע כי זהו מידע חיוני וחשוב לבנק.

 

במסגרת הלימודים תינתן התייחסות מקיפה ומפורטת לדרכים ולכלים הנדרשים ולהיקף העבודות הנדרשות בעת טיהור מקרקעין ועלותן הכספית ומרבית מבוגרינו והסטודנטים שלנו הם שמאי מקרקעין המרחיבים ומגדילים את תחומי עיסוקם.

 

זו בשורה אמיתית לכל מי שעוסק בנושאי איכות סביבה למקרקעין אני ער לחוסר הידע העצום בתחום לרבים מהעוסקים בו בכלל זה גם לשמאי מקרקעין בנושאי זיהום קרקעות בכלל וטיהור מקרקעין בפרט. תקן 19 של מועצת שמאי המקרקעין בישראל הפועלת במשרד המשפטים דורשת משמאי המקרקעין התייחסות לנושא זיהום קרקעות ואומדן עלויות הטיהור הוא חור שחור בכל עולם הנדל"ן והמקרקעין, חור שחור שנוכל להאירו ולתת כלים בידי הסטודנטים שלנו להתמודד עם הצורך הגובר הזה להערכת עלויות שיקום מקרקעין.

 

חיים אטקין: "אני רוצה לסכם כי במסגרת הכשרת השמאים הבכירים הם יזכו גם להכשרה בנושא בוררות וגישור. הגיע הזמן שיקום מוסד שמאות מכריעה גם בתביעות ביטוח."

 

הגיע הזמן לכך שההפנייה לבוררות חייבת להיות לשמאים בכירים ומכריעים בעלי הכשרה מתאימה ולא אל בתי המשפט ומשום כך החלטנו להכשיר את ציבור השמאים העוסקים בתחום כשמאים בכירים ומכריעים מחד וכבוררים ומגשרים מאידך.

 

נושא פיקוח ניהול ובקרת עבודות שיקום נולד מהצורך של הלקוחות. כל אומדן מקצועי לשיקום נכס מקרקעין חייב לכלול הוצאות פיקוח וניהול וכך גם נעשה. זהו שינוי שאנחנו הובלנו והבאנו לידיעת הציבור. שיעורו של פיקוח וניהול עבודות שיקום מקרקעין הוא בשיעור של 6-12% מהאומדן הכללי. ההוצאה הזו היא בכיסוי כל פוליסות ביטוח הרכוש בישראל ולא נדרשת לכך כל הרחבה מיוחדת. אנחנו רוצים להגיע למצב שהשמאי שערך את השומה ויודע בדיוק מהו היקף הנזק יהיה גם מי שיפקח וינהל את השיקום על מנת שהשיקום יבוצע ויכלול את כל האלמנטים של העבודות שאושרו ומבלי לדלג על שום שלב, למשל עבודות הטיהור שהן משמעותיות ודרמטיות להצלחת השיקום. בנוגע לבקרת עבודות שיקום, לא אחת נדרשים שמאים לבצע בקרה על עבודות שיקום של כל מיני חברות המכנות עצמן "חברות שיקום" ומציגות עצמן ככאלו כלפי הציבור הרחב וחברות הביטוח וזאת מבלי שיש להם תמיד את החומרים והכלים המקצועיים לעשות זאת. הציבור אינו יודע מה ההבדל, ולא אחת, ענין זה בא לידי ביטוי בהצעות המחיר הנמוכות שמגישות אותן חברות שאינן מקצועיות. הבוגרים שלנו, שיבחרו ללמוד את בקרת שיקום מקרקעין יכלו להפיק חוות דעת ושומה שתכלול את הרג'קטים, הליקויים הפגמים והנזקים שנגרמו מעבודות לקויות או חלקיות ואת העלויות הנדרשות לתיקונם ו/או להשלמתם עוד בטרם ישלם המבוטח או בעל הנכס את התמורה, כדי לדרוש את השלמתם. זהו סוג של "בדק בית" רק שזה ייערך לעבודות שיקום נכסי מקרקעין לאחר נזקי אש ומים.

 

בית שמאי הוא מותג בתחום וענף השמאות בישראל ואין היום בעל מקצוע בענף שאינו מכיר את בית שמאי.

 

הלימודים מיועדים גם למי שמשמש מנהל נכסים ו/או אנשי תחזוקה ואדמיניסטרציה ברשויות מקומיות, אגודות, קיבוצים, חברות וגופים ציבוריים ובארגונים גדולים ויכשירו לשמש כשמאי פנים ארגוני וכאיש קשר מקצועי מול גורמי ואנשי הביטוח.

 

זהו תפקיד מפתח בארגון שתכליתו שמאות וניהול תביעות רכוש וחבויות ברשויות מקומיות, במועצות, עיריות, תאגידי מים, חברות פרטיות וציבוריות, קיבוצים, אגודות ובמושבים, בגופים וארגונים רבים אחרים כמו אוניברסיטאות, קופות חולים, חברות נדל"ן, חברות בנייה ובעסקים החפצים לדעת כיצד לנהל משברים ולקבל פיצוי ראוי ונכון. 

 

למה צריכים זאת?

 

כל תביעה המוגשת לחברת הביטוח על ידי הארגון חייבת להיות מלווה גם על ידי איש מקצוע מתאים מתוך הארגון ומטעמו, עובד מקרב הארגון, כזה המכיר את הארגון והגוף בו הוא עובד ופועל ונאמן לו, מה שיבטיח חיסכון כספי ניכר וקבלת פיצוי ראוי ונכון לכיסוי הנזקים וההפסדים שכן ניהול תביעת ביטוח מחייבת מיומנות ומקצוענות.

 

זאת ועוד, ההשתתפות העצמית של גופים אלו גבוהה. חלק מהתביעות המוגשות למבטחים "נלחצות" מטה על ידי המבטחת לגבולות ההשתתפות העצמית והארגון מוצא עצמו כחייב בסכום זה, בעוד ייתכן ובכלל החבות נמוכה משמעותית מכך, ככל שקיימת בכלל חבות.

 

חלק מהתביעות שסכומן נמוך מההשתתפות העצמית גם לא מתבררות בזמן אמת על ידי הארגון בשל היעדר כ"א מאומן  מהימן ומיומן שהוכשר לצורך כך, פעולה שתקטין משמעותית את החבות, ותסייע לארגון לאסוף מידע חשוב וחיוני להתמודדות עם תביעות רכוש, נזקי רכוש וחבויות.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright