ביטוח -  "מרכז מידע על ביטוח"

 

 עודכן ביום: 9/2/2009

 

 

 

 

 

חדשות ביטוח

                                 

    כתבות ומאמרים

השוואה בין ביטוח חיים לביטוח תאונות אישיות - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


עלות השיתוף בביטוח - השטח האפור אפל - טיפ השבוע בלעדי לאתר


ביטוח חסר - המדריך - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


ויתור בין נהגים, העוקץ החוקי - טיפ השבוע בלעדי לאתר


עשה ואל תעשה באתרי האינטרנט של הסוכנים - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


מדוע חשוב לערוך ביטוח ע"י היזם - טיפ השבוע בלעדי לאתר


נזקי טבע - המדריך -  כתבת השבוע, בלעדי לאתר


השתתפות עצמית  באחוזים - מהנזק או מהסכום העומד לתשלום? - טיפ השבוע בלעדי לאתר


חשיבותו של ביטוח רכב חובה באתרי בניה - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


טיפ למיתון לתשומת לבם של המבטחים והסוכנים- טיפ השבוע בלעדי לאתר


השינויים בתנאי ביט 2009 - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


המלחמה בעזה - מגבלות הכיסוי לדירה פנויה - טיפ השבוע בלעדי לאתר


פוליסה - המדריך - כתבת השבוע, בלעדי לאתר


לדרוש ביטוח אחריות המוצר מהקבלן - טיפ השבוע, בלעדי לאתר


ארבע פוליסות חדשות לביטוח תאונות אישיות -

כתבת השבוע בלעדי לאתר


טיפ אישי לתחילת ביטוח נוסעים לחו"ל - טיפ השבוע, בלעדי לאתר.


    ארועים וספרים

הכנס ה- III של מבטחי משנה בישראל Third Tel-Aviv Re – 2009

כנס תל-אביב רי 2009הכנס יתקיים בין התאריכים 15-19 יוני, 2009 במלון "דן", תל-אביב. ערב גאלה יתקיים ביום  15.6.2009 בטראסק נמל תל-אביב, בחסות "אגוד חברות הביטוח בישראל", "התאחדות החברות לביטוח חיים בע"מ" והמפקח על הביטוח.   

 


יצא לאור ספרו של עו"ד ירן אליאס, "דיני ביטוח" דיני ביטוח ירון אליאס - מהדורת 2009

המהדורה החדשה של הספר, יצאה לאור בתחילת 2009 והיא כוללת שני כרכים (בסה"כ כ 2,000 עמוד!). במהדורה החדשה נוספו פרקים שלא נכללו במהדורה הקודמת כמו ביטוחים קבוצתיים ("קולקטיבים"), אמצעי מיגון, חובת הנמקה ועוד. מרבית הפרקים שהיו קיימים שוכתבו מחדש והורחבו.

 

לפרטים נוספים ולמבצע


 


הועידה השישית של עדיף ביטוח התקיימה בימים 25-26 בנובמבר 2008 במלון סיטי טאוור ברמת גן.

 

קטיה שורצמן, מנהלת המושב האחרון, מומחים משיבים לשאלות קהל

 

לתוכנית הכנס המלאה


פורום של AON

ביום חברת Aon ישראל מקיימת כנס חדשנות ביטוחית בנושא ניהול משברים, סיכוני טרור, מלחמה וחטיפות נושא  הכיסוי הביטוחי של סיכוני טרור מלחמה וחטיפות, הולך וצובר תאוצה גדולה בשנה האחרונה בעולם בכלל ובישראל בפרט, בעקבות מלחמת לבנון השנייה ובעקבות איומי החטיפות באפריקה ודרום אמריקה וחטיפתם לאחרונה של אנשי עסקים ישראלים באפריקה.

 

הכנס יתקיים ביום ג', 18.11.08 בפריים כחול, גן אורנים בגני התערוכה, בין השעות 08:30 – 11:00.

 

להודעה לעיתונות

 

    פסיקה וחוזרים

פורסם חוזר מסמך הנמקה מ 1/8/09

חוזר הנמקההחוזר מיום 9 בפברואר 2009, חתום ע"י ידין ענתבי, המפקח על הביטוח תחולת החוזר על כל בעל רישיון, כהגדרתו בחוק, ועל כל הגופים המוסדיים, למעט במקרים שבהם ניתן, לפי חוזר "צירוף עמיתים למוצר פנסיוני – הבהרה" שמספרו 2008-9-18, לבצע עסקה ללא הליך של ייעוץ פנסיוני או שיווק פנסיוני. תחילת הוראות החוזר מיום 1 באוגוסט 2009 הוראות בדבר מילוי מסמך הנמקה באופן ממוחשב יחולו החל מיום 1 באוגוסט 2010. מטרת החוזר  לפרט את אופן עריכת מסמך ההנמקה, את המידע המינימלי שיש בו, את משך הזמן שבו על בעל רישיון לשמור העתק ממסמך ההנמקה ואת חובת הגוף המוסדי בעת צירוף לקוח למוצר פנסיוני.

 


ירידה מתא המטען הוכרה כתאונת דרכים

ירידה מתא המטען הוכרה בתאונת דרכיםפסק הדין ניתן בבית המשפט השלום תל אביב-יפו ע"י כבוד השופטת: בלהה טולקובסקי ביום 4.2.2009 בתא  015078/05  נחום דני נגד סהר חברה לביטוח בע"מ ואבנר איגוד לבטוח נפגעי רכב בע"מ.

עניינו של פסק הדין: האם ארוע שבו הנפגע, בעל קו לחלוקת עופות טריים, החליק במהלך הירידה מתא המטען של  המשאית ונפגע בברכו בעת שפרק ארגזי עופות ממשאית, ייחשב לתאונת דרכים?

בית המשפט הכיר בארוע כתאונת דרכים וזאת בשל הגדרת המונח "תאונת דרכים" בסעיף 1 לחוק הפלת"ד: "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה...". וזאת על פי ההלכה שנפסקה ב"פרשת אוסם" (רע"א 418/03 אוסם תעשיות מזון בע"מ נ' סמג'ה יעקב ואח'). לפי הלכה זאת "כאשר מתקיימת אחת מדרכי השימוש המוכרות על פי החוק, בצוותא חדא עם פעולת טעינה ופריקה, שהוחרגה מגדר "שימוש ברכב מנועי", גובר השימוש "המכליל" והארוע יוכר כתאונת דרכים."

 


האם קשירת מטען תחשב כתאונת דרכים?

קשירת מטעןהעליון דחה את הערעור והחליט, כי קשירת המטען נעשתה לפני היציאה לדרך ומשום כך אין לראות בה "טיפול דרך" כמשמעותו בחוק.

 פסק הדין ניתן בבית המשפט העליון  ביום 4.2.2009  ברע"א  5099/08 חסן נביל נגד הדר חברה לביטוח בע"מ ע"י כבוד השופטים: המשנה לנשיאה א' ריבלין ובהסכמת כב' השופטים א' גרוניס וס' ג'ובראן. עניינו של פסק הדין: האם קשירת מטען על גבי המשאית בטרם החלה הנסיעה היא חלק מדרך השימוש של "נסיעה ברכב"? בית המשפט העליון דחה את הערעור והחליט, כי קשירת המטען נעשתה לפני היציאה לדרך ומשום כך אין לראות בה "טיפול דרך" כמשמעותו בחוק.

 


    חדשות

 באתר האינטרנט של הפיקוח עודכנו נתוני הביטוח נט ל08 ופורסמו נתוני דצמבר 2008

נתוני ביטוח נט

 

 

 


נפטר רפי פרסיץ חבר הועדה למונחי ביטוח

רפי פרסיץ, ז"ל רפי פרסיץ, פרסיץ, נפטר ביום 4/2/2009 , היה בעל תואר בכלכלה מאוקספורד וחבר מערכת "הארץ", בשנים האחרונות שימש גם כחבר בועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית. פרסיץ היה גם רב-אמן בשחמט שהתחרה בתחרויות בינלאומיות וזכה להישגים. דפנה מאור כתבה באתר הארץ: "מומחיותו של פרסיץ לא הסתכמה בלהטוטים לשוניים מעוררי קנאה. פרסיץ הכיר על בוריו את שוק הסחורות העולמי - מאבץ ונחושת, דרך בקר חי ורכז תפוזים ועד כותנה ונפט. פרסיץ היה אמון גם על האומנות הנדירה של ניתוח טכני, והיה אחד מראשוני ה"צ'רטיסטים", כפי שנקראים בעלי מקצוע זה, בישראל."

 


מיכאל אטקין, הלך לעולמו

מיכאל אטקיןביום 9/2/2009, הלך לעולמו מיכאל אטקין, אביו של השמאי הביטוח והמקרקעין הבכיר, חיים אטקין.

סיפור חייו של מיכאל אטקין מופיע באתר האינטרנט של בנוו תחת הכותרת "למרות הכל...  ניצחתי" בו מועלים כל פרקי סיפור חייו הלוויה תתקיים ביום רביעי, 11.2.09 בבית עלמין צור שלום קריית ביאליק.

יושבים שבעה בבית ההורים ברחוב אילון 27 ק. ביאליק

כתובת המייל של חיים אטקין


פורסמו תקנות חישוב שווי נכסי קופות גמל

שר האוצר, רוני בר און שר האוצר רוני בר און, חתם על תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים לעניין חישוב שווי נכסי קופות גמל. תוקף התקנות 30 ימים מיום פרסומן


רוב בתי העסק בישראל אינם עומדים בפני פשיטת רגל

מיכה אבני, מנכ"ל פנינסולה פיננסיםכך לפי מנכ"ל פנינסולה פיננסים: רוב בתי העסק בישראל אינם עומדים בפני פשיטת רגל – אנו מגדילים מסגרות לעסקים המבקשים לגדול.  "יש הצדקה מלאה להעלאת פרמית הסיכון על ידי הבנקים. המצב במשק אכן תנודתי, ואין מקום למתוח ביקורת על כך שהוזלת הריבית על ידי בנק ישראל לא הגיעה במלואה ללווים," אמר היום מכה אבני מנכ"ל חברת פנינסולה פיננסים המתמחה בשירותי פקטורינג לעסקים קטנים ובינוניים עם מחזורים שנתיים של עד 300 מיליון שקל.

 

 

 

 


 

חדשות ביטוח קודמות

 


כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" ©Copyright