היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

הונאות ביטוח בבריטניה בשנת 2021

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

מגן ההוקרה של עדיף תקשורת שניתן לקטיה שורצמן בשנת 2020 על תרומתה להתפתחות ענף הביטוח בישראל

שוורצמן: זכתה ב"אוסקר הביטוח"

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

הונאות ביטוח כללי בבריטניה בשנת 2021

מאת:  מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מרצה, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

איור של הביג בן

לפי פרסום של איגוד המבטחים הבריטי הסכום הממצע להונאת ביטוח בבריטניה בשנת 2021 עד חודש אוקטובר, עמד על 12,000 ליש"ט.

 

בין המקרים שנתגלו: תובע לפי ביטוח נסיעות ניסה לאכול ראיות מפלילות, גנן כביכול נוטה לתאונות שנתפס בהרמת משקולות היו בין הונאות ביטוח כללי חריגות שפורסמו על ידי איגוד המבטחים בבריטניה.

 

באופן כללי נרשמה ירידה במספר הכולל של הונאות ביטוח שהתגלו בשנת 2020 לעומת 2019 וזאת בעיקר בשל ירידה בתביעות ביטוח רכב, כאשר צוותי חקירת ההונאות של מבטחים הסתגלו לעבוד מרחוק בשל מגפת הקורונה.

 

מספר תביעות הונאה שהתגלו ירד ל-96,000 בירידה של 10% בהשוואה לשנת 2019, אולם נרשמה עלייה בערך ההונאה הממוצעת שזוהתה ל-12,000 פאונד, עלייה של 6% בהשוואה ל-2019.

 

מבטחים זיהו באופן יחסי פחות הונאות ביטוח רכב מאשר בשנת 2019, למרות ירידה במספר התביעות הכולל של תביעות ביטוח רכב עקב פחות כלי רכב על הכבישים בשל הסגרים. הונאות ביטוח רכב שזוהו ירדו ב-6% ל-55,000, בעוד שערכן ירד ב-1% בלבד ל-602 מיליון ליש"ט.

 

מספר הונאות ביטוח רכוש ירד ב-10% ל-24,000, כאשר ערכן נאמד ב-111 מיליון ליש"ט וירד ב-9% לעומת 2019.

 

בתקופה שבמהלכה היו פחות עסקים פתוחים ופחות אנשים שנסעו בשל הסגרים מספר ההונאות בביטוח בביטוחי אחריות ירד ב-18% לכדי 14,300 מקרים ונאמד ב-412 מיליון ליש"ט, ירידה של 6% בעלות מקרי ההונאה.

 

כתוצאה מהירידה בנסיעות לחו"ל, הונאות ביטוח נסיעות שהתגלו צנחו. זוהו 770 הונאות, ירידה של 49%. עם זאת, השווי שלהם, ב-1.8 מיליון, הראה עלייה של 2%. זה הוביל לערך התביעות הממוצע הגבוה ביותר שנרשם אי פעם של 2,358 ליש"ט. במהלך המגיפה תביעות נסיעות התמקדו בביטול וצמצום.

 

דוגמאות לרמאות ביטוח:

 

אדם הגיש תביעת הונאה לביטוח נסיעות לחו"ל על סך 13,000 ליש"ט בגין עלויות רפואיות לכאורה בטיפול בפגיעת אוזניים בפלורידה. לבית החולים לא היה תיעוד של ביצוע הטיפול, וכאשר התעמת עם חוקרי החברה, ניסה הרמאי לאכול מסמכים מזויפים לתמיכה בטענתו.

 

רמאי תבע 30,000 ליש"ט עבור גניבת מכונית היוקרה, אשר התגלה מאוחסנת במוסך רק כמה מאות מטרים ממקום עבודתו.

 

גנן העלה מספר טענות מזויפות על פציעות לכאורה בברך ובמרפק - אחת לאחר שאמר שהחליק על המרפסת, אחרת בזמן מעידה במדרגות. טענותיו התפרקו כאשר הוצגו בפניו פוסטים ברשתות החברתיות שהראו אותו מרים משקולות ועוסק בסקי אופנועי ים למרות שטען שהוא חסר יכולת תנועה בשל פציעותיו.  

 

ובנו ביצעו תאונות של חמישה שלבים עבור אירועי כביש מזומנים שהיו מכניסים להם 35,000 ליש"ט אם היו מצליחים. במשך שנתיים הם השתמשו בשמות שונים, והגישו דוחות מזויפים של מהנדסי רכב שמפרטים את הנזק לכאורה.

 

נהג אוטובוס הגיש מספר תביעות הונאה במסגרת ביטוח הבריאות של מעסיקו עבור עצמו ועבור בני משפחה, כולל אשפוז לילה שלא התקיים למעשה. הוא גם ארגן תביעות מזויפות דומות עבור עמיתים לעבודה.

 

אדם הורשע לאחר שנמצאו בכיסו כמעט 18,000 ליש"ט לאחר מסע של חמישה שבועות במהלכו  מכר למעלה מ-40 פוליסות ביטוח רכב  מזויפות.

 


כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

פורסם ביום 12/1/2022

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright