היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 6/10/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ערעור קורונה בבריטניה

אתר שידור משפט הבוחן של הקורונה בבריטניה

למרות שמדובר על הליך ערעור מזורז, הרי שעדיין יגרם עיכוב נוסף לתשלומים אותם מצפים לקבל אלפי בעלי עסקים מבוטחים בבריטניה בגין תביעות השנויות במחלוקת עם המבטחים בשל הנזקים שנגרמו להם עקב מגיפת הקורונה וזאת לאחר שציפו לקבל תשלום מהיר של הנזקים בעקבות הפסיקה במקרי הבוחן מיום 15/9/2020.


עוד על ערעור קורונה בבריטניה


תיקון חוזר סיעודי קופ"ח

הרובדים של ביטוח סיעודי

החוזר  נועד להגדיר את אופן ניהול הקרנות של הרבדים שהוספו בהוראות לרובד הקיים. נקבע, בין היתר, כי ברובד הבסיסי חברת ביטוח תישא בסיכון הביטוחי הגלום בתכנית בשיעור שלא יפחת מ- 20%. עם זאת, ביחס לרובד המורחב, נקבע, בשלב זה, שלא להגביל את חברת הביטוח לשיעור סיכון מסוים ולאפשר גמישות בסיכון הביטוחי שלוקחים הצדדים.

עוד על תיקון חוזר סיעודי קופ"ח


ללוידס לעסקים קטנים

הפעמון של ללוידס הביטוח החדש מציע כיסוי פשוט ואמין על ידי הסרת ההתנאה המסורתית לשיפוי בה משתמשים ברוב פוליסות הביטוח כיום. במקום זאת, הפיתרון החדש משתמש בטריגר פרמטרי, כלומר הפוליסה משלמת אם שירותי ה- IT הקריטיים של הלקוח - כגון, מסחר אלקטרוני או מערכות תשלום - מופרעים. זה מקטין משמעותית את הזמן שמבטחים מבזבזים על הערכת הפסד או על התאמת תביעה.

עוד על ללוידס לעסקים קטנים


הונאות קורונה בארה"ב

איור הונאות וירוס הקורונה מטעם ה- FBI נמסר, כי אנשים המבצעים הונאה מנסים להשיג גם מידע אישי של אנשים - כמו שמות, תאריכי לידה ומספרי ביטוח לאומי - כמו גם מידע בריאותי אישי. מידע בריאותי זה כולל מידע על ביטוח בריאות וטיפול רפואי וזאת על מנת להשתמש במידע זה בתוכניות ביטוח ובגניבת זהות.

עוד על הונאות קורונה בארה"ב


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


ייצוגית נגד הפניקס וביטוח ישיר על הגדלת כיסוי ופרמיה בחידוש ביטוח דירה

פטיש שופטיםיחזקאל קינר שופט המחוזי מרכז-לוד דן בשתי בקשות לאישור שתי תביעות כייצוגיות. עיקר עניינן של הבקשות הוא בטענות המבקשים להגדלת סכומי הביטוח והפרמיה בחידוש ביטוח מבנה דירה, וכפועל יוצא מכך ייקור דמי באופן חד צדדי, מבלי ליידע את המבקשים ומבלי לקבל את אישורם והסכמתם. לא אושרה בקשת האישור בת"צ 55899-07-15 נגד סוכנות פועלים, ונדחתה תביעתם האישית של המבקשים זנטון נגד סוכנות פועלים (עם הפניקס הושג הסכם פשרה). כן אושרה בקשת האישור בת"צ 60234-05-17 נגד סוכנות פועלים וביטוח ישיר.

ת"צ 60234-05-17 אמיר נ' איי.די.איי. חברה לביטוח   בע"מ ואח' ות"צ 55899-07-15 זנטון ואח' נ' הפניקס חברה לביטוח בע"מ ואח' 23/9/2020


נדחתה תביעה להתרשלות המבטחת בבחירת נותן שירותים במסגרת ביטוח המבנה

 

פטיש שופטיםרונן פיין שופט השלום בקצרין דחה את תביעתו של מבוטח נגד מבטח בטענה להתרשלות המבטחת בבחירת נותן שירות על פי פוליסת ביטוח מבנה, ולתשלום הפרש סכומים שלא אישרה המבטחת, לשיפוי המבוטחים. "במקרה כאן ולעניות דעתי, גילתה חב' הביטוח רוחב לב כלפי התובעים (וטוב שפעלה כך) ושילמה להם פיצויים נדיבים ביותר, בגין נזקים אשר לטעמי כלל אינם מכוסים בפוליסה. על כך מגיעה לנתבעת ולפועלים בשמה מילה טובה."

 

ת"א 5625-06-18 סוקובולסקי ואח' נ' ביטוח חקלאי 29/9/2020


התקבלה עתירה לביטול זמני של התליית רישיונו של סוכן ביטוח

פטיש שופטיםאלכסנדר רון, שופט המחוזי בירושלים  קיבל עתירה לביטול זמני של התליית רישיונו של סוכן ביטוח. " די לסקור את שלבי הפרשה עד עתה, כדי להיווכח בעותר, שעשה לא מעט כדי לנסות ולהסתיר מהמשיבים את הסתבכויותיו. אף היה בהתנהלותו כדי להותיר על בית המשפט תחושה של אי נוחות. די במעט שבפני בית המשפט, כדי להצדיק את השאלה, האם הותרת הרישיון לעבוד כסוכן ביטוח בידי מי שלכאורה בוחר להתנהל כמתואר לעיל, מתיישבת עם האינטרס הציבורי. ועם זאת, נאמנת עלי מגמת בית המשפט העליון, המשתקפת מכמה וכמה פסקי דין, לפיה, כל עוד לא הוכרעו סופית השאלה אם על הפרק בעל רישיון שהוא, למעשה, חדל-פירעון, והשאלה, האם בעל הרישיון, יורשע, יש לשים דגש מיוחד על שיקולי מאזן הנוחות. ונוטה מאזן זה, כמו גם בפסקי הדין האחרים שניתנו בחדשים האחרונים, לטובת בעל הרישיון."

עת"מ 9731-09-20 דוד רווה נ' הממונה על שוק ההון ביטוח וחסכון ואח' 29/9/2020


      לחדשות קודמות

הסדר לחייב בתביעת השבה של קרנית

פטיש שופטיםגיל דניאל, שופט המחוזי בבאר שבע, אישר הסדר תשלומים לחייב הסובל מבעיות רפואיות חמורות והוכר בנכות על ידי המל"ל באופן המלמד כי הוא נעדר כושר השתכרות. החייב אינו עובד מזה כ- 7 שנים ומקבל גמלת נכות. החייב מתגורר בבית בבעלותו ..., ביחד עם אשתו ובנו הסובל מנכות קשה. האשה אינה עובדת ומטפלת בבן הנכה. נוכח נסיבותיו של החייב המליצה המנהלת המיוחדת על מתן הפטר וזאת על אף שלחייב זכויות בבית המגורים. המנהלת המיוחדת הסבירה כי לא ניתן יהיה לממש את בית המגורים, זאת בשים לב למיקום הנכס וכן לנוכח העובדה כי מתגוררים בנכס החייב ובנו ששניהם סובלים מנכות. "אני מאשר הצעת החייב לפדיון הזכויות בנכס ואת המלצתה של המנהלת המיוחדת בדוח המסכם, כפי שאושר על ידי הכונ"ר. על החייב לשלם את הסך של 10,000 ₪ בתשלומים חודשיים שלא יפחתו מסך של 500 ₪."

פש"ר 18134-07-18 אנואר אבו קרן נ' קרנית  26/9/2020


תקופת הצינון של בכיר בפיקוח על הביטוח

פטיש שופטיםבבית המשפט המחוזי בירושלים כב' השופט בדימוס משה יועד הכהן, עו"ד ישי אילן, חבר, עו"ד אהוד הלוי, חבר בשבתו כוועדת היתרים לפי חוק שירות הציבור (הגבלות לאחר פרישה), תשכ"ט-   1969 נתנו למבקש היתר לעבוד בחברה החל מיום 1.10.2020, תוך שיחולו עליו ההגבלות הקבועות בסעיפים 2 ו-3 לחוק הצינון. המבקש, אסף מיכאלי, פרש פרישתו משירות הציבור ביום 20/4/2020 במשרת סגן בכיר לממונה על שוק ההון וראש חטיבת הביטוח ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר והוא מעוניין להתחיל ביום 1/10/2020 לעבוד בחברת הביטוח איי.אי.ג'י בע"מ ולנהל בה את תחום ביטוח החיים והבריאות בכפיפות ישירה למנכ"לית.

ו"ע 9053-09-20 אסף מיכאלי נ' נציבות שירות המדינה 17/9/2020


תיבחן סוגיית ההתיישנות תביעה בגין נזקי גוף

 

פטיש שופטיםוויליאם חאמד, שופט השלום בעכו דחה בקשה לדחות על הסף תביעה של עובדת נגד מעביד בגין נזק גוף מחמת התיישנות. " מצאתי לקבוע דיון לשמיעת הוכחות בטענת הנתבעת להתיישנות התביעה, על מנת לאפשר לצדדים להגיש ראיותיהם לעניין מועד גילוי הנזק. אעיר כי טענתה של התובעת כי המדובר בנזק מתמשך, דנה להידחות. המדובר בנזק גוף שנגרם עקב אירוע תאונת עבודה, ומטיבו של זה, אינו בבחינת " נזק מתמשך " המתחדש מדי יום, וכי נדרש גורם חיצוני לשם הפסקת המשך גרימתו. משכך, התובעת מנועה מלהסתמך על הטענה כי תקופת ההתיישנות לא חלפה מחמת התחדשות והתמשכות הנזק."

 

ת"א 66467-05-19 פלונית נ' קופ"ח מאוחדת  30/9/2020


סוכה מסוכנת  - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


ביטוח חנות מקוונת - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


רעיון לפתרון סוגיית גיל הנהג - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


מי יישא בהשתתפות עצמית בביטוח מבנה שכור - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כיסוי לאובדן שכר דירה בביטוח עבודות קבלניות - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


האם ביטוח החובה לרכב מכסה הידבקות בקורונה? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


פגיעה באוטונומיה כנזק לא ממוני  -  כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


אין כיסוי הוצאות הגנה במשפט פלילי בביטוח דירה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


הפקרת פצוע עשויה לפגוע בכיסוי לפי ביטוח אחריות - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


המסלקה הפנסיונית - מקום נוסף לאיתור כספים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


מדד הסולידריות של מבטחי רכב בתקופת הקורונה - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


אתרים חינמיים למשלוח פקס מהמחשב ומייל קבוצתי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


היכונו לחריג הקורונה - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


ביטוח אובדן כושר בתקופת הקורונה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש חוזר פיקוח בעניין שמאי רכוש - על מה ולמה  - מאת סוכן הביטוח הבכיר, ארז זמיר


כיסוי הוצאות משפט סבירות בביטוח רכוש - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


היה והעליון יכיר בחשמליים כרכב מנועי - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


קורונה - ריבית והצמדה על פרמיה מוחזרת -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright