היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

זהירות - סוכה מסוכנת

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

סוכה מסוכנת

מאת:  מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

 

קישוטים בסוכה

אחת ההנחיות שפורסמו בעניין סוכה בסגר השני של משבר הקורונה בשנת  2020 היא איסור אירוח בסוכה שנחשבת לעניין זה כחלק ממבנה סגור.

 

בנוסף לסכנת ההידבקות בקורונה שהאחריות החוקית של המבוטח בעניין זה מבוטחת לפי ביטוח צד ג' שמהווה חלק בלתי נפרד מביטוח תכולת הדירה (בגבולות אחריות שמשתנים מתוכנית ביטוח אחת לשניה ויכולים לנוע בין 500 אלף ₪ עד 4 מיליון ₪), הרי שקיימים סיכונים נוספים לא מעטים לגוף ולנפש שהאחריות החוקית בגנים עשויה להיות מבוטחת אף היא לפי ביטוח צד ג' של הדירה למעט האחריות שאינה לפי פקודת הנזיקין, כמו למשל פיצוי וקנסות בגין השגת גבול במקרקעין של בית משותף, כאשר הסוכה מוקמת בחלקים משותפים של הבניין המשותף ללא קבלת הסכמה של כל בעלי הרכוש במבנה המשותף.

 

נסקור להלן סכנות נוספות שחלק מהן מפורסמות באתרי אינטרנט שונים כמו האתר של המוסד לבטיחות וגיהות, אתר בטרם. Ynet, ואתרים נוספים.

 

נתחיל בסכנה שבדרך כלל אינה נזכרת במרבית הכתבות והיא הסכנה שבעישון. סיגריה שלא כובתה כהלכה עשויה להצית את הסכך היבש של הסוכה (בעזרת רוח הסתיו), את הדשא הסינטטי (שלפי אחד היצרנים עשוי להידלק מסיגריה בוערת), את הקישוטים מנייר, הריהוט שבסוכה ופריטי רכוש נוספים העשויים להתלקח.

 

גיצים וקצרים עשויים לגרום לדליקה בעת שימוש במכשירים חשמליים בעיקר בסמוך לסכך יבש, קישוטים ודבק בעת ההקמה של הסוכה.

 

מסיבה זו חשוב ורצוי להחזיק מטף כיבוי בסוכה וגם לדאוג לכך שמי שנמצא בסוכה יודע כיצד להפעיל את המטף.

 

סיכון נוסף הוא סיכון התאורה, בין אם מדובר בנורות חשמל צבעוניות או גם נרות. כאשר סיכון החשמל עשוי לגרום להתחשמלות או שריפה בשל ניצוץ בהיעדר הארקה ומפסק פחת ונרות דולקים שלא כובו כהלכה או שנשארו דולקים בסוכה חשופים לפגיעה שלא מדעת על ידי ילדים קטנים או כלבים. גם כאן הגנה היא בהתלקחות של הסכך הקישוטים וכל רכוש דליק אחד שנמצא בסוכה.

 

מבחינת בטיחות של ילדים בסוכה ממליץ אתר איגוד "בטרם" בנוסף לאמור לעיל על הרחקה מהישג ידם של ילדים של פטישים, מסמרים, לוחות עץ, נעצים, סיכות וכד' ונוסיף לכך גם היעדר גישה לנקודות חשמל, לציוד הפועל על חשמל, כבלי חשמל ותנורי חימום. עוד מומלץ על ידי ארגון "בטרם" שלא לאפשר לילדים לטפס על עצים על מנת לקטוף סכך.

 

יש לשים לב לכך שסכנת הפגיעה הגופנית בסוכה השנה היא של המבוטח ובני ביתו בשל איסור על אירוח בסוכה כאמור, כלומר ביטוח צד ג' לא יכסה את האחריות החוקית ככל שהיא קיימת והפתרון הביטוחי הוא ביטוחי אדם כאשר בכל מקרה חשוב מאוד כדאי ורצוי להימנע מהסכנות.

 

ראו המלצות נוספות באתר המוסד לבטיחות וגיהות

 

עוד בעניין ביטוח סוכה באתר זה:

 

על ביטוח סוכה ותכולתה

טיפים לביטוח סוכה

למי שבונה סוכה יקרה

טיפ לביטוח סוכה במרפסת פתוחה

ביטוח צד ג' בסוכה


 

כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

פורסם ביום 30/9/2020

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright