היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 27/6/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

עלה של מריחואנהחברות הביטוח בארה"ב גילו דאגה כאשר שיעור תאונות רכב ברחבי הארץ החל לעלות בשנת 2013 לאחר יותר מעשור של ירידה מתמדת. חברות הביטוח מצאו מספר גורמים אפשריים שכללו הסחת דעת בנהיגה בשל הודעות טקסט או שימוש בטלפונים סלולריים, סלילת כבישים וכלכלה משופרת שהובילה לנסיעות נינוחות וגם לגליזציה של מריחואנה.

עוד על חשיש ותאונות 


בוטלה מכירת הפניקס

ההודעה לבורסה של קבוצת דלקביטולו של ההסכם בהתאם למנגנון שנקבע בו, וכל צד ויתר באופן בלתי חוזר וללא תנאי על כל טענה, תביעה או נזק בקשר להסכם. החברה קיבלה פניות חדשות מגופים ישראלים וגופים זרים בקשר למכירת אחזקותיה בהפניקס והיא תמשיך לפעול למכירת אחזקותיה כמתחייב לפי החוק

עוד על מכירת הפניקס


העליון אשרר שלילת רישיון סוכנות הביטוח בינה לשנתיים

איור של מסמך עם איקסהטעיית המבוטחים נעשתה בדפוסי פעולה שונים: הסוואת מטרת השיחה מהלקוח, העברת נתונים מוטעים ללקוח, טשטוש דרישת אישור תשלום עבור המוצר החדש, הטעיית הלקוח לגבי סכום הפרמיה החודשית, הקראת הצהרת בריאות ללא הקדמה וללא הסבר מלווה והימנעות ממתן תשובות ישירות ועוד. השיחות נמצאו מטעות ומשקפות התנהגות שאינה חוקית ושאינה הולמת התנהגות בעל רישיון. נדגיש כי השיחות גרמו לנזק של ממש ללקוחות ומבוטחים.
 

עוד על רישיון סוכן בינה


הטרור בכביש - קטטות בין נהגים

קטטה בין נהגים, צילום באדיבות אור ירוקמחקרים בעולם הראו קשר ישיר בין התנהגות אלימה להגדלת הסיכון למעורבות בתאונות דרכים. נהגים החשים כעס, מדווחים על מעשים פזיזים ומסוכנים בכביש כמו אי-שמירת מרחק, מהירות מופרזת ונהיגה פחות יציבה באופן כללי. נהגים אלו יהיו מעורבים בתאונות דרכים בשיעור כפול (!) מנהגים שאינם חשים כעס בזמן נהיגה.
 
 

עוד על קטטות בין נהגים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


שתי תביעות לפי ביטוח נסיעות לחו"ל

מטוס על המסלול

השופטת  מוריה צ'רקה מבית המשפט לתביעות קטנות בירושלים פסקה בתיק  שעניינו  שני מקרי ביטוח שאירעו במהלך טיול בהודו: גניבת קופסא ובה פלאפון, מטען, אוזניות ומטען נייד פגיעה בתאונת דרכים.   התביעה הראשונה נדחתה מאחר שנמצא, כי המבוטח הוציא קופסא ובה מכשירים יקרי ערך, והניח אותה בנוכחות עובדי תחנת דלק בארץ זרה, והלך למקום אחר, דבר שאינו יכול להיחשב "נקיטת אמצעים למניעת גניבה". בגין התביעה השניה נפסק לטובת המבוטח סכום של כ 800 ₪.

ת"ק 8286-03-17 איתמר דוד משה נ' כלל   21/6/2017


רמת ההוכחה הנדרשת ממבטח הטוען למרמה מצד המבוטח

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופט יורם ברוזה מבית משפט לתביעות קטנות באשדוד חייב את חברת הביטוח לפצות את המבוטח בגין נזק שנגרם לרכבו בתאונת דרכים וקבע, כי כאשר מבטחת בוחרת להטיל דופי במבוטח ובניזוק, ללא כל ראיה, יש לתת לעניין זה משקל בעת פסיקת ההוצאות ויש לפסוק הוצאות גם לטובת התובע שזכה בתביעתו וגם לטובת הנתבע, שאר הינו המבוטח של הנתבעת שהטילה בו דופי וייחסה לו מעשים פליליים מבלי שיהיו לה ראיות כלשהן.

 

ת"ק 38767-03-17 מנחם נ' שומרה ואח  23/6/2017

 


אובדן מוחלט בביטוח רכב רכוש

 

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"הרשם הבכיר אורן כרמלי מהשלום בפתח תקווה קבע, כי בהצעת הביטוח, עולה שסכום הביטוח, כפי שנרשם בהצעת הביטוח הוא סכום כולל עבור ערך משאית לרבות דופן הידראולית, ביטוח צד ג' לדופן הידראולית והגנה משפטית. מכאן שבעת עריכת פוליסת הביטוח לא פורקה המשאית למרכיביה תוך קביעת ערך או סכום ביטוח לכל פריט בנפרד, אלא שחברת הביטוח ראתה במשאית לרבות הארגז המחובר עליה והדופן ההידראולית שהותקנה בה כיחידת ביטוח אחת. בשל אופן עריכת הפוליסה וקביעת סכום הביטוח במקרה של אובדן מוחלט, יש להתייחס לכל המשאית על מרכיביה כאובדן מוחלט, וזאת בכפוף לניכוי בגין גובה שרידים.

 

תא"מ 4340-09-15 עבדול רחמן נ' הפניקס  13/6/2017

 


לחדשות קודמות

פציעה בעת ירידה מסולם הידראולי לא הוכרה כתאונת דרכים

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

השופט אלעד טל מהשלום בנצרת דחה את תביעת התובע לתשלום פיצויים בגין נקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מתאונת דרכים, זאת משלא התקבלה גרסת התובע בעניין נסיבות התאונה. למעלה מן הצורך נפסק, כי ירידה מסולם מכולה שהוטענה על גבי משאית, מהווה "ירידה מרכב", כאמור בהגדרה הבסיסית של תאונת הדרכים.

ת"א 28451-11-14 ביטון נ' כלל 15/6/2017


סמכות בית המשפט להגדלת פיצויים עיתיים לפי ביטוח חובה לרכב

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת נחמה נצר מהמחוזי בבאר-שבע נעתרה לבקשה ופסקה, כי המחוקק הכיר בזכותו של הנפגע לעתור להגדלת התשלומים העיתיים שנפסקו לו, אך זאת יש לעשות רק במקרים יוצאי דופן בהם הוכח כי אכן חלה החמרה במצבו של הנפגע, הקשורה סיבתית לאירוע התאונתי, וכן כי חלפו ששה חודשים ממועד קביעה האחרונה בעניינו של הנפגע. המחוקק לא הכיר בזכותו של נפגע לעתור להגדלת פיצוי חד פעמי שנפסק, ואשר קביעתו הפכה לחלוטה, זמן רב בטרם שהוצאו ההוצאות הנטענות. במקרה זה אמנם נקבע שהתחלואה בסרטן אינה קשורה סיבתית לתאונה, אך קיים קשר סיבתי בין הפגיעות תוצאת התאונה לבין העדר יכולת להסיט את השחלות משדה הקרינה וכתוצאה מכך, לאבדן תפקוד מלא של השחלות ולפגיעה בלתי הפיכה במנגנון יצור הביציות אצל התובעת.

ת״א 103/93 פלוני נ' דולב חברה לביטוח בע״מ וקרנית4/6/2017


ביטוח תאונות תלמידים אינו מכסה מחלה

  

רגל בגסבהשופטת ארנה לוי מהמחוזי בתל אביב - יפו דחתה  תביעה לתשלום פיצויים בגין נזקי גוף שנגרמו לתלמיד כתוצאה מאירוע שהתרחש בעת שהותו במסגרת לימודיו בכתה ט. מדובר בתלמידי כתה ט', כבני 15 שנים. מדובר ב"ביטוח תאונה" להבדיל מ"ביטוח מחלה". הגבול בין "תאונה" ל"מחלה" הוא דק לעיתים. קיים מגוון רב של מקרים בהם נגרם נזק גוף כתוצאה מפועלם המשולב של שני גורמים – מחלה קיימת ואירוע תאונתי. כאשר מדובר באירוע הבא על רקע מחלה קיימת הפורצת לאחר אירוע בו היה מעורב האדם החולה, על התובע להוכיח כי מדובר באירוע חריג כדי שהוא יאופיין כתאונה. בנסיבות יש לקבוע, כי התובע לא עמד בנטל להוכיח זכאותו לתגמולי ביטוח בהתאם לפוליסה שערכה כלל.

 

תא (ת"א) 2035-11-14 מ' מ' נ' כלל ואח'  18/5/2017


תדמית הביטוח במדיה - ויקטימולוגיה של הענף כתבה רביעית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אישור קיום ביטוחים אינו מחייב הפעלת הביטוח ע"י המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טעויות שגורות ביחס לביטוח דירות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סוגיית ביטוח אובדן שכר דירה בדירות במגדלים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


האבסורד של כחלון: הוזלת חובה לדו גלגלי, לא תועיל לחסרי רישיון נהיגה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לא בכל המקרים ידיעת סוכן על תביעה מהווה ידיעת המבטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - כתבה שלישית - כוחה של בורות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש אתר ביטוח לכל סוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות תיק פולק: על רגולציה ומיגון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרמטר גיאוגרפי בקביעת גבול אחריות בצד ג' בביטוחי פרט - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רובוטים בעלי יכולת לימוד עצמי ושימוש בדואר אלקטרוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright