היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 14/9/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אייל זינגר המנכ"ל המיועד של החברה החדשההמנכ"ל המיועד לחברת הביטוח החדשה ששמה טרם פורסם  יהיה אייל זינגר, אשר שימש בעבר כמנכ"ל פספורט קארד וחברת הביטוח איילון. מטרת המייסדים היא לשתף בקרן בשלב הראשון מאות סוכני ביטוח לפחות אשר יעבירו לקוחות לחברה באופן שיביא לחיסכון בעלויות השיווק והפרסום של החברה האמורה להתחיל לפעול בעוד כשמונה חודשים לאחר קבלת כל הרישיונות הנדרשים מהפיקוח על הביטוח.

 

עוד על חברה בבעלות סוכנים


הסייבר ויוחנן דנינו

יוחנן דנינו דנינו השקיע בחברת הסטארט־אפ הישראלית שורנס (Surance), המספקת פתרונות טכנולוגיה לפתרונות לסיכוני סייבר ללקוחות פרטיים ברחבי תבל. המוצר של החברה מקנה הערכת סיכון אוטומטית בעזרת סריקת רשתות חכמה, מניעת תקיפה, תהליך מענה לאירוע דיגיטלי ותהליך תביעה אוטומטי.
 

עוד על סייבר ויוחנן דנינו


כיסוי גניבה ע"י עובדים

איור אילוסטרציה של דינוזאורעל פי נתוני ביטוח, מרבית העסקים אינם מבוטחים כנגד גניבה ו/או הונאה על ידי עובדים. ההערכה היא שכ -30% מבתי העסק בארה"ב עשויים להיפגע בשל הונאה או גניבה על ידי עובדים.
 

עוד על כגניבה ע"י עובדים


סיכון רוכבי אופנוע

איור של אופנועהסיכון של רוכב אופנוע להיות מעורב בתאונת דרכים קטלנית לכל קילומטר נסיעה גבוה בהרבה מהסיכון של נהג או של נוסע ברכב פרטי, ובישראל יחס זה עומד על 8:1.
 

עוד על סיכון רוכבי אופנוע


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


נזק גוף בשל פיטורין מעבודה

פטיש שופטיםמאג'דה ג'ובראן מורקוס, שופטת השלום בעפולה דחתה תביעה של עובדת נגד מעבידתה לשעבר בשל נזקי גוף בעילה של רשלנות המעבידה שבאה לידי ביטוי  לגבי האופן בו פוטרה מעבודתה, בצורה בוטה ולא מתחשבת  מה  שגרם לה לנזק נפשי וגופני. " לא מצאתי בנסיבות המקרה  כי מעבידתה של התובעת נהגה כלפיה בחוסר סבירות ולא כפי שמעביד סביר היה נוהג בנסיבות. ראשית, פיטוריה של התובעת היו החלטה  סבירה  בנסיבות על רקע תפקודה הנמוך. פיטוריה אף היו צפויים לנוכח המשובים השליליים והתפקוד הנמוך ועל רקע תוכנית ההתייעלות של הנתבעת והפיטורים של 245 עובדים מידי שנה."          

ת"א 36901-01-14 פלונית  נ' בזק  9/8/2018


עובד רשאי לבחור בביטוח פנסיוני שאינו כולל כיסוי לאובדן כושר עבודה

פטיש שופטים

נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, ורדה וירט ליבנה, סגן הנשיאה אילן איטח והשופט אילן סופר פסקו, כי עובד רשאי לבחור מוצר פנסיוני שאינו כולל ביטוח אובדן כושר עבודה, וכי על המעסיק חל איסור להתערב בבחירה זו. נדחתה טענת העובדת לפיה המעבידה אחראית לכך שלא ביטחה אותה בפנסיית נכות בהתאם לצו ההרחבה לביטוח פנסיוני במשק משנת 2008 וכתוצאה מכך נגרם לעובדת נזק ממוני, על רקע אובדן כושר עבודה, בשל גילוי מחלת הסרטן. לפיכך נדחתה עתירת העובדת לסעד הצהרתי בו ייקבע כי המעבידה הפרה את חובתה הקבועה בצו ההרחבה ולחייבה בשיעור הנזק שנגרם לה בגין הפרת החובה.

ע"ע 7243-10-15 ליליאן לנדסברג            נ' גל-רוב יועצים בע"מ ואח' 20/8/2018


נדחתה תביעת תחלוף בגין נזקי שריפה בדירה

איור של המונח תיחוף

נצר סמארה, שופט השלום בתל אביב - יפו דחה תביעת תחלוף של חברת ביטוח בגין תגמולי ביטוח ששילמה למבוטחה על רקע נזקי שריפה שנגרמו לדירתו ולתכולתה. " וכפי שהצבעתי בקשר עם תחולתו של סעיף 39 לפקודת הנזיקין, השליטה במכשיר או בספק הכוח יצאה מהנתבעת שנה וחמישה חודשים עובר לאירוע השריפה. כמו כן, לא מדובר בפריטים שמי מהנתבעות היו אמונות על תחזוקתם בתדירות כזו או אחרת. השליטה במכשיר ובספק הכוח הייתה של מבוטח התובעת."

ת"א 11399-07-12 מגדל ואח' נ' ר. צ. אורומוטק סיסטמס בע"מ ואח' 2/9/2018


 

היה או לא היה מקרה של גניבת רכב?

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושאושרית הובר היימן, שופטת בית משפט לתביעות קטנות ברחובות דחתה תביעה של מבוטח כנגד חברת ביטוח בדל גניבת רכב לאחר שמצאה, כי המבוטח לא הוכיח את התרחשותו של מקרה ביטוח של גניבת הרכב המבוטח. " עולים מגרסאות התובע סימני שאלה לא מעטים, עובדה שהובילה אותי לקבוע כאמור כי לא עלה בידו להוכיח התרחשותו של מקרה ביטוח, אולם, גם אם היה נקבע שהתקיימו היסודות באשר למסירת מידע כוזב ולמודעות התובע למסירתו, הרי, לא עלה בידי הנתבעת להוכיח את קיומו של היסוד השלישי והוא יסוד הכוונה. כך, למשל הנתבעת לא הציגה לפני כל ראיה לכך שהתובע ניסה למכור את הרכב נשוא התביעה, בין לפני שרכש את הרכב החדש ובין לאחר מכן וכל טענותיה בהקשר זה, אינן נתמכות בראיה כלשהי. העובדה שהתובע רכש רכב נוסף, אינה מספקת לצורך הוכחת טענה כה חמורה כטענת מרמה."

ת"ק 5931-06-16 נתן נ' איילון חברה לביטוח בע"מ 4/9/2018


תיקון דרך וטיפול ברכב בביטוח חובה

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובה

צבי ויצמן שופט המחוזי מרכז-לוד קבע, כי הנפגעת בתאונה נשוא ההליך עסקה אותה עת בפעולת "תיקון הרכב" או "טיפול" בו, ולפיכך היא בגדר "משתמש ברכב" כהגדרתו בחוק הפלת"ד, כך שלפי סעיף 3(א) לחוק הנ"ל, מבטחת רכבה של הנפגעת בלבד, היא הנתבעת 1, היא זו החבה בשיפוי התובעת אשר פיצתה את הנפגעת בגין נזקיה, ואין עסקינן ב"תאונה מעורבת". מדובר על תביעת שיבוב של המדינה אשר פיצתה נפגעת בגין נזקי גוף שנגרמו לה בתאונת דרכים,  הגישה כנגד המבטחות של הרכבים המעורבים בתאונה תביעת שיבוב ... ולחלופין מכח סע' 2 לחוק לתיקון דיני הנזיקים האזרחיים (הטבת נזקי גוף) התשכ"ד- 1964 (להלן- חוק ההטבה).

ת"א 17291-03-15 מדינת ישראל נ' הראל  ואח' 20/8/2018


תאונת דרכים בין רכב מבוטח בביטוח חובה לרכב ללא ביטוח

 

פטיש שופטיםר. למלשטריך- לטר שופטת המחוזי בחיפה קבעה, כי בתאונת דרכים בין רכב  פרטי הנהוג על ידי הנפגע שלא היה מבוטח בביטוח חובה תקף במועד התאונה (הנפגע, לא ידע על דבר היעדר הביטוח) לבין משאית שהיתה נהוגה ע"י נהג בעל ביטוח חובה, יפוצה הנפגע על ידי קרנית. "פרשנות סעיף 7א איננה מוגבלת לאבחנות פורמליות, ... לכן, מי שנהג בהיתר, והוא חף מידיעה לגבי העדר הכיסוי הביטוחי ובנסיבות הענין גם לא היה סביר שידע על כך  - זכאי".

 

ת"א 11825-06-14 פלוני  ואח' נ' פיז פיודור ואח' 30/8/2018


לחדשות קודמות

להטיל מס/קנס על תגמולי ביטוח לנוהגים ללא ביטוח חובה לרכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים יקרים ושחיה בים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ליברה במבחן הגימיקים הפלטפורמות ונטרול הונאות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אמנון לוי "פנים אמתיות" ומיזם תשובה ביטוחית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


החובה להסביר העדרו של חריג - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כוונת מרמה בתביעת חובה לאור התקנות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדור פניות הציבור מטפל גם בביטוחי עסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח טרור לרכוש וזכות התחלוף של המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי להטרדה מינית – לבדוק את הפוליסה הרלוונטית לאירוע - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נהג צעיר הפרת גילוי או חריג מוחלט? עמדת היו"מ והתייחסות להסכם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לקבוע אקסס בחובה לנהגים תחת השפעה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שופט על כלל ושירותי שחר: לזמנו ולסבלו של מבוטח יש מחיר  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לעדכן פוליסה במהלך תקופת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright