היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 7/9/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

אלעד שלף המנכ"ל המיועד של ביטוח חקלאישלף  B.A. במדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב, החל דרכו בענף הביטוח לפני כ 15- שנים במנורה מבטחים, כעוזר למנהל האגף האלמנטרי, מנחם הרפז. לאחר מכן שימש כמנהל תחום ביטוח משנה ותכנון והחל מ-1 בדצמבר, 2011 הוא מונה כסמנכ”ל ביטוחי עסקים וביטוח משנה. בשנים 2011 – 2012 שימש כיו"ר סוכנות הביטוח ארנון את וינשטוק.

 

עוד על שלף מנכ"ל חקלאי


הפליית גברים בישיר בכיסוי החלפת גלגל

איור אילוסטרציה של גבר ואשה על כלכל של רכב פרטי הפרקטיקה המתנה את סיפוק המוצר בהתאם למין של הלקוח, מקימה חזקה מכוח החוק כי הנתבעת נקטה בהפליה אסורה והנתבעת לא עמדה בנטל להוכיח כי לא מדובר בהפליה אסורה ולא הוכיחה קיומו של שוני רלוונטי המצדיק את הפרקטיקה.
חברת הביטוח לא הייתה רשאית להפלות בין נשים לבין גברים ולקבוע כי גבר נדרש לשלם בעבור שירות של החלפת גלגל, כאשר אישה פטורה מתשלום.
 

עוד על הפליית גברים בישיר


כיסוי ביטוחי בשל ירי קטלני בארה"ב

צילםו אילוסטרציה של מיניאטורה של אקדחכיסוי הוצאות התקיפה על ידי ירי כולל ביטוח אחריות חוקית (בגין נזקים והוצאות תביעה), כיסוי נזקי גוף, כיסוי הפרעות בעסקים, וכן הרחבות נוספות כגון יחסי ציבור וייעוץ רפואי וכיסוי הוצאות נוספות בעבור עלויות ניקיון והתאוששות.  כיסוי זה אינו יקר כפי שניתן לחשוב והוא כולל גם כיסוי למניעת גישה לבית העסק בעקבות הירי שיכולה להימשך מספר ימים.
 

עוד על כיסוי אחריות בשל ירי קטלני


שנת הלימודים התשע"ח בכבישים

פרסום אור ירוק על תאונות שנה"ל התשע"חתלמידי בתי הספר היסודיים משתתפים בתכנית "יסודיים בדרכים" כאשר מתנדבי העמותה מדגישים את החשיבות של חבישת קסדה בכל רכיבה על אופניים, חציית כביש בטוחה, הליכה בטוחה, וחגירת חגורת בטיחות בכל נסיעה.
 

עוד על תשע"ח בכבישים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


תביעת צד ג' בשל נזק מים

פסל קינטי של צנרתהרשם הבכיר איתי רגב מבית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה חייב את שכני התובע ואת חברת הביטוח שביטחה את השכנים בביטוח דירה שכולל כיסוי לצד ג', לפצות את התובע בשל נזקי צנרת שנגרמו לדירתו שמקורם בדירת השכנים. התביעה של השכן התקבלה באופן חלקי. אין מחלוקת בין הצדדים כי המקור לנזקים בדירת התובעים הוא בנזילה שבדירת משפחת שכטר. מטעם זה גם לא היתה מחלוקת כי על הנתבעות לפצות את התובעים בגין נזקיהם – אך המחלוקת נותרה בשאלת גובה הנזק. שני הצדדים תמכו טענותיהם בעדויות בעלי מקצוע, אולם לא מצאתי שיש בחוות הדעת כדי לשלול זו את זו.

ת"ק 22596-08-17 סעדיה ואח' נ' שכטר ואח' ת"ק 66980-05-18 סעדיה נ' שכטר 30/8/2018


החרגת מצב רפואי קודם בביטוח תאונות אישיות

פטיש שופטיםאילן  ש' שילה, אב"ד המחוזי מרכז-לוד דחה ערעורים של מבוטח נגד פסיקת השלום לפיה נדחתה תביעתו לחייב את הראל ואת הפניקס לשלם למבוטח תגמולי ביטוח לפי פוליסות לביטוח תאונות אישיות בגין תאונה שאירעה לו ביום 4.3.09. " הערעור נגד הראל - המערער הסכים להחרגה, חתם על נספח אשר בו מופיעה ההחרגה, ויש להניח שהבין והסכים שהחמרה של המצב הקודם כלולה בהחרגה... כפי שקבע בית משפט קמא, ההחרגה בכל הנוגע לגב התחתון ברורה וחלה על הפגיעה בגב בתאונה הראשונה, והטעות של חברת הפניקס, אשר לא שמה לב לקיומה של ההחרגה עת אישרה את התביעה, תומכת אף היא בביטול ההסכמה לתשלום."

ע"א 4702-11-17 מלכה נ' כלל  ואח' וע"א 59726-10-17 כלל נ' מלכה ואח' 15/8/2018


הרנטה מגרמניה כחלף פיצוי

צילום אילוסטרציה של שער ברנדנבורג

גדי צפריר, שופט המחוזי בנצרת קיבל את הערעור וקבע, כי משהוכיח הקיבוץ כי משתלמת למשיב קצבה ברת ניכוי, הנטל להוכיח כי הקצבה כוללת מרכיב שאינו בר ניכוי מוטל על המשיב. כך סברנו גם בפסק הדין שניתן על ידינו בגלגול הראשון. ברם, מאחר שלא נעשה במסגרת הגלגול הראשון בירור מעמיק באשר לטענת המשיב, כי הקצבה כוללת מרכיב שאינו בר ניכוי, ראינו לנכון להשיב את התיק לבימ"ש קמא על מנת שתינתן בידי המשיב הזדמנות נוספת להביא את ראיותיו בעניין זה ולנסות להוכיח את טענותיו. המשיב לא ניצל את ההזדמנות להוכיח את טענתו, כי שולמה לו קצבה נוספת שאינה ברת ניכוי, לא הביא ראיות נוספות בעניין זה."

ע"א 48774-03-18 קיבוץ כפר הנשיא נ' בן צבי 27/8/2018


 

נדחה ערעור הנאשם בהצתה של כנסיית הלחם והדגים

צילום אילוסטרציה של כנסיהשופט העליון י' עמית דחה את ערעורו של ראובני על הכרעת הדין המרשיעה (ע"פ 787/18) וקיבל את ערעור המדינה על גזר הדין (ע"פ 775/18), כך שתקופת המאסר לריצוי בפועל תעמוד על חמש וחצי שנים. לגבי הערעורים על גזר הדין, נקודת המוצא היתה חומרת עבירת ההצתה, ממניע דתי-אידיאולוגי, מתוך כוונה לפגוע במרכז דתי היסטורי שמהווה סמל מרכזי של הדת הנוצרית בישראל.

ע"פ 6928/17 ע"פ  775/18 ע"פ  787/18 מדינת ישראל נ' יהודה אסרף וערעור שכנגד 16/8/2018


נדחה ערעור של מבטח נגד מס רכוש

פטיש שופטים

ששופט העליון מ' מזוז דחה בקשה לרשות ערעור על פסיקת המחוזי  במסגרתה נדחה ערעור שהגישו המבקשות על החלטת ועדת הערר הפועלת מכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים.. " כזכור, "זכותו של המבוטח לקבל פיצויים מרשויות המדינה עוברת בשלמותה למבטח עם תשלום תגמולי הביטוח למבוטח" ...בהמשך לכך, מוצא אני להצטרף להערתה של השופטת ד' ברק-ארז במסגרת החלטתה ברע"א 3844/18 ביטוח חקלאי אגודה שיתופית בע"מ נ' מנהל מס רכוש וקרן פיצויים (5.8.2018) אשר דנה במקרה שנסיבותיו דומות לענייננו, כי ראוי שמדיניותו של המשיב לאפשר לחברות ביטוח להגיש תביעה עד שלושה חודשים מיום תשלום התגמולים למבוטח, להבדיל משלושה חודשים מיום קרות הנזק, תוסדר באופן פורמלי"

רע"א  3393/18 Hiscox Syndicates Limited ואח' נ' מנהל מס רכוש וקרן פיצויים 29/8/2018


העליון דחה את ערעורו של ראובן עופרי

 

פטיש שופטיםשופט העליון, ג' קרא, דחה את ערעורו של איש הביטוח ראובן עופרי על פסיקת המחוזי שקיבל  חלקית את ערעורו של  המבקש על גזר-דינו של השלום בתל אביב-יפו. נקבע, כי, בין השנים 2009-2007 פעלו המבקש עם שותפו על מנת להתחמק מתשלום מס במקור במספר מישורים, הכל כמפורט בכתב אישום המתוקן. להשלמת התמונה יצוין כי בגין מעשים אלו השותף הורשע בעבירות נוספות לפי הפקודה וחוק העונשין, התשל"ז-1977, ביניהן הצגת מסמך כוזב למשלם הכנסה לצורך מניעת ניכוי מס במקור לפי סעיף 220(6) לפקודה.

רע"פ  2793/18 ראובן עופרי נ' מדינת ישראל 2/9/2018


לחדשות קודמות

ליברה במבחן הגימיקים הפלטפורמות ונטרול הונאות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אמנון לוי "פנים אמתיות" ומיזם תשובה ביטוחית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


החובה להסביר העדרו של חריג - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כוונת מרמה בתביעת חובה לאור התקנות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדור פניות הציבור מטפל גם בביטוחי עסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח טרור לרכוש וזכות התחלוף של המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי להטרדה מינית – לבדוק את הפוליסה הרלוונטית לאירוע - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נהג צעיר הפרת גילוי או חריג מוחלט? עמדת היו"מ והתייחסות להסכם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לקבוע אקסס בחובה לנהגים תחת השפעה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שופט על כלל ושירותי שחר: לזמנו ולסבלו של מבוטח יש מחיר  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לעדכן פוליסה במהלך תקופת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדוע חשוב לבדוק תקינות מיגון במהלך תקופת הביטוח?- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטח ראשי אינו אחראי לתשלום האקסס - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרדוקס ביטוח רעידת אדמה - יותר ביטוח משמעו פחות כיסוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח תאונות תלמידים אינו מכסה סיכון רעידת אדמה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright