היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר הביטוח

חדשות הביטוח ליום 29/8/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איור אילוסטרציה של תחרות ריצהלעניין פוליסות ניתוחים, מבטח יידרש להציג את רשימת הרופאים הנכללים בהסדר פוליסת הניתוחים של הגוף המוסדי; לעניין פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, מבטח יידרש להציג פרמיה יומית, בדולר ארה"ב, לפוליסת נסיעות לחו"ל והרחבותיה כפי שמופיע בממשק האינטרנטי לרכישת פוליסה נסיעות לחו"ל באתר האינטרנט של החברה.

 

עוד על תחרות בביטוחי ניתוח וחו"ל


בבריטניה גברים משלמים יותר בעבור ביטוח רכב

תמונת אילוסטרציה של גבר נוהג ההנחיה של האיחוד האירופי שפורסמה בדצמבר 2012 אוסרת על מבטחים לקחת כפרמטר בחישוב הפרמיה את המגדר של המבוטח.  אולם כאשר התעריף נקבע לפי ניסיון הנהיגה של המבוטח הספציפי, נמצא, כי נשים משלמות בעבור ביטוח הרכב פחות מהגברים.

 

עוד על גברים משלמים יותר


חובה דיגיטאלי טיוטת תקנות

איור של ביטוח חובה דיגטאליהטיוטה כוללת התאמת ההוראות לחוק לתיקון פקודת ביטוח רכב מנועי  המאפשר תעודת ביטוח כמסר אלקטרוני בנוסף לאפשרות של המבוטח לקבל תעודה מודפסת וכן עדכונים נוספים בביטוח חובה.
 

עוד על חובה דיגיטאלי


תאונות דרכים של תלמידים

איור של מכונית עם ילדבחודשי שנת הלימודים 2017 (ינואר-יוני 2017, ספטמבר-דצמבר 2017), נפגעו בתאונות דרכים 3,631 ילדים ובני נוער בגילאי (5-19). מדובר בעליה של 10% בהשוואה לשנת הלימודים 2016 (ינואר-יוני 2016, ספטמבר-דצמבר 2016), בה נפגעו בתאונות דרכים 3,301 ילדים ובני נוער.
 

עוד על תאונות תלמידים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


פיצוי בגין מערכת מיגון במסגרת ביטוח המקיף לרכב

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשם הבכיר אורן כרמלי מבית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה, חייב חברת ביטוח לפצות מבוטח בגין מערכת מיגון מיוחדת שהותקנה ברכבו ושניזוקה, אשר לא נרכשה בעבורה תוספת לפוליסה. "יוצא שהתובע לא מסר לנתבעת מלוא הפרטים הנדרשים לצורך עריכת הפוליסה, באופן שלמעשה נערכה לו פוליסת ביטוח בחסר; אלא שלא התרשמתי וממילא לא הובאה בפניי ראיה כי נמסרו לנתבעת פרטים חסרים בכוונת מרמה. כאמור, יש לקבל טענת התובע שסבר כי מדובר במערכת אינטגרלית ברכב ולכן לא סבר שעליו לדווח על פרטיה באופן מיוחד. מדובר ב'אי גילוי', שלא נעשה בכוונת מרמה מצד המבוטח כשלא יכולה להיות מחלוקת שאין באותו פרט כדי להשליך על עצם ההתקשרות בין הצדדים בחוזה הביטוח אלא לכל היותר הגדלת הפרמייה הנדרשת. תוצאותיו של אי גילוי כזה הוא חיוב המבטחת בתגמולי ביטוח יחסיים."

ת"ק 54466-03-18 גלזר נ' ביטוח ישיר בע"מ 23/8/2018


פיצוי בגין שבר באצבע בשל החלקה ברחבת הריקודים

צילום אילוסטרציה של זוג רוקדשופט השלום בחיפה יואב פרידמן, חייב בעל מועדון ריקודים ומבטחו לפצות את התובעת שנפגעה באצבעה כאשר החליקה על רחבת הריקודים. התובעת סבלה משבר באצבע 5 יד ימין, שהצריך ניתוח וקיבוע על ידי ברגים. הצדדים הסכימו למתן פסה"ד לפי סע' 79א לחוק בתי המשפט, לאחר שהוגשו תצהירים, והגישו טיעונים בכתב. הסכום שנתבע עמד על  92,301 ₪ השופט פסק לזכות התובעת סכום של 15,000 ₪ בתוספת שכ"ט עו"ד.    

ת"א 17166-03-17 פלונית נ' בא לגן - יגור בע"מ וביטוח חקלאי 22/8/2018


ביטוח הדירה מכסה נזק גם למתקני ביוב

פסל קינטי של צנרתהרשם הבכיר איתי רגב מבית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה, חייב את חברת ביטוח לפצות מבוטח בגין נזק למתקני ביוב של דירתו שלא טופל כהלכה ע"י שחר. " מצאתי, לפיכך, כי את פוליסת הביטוח – הן על פי לשונה ("מתקני ביוב") והן על פי המצג שנערך על ידי נציגות הנתבעות בשיחות עם התובע – יש לפרש באופן שבו הנזק למערכת הביוב של הדירה יכלל בביטוי "מתקני ביוב ואינסטלציה" (הנכללים בהגדרת הדירה). לפיכך, פוליסת הביטוח חלה על המקרה נשוא התביעה, לא היה מקום להחריגו ועל הנתבעת היה להעניק לתובע את הכיסוי הביטוחי שרכש. "

ת"ק 41237-07-17 גמליאלי נ' איילון  21/8/2018


 

נדחתה תביעה בגין נכות לפי שלוש פוליסות שרכש המבוטח

איור של קרסולהשופטת אפרת אור- אליאס, סגנית נשיא השלום בתל אביב - יפו דחתה תביעה לפי שלוש פוליסות לביטוח נכות בגין נכות בשיעור של 5% בקרסול שמאל, בעקבות שבר, אשר נגרמה למבוטח עקב תאונה. , מסכימה אני בעניין זה לפסק דינו של סגן הנשיא, כבוד השופט ירון בשן בתא"מ (שלום, ת"א) 11450-09-15 פלוני נ' הראל חברה לביטוח בע"מ [פורסם בנבו; 2.6.2017], אשר דחה את טענת התובע שם, כי קרסול הוא איבר עצמאי, אלא חלק מרגל, לצורך פרשנות פוליסה הדומה לפוליסה בה עוסק תיק זה. רגל מצוינת ברשימה ובה נכללים כל חלקיה. לו היינו מתייחסים לכל חלק ברגל כאיבר נפרד לא היה מקום לעשות כל שימוש במילה "רגל".

ת"א 32619-11-16 פלוני נ' מנורה ואח' 20/8/2018


מהו רכב מעורב בתאונת דרכים?

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובה

שופט העליון י' עמית דחה בקשת ערעור על פסיקת המחוזי שקבע, כי סיווג האירוע בו נפגעה המשיבה אינו מהווה תאונה מעורבת לפי הגדרתה בחוק הפלת"ד. מדובר על פגיעת רכב במשיבה בהיותה רכונה פנימה לרכבה והדלת הימנית אחורית פתוחה. החוזי קבע, כי דין הפגיעה היא כפגיעת רכב בהולכת רגל. נקבע, כי קיים ספק אם מתקיים שימוש של כניסה לרכב, וגם אם כן, הרי שהשימוש לא היה למטרות תעבורה, אלא שימש כזירת אירוע, ואף לא מתקיים קשר סיבתי משפטי בין השימוש הנטען לנזק.

רע"א  5470/18 שלמה חברה לביטוח בע"מ ופלונית נ' פלונית ושומרה  23/8/2018


התקבלה תביעת תחלוף בגין נזק אש לרכב

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושהרשם הבכיר אדי לכנר מבית משפט השלום בהרצליה קיבל תביעת תחלוף של חברת ביטוח בגין נזק אשר נגרם לרכב התובעת בשל התלקחות אש ברכב הנתבעים שהתפשטה לרכב התובעת. " אני מסכים עם הנתבעים כי לא ניתן לצפות שרכב בן שנה יישרף כך סתם, אך סיבת טענתו של הנתבע 1 כי הרכב עבר טיפולים כאשר בסיכומם הנתבעים לא מצרפים את הטיפולים שנעשו, מעלה תהיות מדוע ציין כי ביצע טיפולים אם הרכב לא עבר טיפולים? ייתכן כי הרכב עבר טיפול קודם לכן או שביצעו בו תוספת מסוימת מבלי שהדבר הוצג? כאשר הנתבעים מחד טוענים כי הרכב עבר טיפול ומאידך טוענים כי הרכב לא עבר טיפול ואי טיפול לא קובע כי ניתן לצפות שהרכב יישרף, הנטל להוכיח אם עבר טיפול או לא, עובר לכתפי הנתבעים."

 

תא"מ 27502-08-14 הראל נ' אלימלך ואח' 21/8/2018


לחדשות קודמות

חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


החובה להסביר העדרו של חריג - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כוונת מרמה בתביעת חובה לאור התקנות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדור פניות הציבור מטפל גם בביטוחי עסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח טרור לרכוש וזכות התחלוף של המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי להטרדה מינית – לבדוק את הפוליסה הרלוונטית לאירוע - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נהג צעיר הפרת גילוי או חריג מוחלט? עמדת היו"מ והתייחסות להסכם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לקבוע אקסס בחובה לנהגים תחת השפעה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שופט על כלל ושירותי שחר: לזמנו ולסבלו של מבוטח יש מחיר  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לעדכן פוליסה במהלך תקופת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדוע חשוב לבדוק תקינות מיגון במהלך תקופת הביטוח?- כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטח ראשי אינו אחראי לתשלום האקסס - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרדוקס ביטוח רעידת אדמה - יותר ביטוח משמעו פחות כיסוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח תאונות תלמידים אינו מכסה סיכון רעידת אדמה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מי צריך ביטוח מפני התמוטטות מבנים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright