היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 12/6/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

שר האוצר משה כחלוןהבקשה (הנסמכת על החלטת ממשלת ישראל לפעול לצמצום הרגולציה על מנת להקל על הציבור הרחב שנושא בעלויות) כוללת הקפאה של רגולציה חדשה. בחודשים ינואר עד יוני 2017   פרסמה רשות שוק ההון 75 חוזרים חדשים, הפיקוח על הבנקים פרסם 11 חוזרים והרשות לניירות ערך פרסמה 2 חוזרים חדשים.
 

עוד על צמצום האסדרה


אורי צפריר מתמודד לראשות לשכת סוכני הביטוח

סוכן הביטוח הבכיר אורי צפרירצפריר, בוגר אונ' ת"א ותושב העיר, מכהן כיום כסגן ומ"מ של נשיא הלשכה, בעל וותק של יותר מ 30 שנה.
 

עוד על צפריר מתמודד


לחייב חברות השכרה בביטוח ליסינג

ח"כ איתן כבלנכון להיום מבוטחות חברות הליסינג בביטוח צד ג' רכב רכוש בחברות ביטוח, אלא שמדובר על ביטוח בסכום השתתפות עצמית של כ 500,000 ₪ לכל חברה, כך שלמעשה חברת הליסינג הופכת למבטחת של עצמה ומנהלת מול התביעות של צדי ג' שתובעים את החברה ללא פיקוח של הרשויות כאשר סוכני הביטוח שמנסים לעזור למבוטחים שלהם מול חברות הליסינג אינם מצליחים לעשות הרבה לאור המצב.
 

עוד על חיוב בביטוח ליסינג


רק 147 מצלמות אכיפה

מצלמת אכיפה, צילום אור ירוקסקירת מחקרים רבים בעולם מוכיחים כי מצלמות מהירות גורמות להקטנה של כ-20% בתאונות דרכים עם נפגעים, בקטעי הדרך בהם נעשה שימוש במצלמות. מנתוני משטרת ישראל עולה כי בחינה השוואתית של מספר תאונות הדרכים לאחר שנה ממועד הצבת המצלמות, מצביע על ירידה של 26% במספר התאונות.

 

עוד על מצלמות אכיפה


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


שופטי העליון אישרו צרוף מאמרים מקצועיים לערעור

איור של מסמך

שופטי העליון, המשנה לנשיאת העליון, השופט אליקים רובינשטיין, השופט נ' הנדל והשופט מ' מזוז קיבלו ערעור ואישרו למערער לצרף לתיק בית המשפט שני מאמרים משפטיים שנכתבו על פסק הדין מושא הערעור, אשר לשיטתו תומכים בטענותיו. על אף התנגדות חלק מן המשיבות לבקשה. ההיענות לבקשה היתה מן הטעם שהמאמרים עוסקים בניתוח משפטי בלבד של הסוגיות שעל הפרק, ולנוכח העובדה שהמאמרים פורסמו באמצעי התקשורת.

ע"א  9073/15  ע"א  182/16 פלוני נ' "כלל" חברה לביטוח בע"מ, פרץ בוני הנגב - אחים פרץ בע"מ ואח'     11/6/2017


קביעת רופא תעסוקה אינה מאיינת קביעת מל"ל

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופט י' עמית מהעליון דחה ערעור על פיסקת מחוזי אשר במסגרתה נדחתה בקשת הנפגע בתאונת דרכים להביא ראיות לסתור פיצוי בגין נכות לפי קביעת מל"ל בהסתמך על סעיף 6ב לחוק הפלת"ד. קביעתם של השלום והמחוזי לפיה מכתבו של הרופא התעסוקתי אינה מאיינת את הנימוקים שעמדו בבסיס ההחלטה – מהווה יישום קונקרטי של הדין על נסיבותיו של המקרה הנדון לא חל שינוי משמעותי במצבו של הניזוק לאחר שנקבעה נכותו על ידי המל"ל, ועל פני הדברים אין זה המקרה שלפנינו; וככלל, אין זו דרכה של ערכאת ערעור להתערב בהחלטות בעניין הבאת ראיות לסתור אלא לעתים רחוקות ויוצאות דופן.

 

רע"א  4334/17 פלוני נ' מנורה   8/6/2017

 


נדחתה תביעה לחייב את בל"ל לנהל חשבון בביטקווין

 

סמליל מטבע הביטקוויןהשופט יונה אטדגי מהמחוזי בת"א דחה את התביעה נגד בל"ל וקבע, כי הבנק רשאי לסרב ליתן שירות, מקום בו מדובר בסירוב סביר. במצב הדברים הנתון, שבו הרגולטור – בנק ישראל והמפקח על הבנקים, וגם הרשויות "הנושקות" (רשות המיסים, רשות ניירות ערך והרשות לאיסור הלבנת הון) מצביעים על הסכנות הכרוכות בעיסוק בביטקוין, אך מתקשים להגיע להכרעה בצעדים שיש לנקוט כדי למנוע סיכון זה וכדי לקבוע את כללי המותר והאסור, וכאשר הבנק מודה כי אין לו את הידע ואת הכלים "לנהל" את הסיכון האמור, אזי החלטת המשיב לאסור בחשבון המתנהל אצלו כל פעילות הקשורה למסחר בביטקוין, מצויה במתחם הסבירות. מאחר שהמבקשת עוסקת במסחר בביטקוין בלבד, אין להורות למשיב לאפשר את הפעילות בחשבונה ללא הטלת מגבלות כלשהן.

 

ה"פ 1992-06-15 ביטס אוף גולד בע"מ נ' בנק לאומי לישראל סניף טרומפלדור (807) 6/5/2017

 


לחדשות קודמות

נדחתה תביעה של ספק מוסיקה בגין אובדן רווחים בהיעדר ביטוח

איור של תוים

השופטת  אסתר שטמר מהמחוזי מרכז-לוד דחתה תביעה לאובדן רווחים של ספק נגד מלון אבל קיבלה את התביעה בגין אי שמירת זכות ראשונים לפי הסכם פשרה שהצדדים הגיעו אליו בתביעה בבית משפט השלום, אשר קבל תוקף של פסק דין. השופטת קבעה, כי היא אינה רואה את המכתב נספח ה' כחוזה מחייב בין הצדדים, והיא סבורה שלא נכרת חוזה מחייב בין הצדדים. על כן אין מקום לדרישת הספק לפיצוי עקב אבדן רווחים למשך 6 שנים כפי שנדרש בכתב התביעה.

ת"א 31834-10-13 אינקוגניטו מוסיקה (2002) בע"מ נ' מלון קיבוץ שפיים 7/6/2017


נתקבלה תביעת תחלוף של מבטח כלפי בעל עסק שהתיר למבוטחת לחבר בעצמה את הכיריים לצנרת הגז

כיתוב תחלוף ע"ג מסמךהשופט תומר אורינוב מהשלום באילת קיבל את תביעת התחלוף של חברת ביטוח בגין נזקי רכוש שנגרמו בדירה מבוטחת כתוצאה מדליפת גז נגד בעל עסק לממכר ולתיקון מכשירי גז. הנתבע התיר למבוטחת לחבר בעצמה חזרה את הכיריים לצנרת הגז, במקום על ידי טכנאי מוסמך, ובכל הוא הפר את חובת הזהירות המוטלת עליו, והפרה זו היא שגרמה לנזקים הנטענים בחוות דעת השמאי שצורפה לכתב התביעה, היינו מתקיים קשר סיבתי בין התרשלות הנתבע לבין הנזקים הנטענים.

תא"מ 16654-08-14 הראל חברה לביטוח בע"מ נ' בן אדיבה 1/6/2017


המחוזי קיבל ערעור המבטח על רכישת ביטוח רכב בכוונת מרמה          

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופטת רות לבהר שרון מהמחוזי בת"א קבלה את ערעורה של חברת הביטוח וקבעה, כי בנסיבות המקרה, די בכך שתשובת המבוטח לפיה אין לו עבר פלילי לא הייתה מלאה וכנה, ושמדובר בעניין מהותי, כדי לקבוע שהדבר נעשה בכוונת מרמה, כדי להסתיר את העובדות הרלבנטיות. אין ספק שהמבוטחים ידעו היטב שגילוי האמת במקרה זה עלול להשפיע על החלטת המבטחים. בנסיבות המקרה אין בעובדה שהמבוטחים סיפרו לחוקר מטעם המערערת על עברם הפלילי כדי לשלול כוונת מרמה. במקרה דנן הוכחה כוונת מרמה באופן שפוטר את המערערת מחובתה לשלם למשיב את תגמולי הביטוח.

 

ע"א 25690-02-15 שומרה חברה לביטוח בע"מ נ' נאדי   29/5/2017


 

האבסורד של כחלון: הוזלת חובה לדו גלגלי, לא תועיל לחסרי רישיון נהיגה  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לא בכל המקרים ידיעת סוכן על תביעה מהווה ידיעת המבטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה - כתבה שלישית - כוחה של בורות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש אתר ביטוח לכל סוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות תיק פולק: על רגולציה ומיגון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרמטר גיאוגרפי בקביעת גבול אחריות בצד ג' בביטוחי פרט - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רובוטים בעלי יכולת לימוד עצמי ושימוש בדואר אלקטרוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright