היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 4/6/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הדף הראשון של מצגת הפיקוחהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "מדד השירות מספק למבוטח מבט ייחודי ומעמיק על פעילות חברות הביטוח ועל איכות השירות ללקוחותיהן. המדד משקף את חזונה של רשות שוק ההון להציב את החוסך והמבוטח במוקד הפעילות והחשיבות של החברות. המדד מגביר את התחרות לטובת הצרכן, מאפשר למבוטחים לקבל החלטות מושכלות ולממש את זכויותיהם, ומוכיח את יעילותו בשיפור התנהלות החברות".
 

עוד על מדד שרות 2016


ביטוח נסיעות לחו"ל - לא באמצעות המשרדים

איור נסיעות לחו"למועד כניסתו לתוקף של החוזר החדש יהיה שנה מיום 29/5/2017 ולא כפי שנקבע בו, וזאת במטרה לאפשר למשרדי הנסיעות, אם יבחרו לעשות כן, להכשיר עובדים כסוכני ביטוח.
 

עוד על חו"ל רק סוכנים


חמחקר בחו"ל על אפשרות חיזוי מוות של מטופל באמצעות בינה מלאכותית

רישום של לב עם הכיתוב "תוחלת חיים"במקום להתמקד באבחון מחלות, המערכות האוטומטיות יכולות לחזות תוצאות רפואיות באופן שבו הרופאים לא הוכשרו לעשות זאת, על ידי שילוב כמויות גדולות של נתונים וגילוי דפוסי התפתחות מתוחכם
 

עוד על חיזוי מוות בחו"ל


הצלת צעירים בלילה

צעירים רכב ואלכוהול. צילום אור ירוקנמצא, כי מרביתם המוחלט של הצעירים שנהרגו בשעות הלילה היו גברים: מתוך 46 הצעירים שנהרגו, 38 היו גברים ורק שמונה נשים. עוד נמצא, כי מבין כלל הצעירים שנהרגו בשנת 2016 בשעות הלילה 32 נסעו ברכב, 14 מהם היו נהגים ובנוסף שישה היו רוכבי דו גלגלי. אף אחד מהצעירים שנהרגו בשעות האלה לא היה הולך רגל.

 

עוד על הצלת צעירים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


הולך רגל שנפגע בתאונה כלל נגד קרנית

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופט ירון בשן, סגן נשיא השלום בתל אביב – יפו הכריע במחלקות בין קרנית לבין כלל בנושא פיצוי הולך רגל שנפגע בתאונת דרכים וקיבל את גרסתא של חברת הביטוח כלל וקבע, כי היא מתיישבת עם כל הראיות החיצוניות לרשומה ואינה נסתרת באף ראיה אובייקטיבית. לפי גרסא זו נהג הרכב ידע כי הוא נוהג כאשר רישיונו בשלילה ועל כן הביטוח בכלל אינו תקף.     

ת"א 4983-12-09 התובעים  ואח' נ' קרנית קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים ואח' 31/5/2017


התקבל ערעור המבטחת שטענה למרמה מצד המבוטח

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופטת רות לבהר שרון מהמחוזי בתל אביב – יפו, קבלה את ערעורה של חברת ביטוח על פיסקת השלום שחייב אותה לשלם תגמולי ביטוח למבוטח בשל גניבת רכבו. אכן כאשר מדובר בהוכחת כוונת מרמה נדרשת רמת הוכחה מוגברת, ואולם בענייננו אני סבורה כי די בקביעה כי עדות המשיב ועדיו אינה מהימנה, והעובדה שגירסתם נדחתה על ידי בימ"ש קמא. משבית משפט קמא קבע כי אינו מאמין לגרסת המשיב, וקבע כי עדות הדוד אינה אמינה, כאשר הדוד הוא שדיבר עם הסוכן ולא מסר תשובה מלאה וכנה באשר לעברו הפלילי, ומנגד מצא את עדות הסוכן אמינה - הרי שהמסקנה המתבקשת הינה כי הדברים נעשו מצד המבוטחים בכוונת מרמה, כדי להסתיר את העובדות הרלבנטיות.

 

ע"א 25690-02-15 שומרה חברה לביטוח בע"מ נ' נאדי  28/5/2017


המועצה המקומית נושאת באחריות בשל רכישה של ביטוח תאונות אישיות במחיר זול באמצעות מבטח שאינו מורשה לפעול בישראל

 

רגל בגסבשופט העליון  י' עמית דחה את הערעור של המועצה המקומית על פסיקת השלום עליה לא נתקבל ערעור המועצה במחוזי בנוגע לאחריות המועצה לפצות תלמיד שנפגע והיה מבוטח בביטוח תאונות אישיות חדל פירעון. השופט דחה את טענת המועצה להשתק פלוגתא בגין פסק דין מקביל לפיו חויב הסוכן לשפות את המועצה בשיעור של 70% מהסכום בו חויבה וזאת בשל הנסיבות השונות בשני המקרים. בפסיקת המחוזי בערעור המקביל הוטלה אחריות על סוכן הביטוח מטעמים משפטיים, ולא על רקע קביעה עובדתית פוזיטיבית לפיה הסוכן חטא באי גילוי או במצג שווא כלפי המועצה. על כן, אין בהכרעה זו כדי להוות פלוגתא פסוקה, ובימ"ש המחוזי לא היה מנוע מלהגיע לקביעה הפוזיטיבית כי הסוכן העביר את המידע הנדרש למועצה וזו בהחלטה מושכלת התקשרה עם המבטחת, על האחריות הנובעת מכך.       

 

רע"א  1945/17 המועצה המקומית עראבה נ' פלוני ואח' 1/6/2017


לחדשות קודמות

האם מדובר בתאונת עבודה או בתאונת דרכים?

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובה

השופטת תמר נסים שי מהשלום בעפולה קבעה, כי התאונה במהלכה נפגע העובד מהווה תאונת דרכים לפי הגדרתה בחוק הפלת"ד. העובד נפגע כאשר עסק בהרכבת קירות טרומיים כאשר ניסה לתפוס פלטת בטון. השופטת קבעה, כי מדובר ברכב דו תכליתי, והנפת משאות ופריקתם הינה בתחום ייעודו המקורי. העובדה שהמנוף עמד במקומו באותה עת ואף יוצב באמצעות רגליות, אינה גורעת מהשימוש כך, בהתחשב בחזקה המרבה. פעולות ההנפה וההורדה של המשא מבוצעות באמצעות הכוח המכני של המנוף. בעת התאונה הנתבע ישב במנוף, והפעילו באמצעות המנוע.   

ת"א 26427-12-12 מחאמיד נ' נשר ואח' 28/5/2017


על חברת הנסיעות להמליץ ללקוח לערוך ביטוח נסיעות במועד רכישת הכרטיס

מטוס על המסלולהרשם בכיר אריה דורני-דורון מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב – יפו קיבלת ביעה של לקוחות נגד משרד נסיעות וקבע, כי על חברת נסיעות להבהיר ללקוח במעמד חתימת החוזה, מהם דמי הביטול במפורש ושלא על דרך ההפניה באותיות הקטנות לאחר לכתם לביתם וכן להמליץ לו לעשות ביטוח בריאות כבר במועד הרישום ולהסביר לו כי הביטוח נועד גם למקרים בהם יבטל הלקוח את הביטוח מסיבות בריאותיות טרם הביטול.

ת"ק 14573-07-16 פטרנק ואח' נ' פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ       16/5/2017


פיצוי נפגע בתאונת דרכים שהיה חולה במחלת פרקינסון לפני התאונה

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת אורלי מור -אל מהשלום בתל אביב - יפו, קיבלה את תביעתו של נפגע בתאונת דרכים בשל נזקי הגוף שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה. חברת הביטוח השיגה על השפעתה של תאונת הדרכים על תפקודו של הנפגע וטענה, בין היתר, כי מצבו של הנפגע עקב התאונה נבלע במחלת פרקינסון ועל כן הוא זכאי רק לפיצוי לו זכאי מינימאלי ובגין נזק לא ממוני. השופטת קבעה, כי במקרה הנדון יש להעמיד את פגיעתו התפקודית של הנפגע בגין התאונה על שיעור של 20% לצמיתות, שיעור שהוא קטן מן הנכות הרפואית, אבל מתיישב עם קביעות המומחים ועם מצבו. בנסיבות העניין לא הוכחו הפסדי שכר לתקופת העבר. לו סבר הנפגע שנגרמו לו הפסדים לאחר עדותו יכל לבקש להשלים את טענותיו בעניין ולהגיש נתונים עדכניים בנוגע לשכר. בנסיבות העניין לא ניתן לקבוע כי לתאונה לא תהא השפעה כלשהי על כושר השתכרותו של הנפגע כתוצאה מתאונת הדרכים, כאשר ממילא הפיצוי צריך להיות גלובאלי.

תא (ת"א) 37968-10-12 אלמוני נ' איי.איי.גיי ישראל חברה לביטוח בע״מ 17/5/2017


 

תדמית הביטוח במדיה - כתבה שלישית - כוחה של בורות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש אתר ביטוח לכל סוכן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בעקבות תיק פולק: על רגולציה ומיגון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרמטר גיאוגרפי בקביעת גבול אחריות בצד ג' בביטוחי פרט - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רובוטים בעלי יכולת לימוד עצמי ושימוש בדואר אלקטרוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright