היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

 

חדשות הביטוח ליום 25/5/2017

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

צילום אילוסטרציה של אדם סיעודיהמוצר החדש יתאים למאפיינים השונים הקיימים בשלבי החיים של המבוטח. כלומר, גמישות למבוטח צעיר, מחיר נמוך ורצף ביטוחי בכל מקרה של עזיבת הקבוצה. המבוטח המבוגר יזכה לצבירת זכויות אישית לאורך חייו. בנוסף, ההוראות שמשמרות את כוח המיקוח של בעל הפוליסה לטובת חברי הקבוצה, מתייחסות גם למבוטחים המבוגרים כיום ומאפשרות עבורם את המשך הכיסוי הביטוחי.
 

עוד על סיעוד אחיד


וועדת הכספים - סולבנסי עד  2024

וועדת הכספים בישיבתה. באדיבות אתר כנסת ישראלוועדת הכספים של כנסת ישראל הכריעה: חברות הביטוח בישראל עוברות למשטר הון חדש, במסגרתו יחוייבו להחזיק בהון עצמי שיבטיח את יכולתן לעמוד בהתחייבויות למבוטחים. תקופת המעבר תעמוד על 7 שנים עד 2024..
 

עוד על סולבנסי  2024


קורס סיקור סיכונים של חיים אטקין

חיים אטקיןהמבטחים מפסידים פעמיים, פעם בהפסד מבוטחים שעלויות הביטוח והמיגון הפכו את רכישת הביטוח למוצר יקר והם נאלצים לוותר עליו ופעם בתשלום הנזקים הכבדים וחוסר האונים ביכולת ההתמודדות בהקטנת הסיכונים אותם הם מבטחים והתוצאות החיתומיות, בהתאם.
 

עוד על קורס  אטקין


שיאני הדוחות באור אדום

רכב נוסע באור אדום. צילום באדיבות אור ירוקבסקר שערכה לאחרונה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר "מאגר מוחות" נמצא כי 93% מהציבור טענו כי ראו לפחות פעם אחת נהג שחצה צומת באור אדום בשנה אחרונה. עוד נמצא בסקר – עלייה של כמעט 30% לעומת סקר דומה שנערך בשנה שעברה.

 

עוד על שיאני הדוחות


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


חברת ביטוח שביטחה רכב של עבריין תשלם בעבור נזק לצד ג' נשגרם בשל הצתת הרכב

גלגל רכב עם כיתוב "רכב רכוש"השופט אור אדם מבית משפט לתביעות קטנות בקריית גת קיבל את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח בשל נזק שנגרם לרכבו בעקבות הצתה. העובדה שהמבוטח לא הובא למתן עדות, כדי להפריך את טענת התובעת והעד מטעמה, מקשה על קבלת טענת הנתבעת להעדר רשלנות. על כן, קבע השופט, כי הנטל שהועבר אל חברת הביטוח בהתאם לסעיף 39 לפקודת הנזיקין, לא הורם, למרות שמדובר בהצתה. בנסיבות אלה, חברת הביטוח חייבת לפצות את התובעת, על הנזק שנגרם לרכבה כתוצאה מרשלנות המבוטח, בהתאם לפוליסת ביטוח צד שלישי. 

ת"ק 31196-10-16 טימסית נ' שומרה ואח'     17/5/2017 


דחיית תביעה לפי ביטוח אחריות חוקית בשל פציעה בפארק המים במסגרת יום כיף מטעם מקום העבודה

איור של כלי עבודההשופט  אהרון  שדה מהשלום בחיפה דחה את תביעתו של אדם שנפגע לטענתו בעת שהה בפארק מים המופעל ע"י הנתבעת במסגרת יום כיף שאורגן ע"י מקום עבודתו. לא נסתרה טענת עדי הנתבעת לפיה אין חובה שבדין לרשום את מפלס המים ואין שיטה אחרת לבדיקת גובה המים אלא באמצעות בדיקה ויזואלית (ולמצער התובע לא הביא ראיות על שיטה אחרת). מר משה חמו ציין כי בעצם הגדרת תפקיד המציל כלולה גם החובה לבדוק ויזואלית כי מפלס המים תקין כלומר מאפשר גלישת מים לתעלות הגלישה.

 

ת"א 1336-12-13 ינקוביץ נ' שונית - ביץ' ריזורט בע"מ ואח'                  17/5/2017


טריקת דלת על אצבע בתחנת תדלוק אינה מהווה תאונת דרכים

 

גלגל רכב עם כיתוב: רכב חובההשופטת  מיכל ברלינר לוי מהשלום בצפת דחתה תביעה לפי חוק הפלת"ד בגין אירוע במהלכו  נפגע התובע באצבעו כאשר הוא נכנס עם רכבו לתחנת דלק לצורך תדלוק, כיבה את הרכב והחל לתדלקו. במהלך התדלוק, יצא התובע מן הרכב והחל לנקות את שמשת הרכב. מתדלק טרק בשגגה את דלת הרכב על אצבעות כף ידו השמאלית של התובע. בראי נסיבות התאונה המתוארות לעיל, לא ניתן לומר, כי טריקת הדלת על ידו של התובע על ידי המתדלק לאחר שפתח הדלת והניח עיתון על המושב, קשורה בקשר סיבתי לשימוש אשר נעשה ברכב למטרות תחבורה ואף לא הוכח קשר סיבתי בין הנזק לשימוש למטרות תחבורה

ת"א 51298-10-15 פלוני נ' אחים חאטר - עסקים 1996 בע"מ ואח'  17/5/2017


לחדשות קודמות

ביטוח כפל בביטוח אחריות חוקית

איור של כלי עבודה

השופטת  מרים אילני מהשלום בירושלים פסקה בתביעתו של עובד שנפגע כשעבד כסדרן מטעם המעבידה במרכול של צד שלישי, רמי לוי שיווק השקמה. הנפגע מסר בתצהירו, כי האחראי עליו, הורה לו לסדר מדפים של סחורה כשהוא מטפס על המדפים וללא סולם. בעת סידור הסחורה, הוא נפל מגובה של שלושה מטרים ונפגע במרפקו. לפי ההלכה הפסוקה, נקודת המוצא היא כי גם בביטוחי אחריות, החלוקה במצב של ביטוח כפל הינה לפי היחס שבין סכומי הביטוח, אלא אם הונחה תשתית מתאימה לקבוע אחרת. חברת רמי לוי לא חלקה על הנתונים שהציגה המעבידה בסיכומיה, ועל החישוב שערכה, בהתחשב בסכומי הביטוח של הפוליסות של הראל והפניקס והיחס ביניהם לפיו על הראל לשאת בשיעור של 80% מתוך סכום הפיצוי שהושת על מגה שירותים. בנוסף לכך על הראל לשאת בחלקה של חברת רמי לוי לנזק.  

ת"א 43063-02-12 עותמאן ואח' נ' מ.ש. מגה ואח'
17/5/2017


תביעה נגד סוכנות ביטוח לפי חוק התקשורת בגין הספאם

צילום אילוסטרציה של פרסומת ספאםהרשם הבכיר בנימין בן סימון מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים חייב את סוכנות הביטוח לפצות את התובע בסכום של 6,000 ₪ בשל משלוח הודעות פרסומות. לצורך שיגור דבר פרסומת נדרשת הסכמתו המפורשת של הנמען, והעובדה שהלה לא ביקש מן המפרסם להסירו מרשימת התפוצה אינה מעלה או מורידה לעניין עצם החבות. בכך אימץ המחוקק את המודל הנהוג באיחוד האירופי, מודל ה-OPT IN לפיו, חל איסור על משלוח הודעות פרסומת בשיווק ישיר אלא אם התקבלה מראש הסכמת הנמען, וזאת בניגוד למודל ה- OPT OUT הנהוג בארצות הברית, לפיו ניתן לשלוח הודעות פרסומת בשיווק ישיר אלא אם הודיע הנמען כי הוא מסרב לקבלן.      

ת"ק 22185-09-16 קולניק(מתלונן) נ' עמית ארבל סוכנות לביטוח      18/5/2017


תביעה בגין נזקי צנרת במבנה

צינור מים בדירההרשם בכיר  מוהנד חליאלה מבית משפט לתביעות קטנות בטבריה קיבל באופן חלקי את תביעתו של מבוטח נגד חברת ביטוח בגין תיקון של נזקי צנרת שלא צלח. תביעת המבוטח לפיצוי בגין עגמת נפש נדחתה אבל הוא זוכה בשל ההוצאות שהוציא לבדיקה במכון התקנים  והחזר השתתפות עצמית. טענת התובע לפיה התיקון הראשון היה כושל וכי הבחין ברטיבות בסמוך לביצוע אותו תיקון  נתמכת בסמיכות הזמנים בין תאריך החשבונית בגין ההשתתפות העצמים והחשבונית בגין התשלום למכון התקנים.  חברת הביטוח לא טענה כי התיקון הראשון היה מקצועי וכי צלח, לא טענה כי מדובר בפיצוץ  נוסף ולא הביאה ראיה לסתור את טענת המבוטח.

ת"ק 42937-02-17 להב ואח' נ' הפניקס  19/5/2017


 

בעקבות תיק פולק: על רגולציה ומיגון - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פרמטר גיאוגרפי בקביעת גבול אחריות בצד ג' בביטוחי פרט - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חבות המבטח בנזק וסכום ההשתתפות העצמית - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רובוטים בעלי יכולת לימוד עצמי ושימוש בדואר אלקטרוני - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


משקפי שמש מצילי חיים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חיוב רוכשי דירות יוקרה בביטוח תכולת דירתם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אובדן כושר לעיסוק מתאים - מה חסר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בקרן פנסיה? רק נדמה לכם שאתם מכוסים - כתבת השבוע מאת עו"ד ארתור בלאייר על אודות ביטוח אובדן כושר לפי ביטוח מנהלים ובמסגרת קרן פנסיה


דרוש פיקוח לייעוץ וויתור על הגשת תביעת מבוטח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לוחות השנה של המבטחים למאבק בתאונות דרכים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תדמית הביטוח במדיה, מגבלות חוק איסור לשון הרע - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מישהו משרברב אותך? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


עתיד הביטוח - היסטוריה בהתהוות  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


פוליסה בענן = הנחה במזומן - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


השפעת מדפסת 3D על עולם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


שריפת האחות בחולון - לא תמיד המעביד אשם - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


תדמית הביטוח בתקשורת - כתבה ראשונה – המרוויחים והמפסידים – סקר חסמים - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright