היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 10/1/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

הרטפורד תיוצג בארץ באופן בלעדי ע"י הראל

לחברת הראל קשרים עסקיים חזקים וענפים עם מיטב חברות הביטוח וביטוח המשנה ברחבי תבל, קשרים שמתנהלים במהלך כל ימות השנה ולא רק בתקופת הכנס. הראל ביטוח עומדת לייצג בישראל באופן בלעדי את המבטח האמריקאי, הרטפורד, שהוא אחד מהמבטחים בגדולים והוותיקים בארה"ב


עוד על הרטפורד הראל


נזקי הסערות

 

תצלום המראה הצפהלמבוטחים רבים לא ברור למשל, כי ביטוח המבנה מאפשר להם לשכור דיור חלופי למשך תקופת השיקום של המבנה לתקופה של תעלה על 12 חודשים ובגבול אחריות של 15% מסכום ביטוח המבנה כאשר הפיצוי הכולל שניתן הוא בנוסף לסכום ביטוח המבנה.
 

עוד על נזקי הסערות


הפניקס זהיר לכולם

איור של מכוניותמעתה תוכנית הביטוח "הפניקס זהיר", שהושקה לראשונה לפני כ־15 שנה, תהיה פתוחה גם למבוטחים צעירים ולנהגים חדשים וגם לנהגים שהגישו יותר מתביעה אחת במהלך שלוש השנים האחרונות.
 

עוד על הפניקס זהיר לכולם


הוזלת ביטוחי משכנתה

איור של מבנה מגורים

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, ממשיך את מגמת הפחתת תעריפי הביטוח שביצע בפברואר 2019 בענף ביטוח חיים אגב משכנתה. במסגרת הליך אישור תעריפי ביטוח דירה בענף משכנתאות, התנגדה רשות שוק ההון לבקשת חברות הביטוח להותיר את התעריף על כנו. לבסוף, התעריף שאושר מגלם הוזלה של 5% במחיר הביטוח ע"ח עמלת סוכנויות הבנק.

 

עוד על הוזלת ביטוחי משכנתה


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


נדחתה תביעת שיבוב נגד משטרת ישראל

פטיש שופטיםגלעד לובינסקי זיו, שופט השלום בראשון לציון דחה תביעת שיבוב של מנורה נגד משטרת ישראל בגין תגמולי ביטוח ששילמה למבוטחת שלה לפי פוליסת "סחורה בהעברה". "עולות תהיות לעניין הוכחת התרחשותו של אירוע הגניבה הנטען, וזאת גם בהנחה שכלי העבודה אכן היו ברכב. כך, מן הטעם שבשים לב לתמונה העובדתית שנפרסה לפניי, בהחלט ייתכן כי בעת אירוע התאונה (אשר במסגרתה התהפך הרכב, וככל הנראה גם נפתחה דלת ההזזה ונשברו שמשות) כלי העבודה התפזרו לכל עבר בשטח שבו נעצר הרכב."        

תא"מ 55749-03-18 מנורה מבטחים  ואח' נ' משטרת ישראל-מדינת ישראל ואח' 1/1/2020


 התקבל ערעור בעניין התיישנות בתביעה נגד שירביט

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושאלון אינפלד שופט המחוזי בבאר שבע בית המשפט קיבל ערעור על פסיקת בית המשפט לתביעות קטנות לפיה נדחתה תביעת של המערערת נגד המבטחת על הסף. לאחר שבית המשפט קבע כי חלה התיישנות על התביעה. " אולם, אם יוכחו הטענות, כללי סעיף 7, במיוחד כפי שנותחו בפרשת חברת החשמל, מאפשרים לכאורה להגיע למסקנה כי מרוץ ההתיישנות לפי סעיף 7 "הושעה", עד אשר גילתה המערערת את דבר "התרמית".  תשובת המשיבה כוללת למעשה טענות עובדתיות שונות. טענות, המכוונות להפרכת תנאי התחולה של סעיף 7, בעיקר לגבי הקשר הנטען בין המשיבה לבין השמאי. צודקת המערערת בטענתה לפיה, טענות עובדתיות אלה, בעצמן, טעונות בירור בהליך הוכחות."

 

רת"ק 20045-06-19 אביסדריס נ' שירביט  26/12/2019


הסדר בייצוגית נגד טפחות ביטוח מבנה משכנתא

פטיש שופטיםהשופטת גילה כנפי-שטייניץ, סגנית נשיא המחוזי בירושלים, אישרה הסדר פשרה בייצוגית נגד  טפחות. העילה היא כי הבנק לא עדכן מידי שנה את סכום הביטוח לפי יתרת הלוואת המשכנתא העדכנית. הוסכם כי המשיבים ישיבו לחברי הקבוצה 75% מההפרש שבין פרמיית הביטוח ששילמו במהלך התקופה הרלבנטית לבין פרמיית הביטוח שהיו צריכים לשלם לו סכום הביטוח היה מתעדכן בהתאם ליתרת ההלוואה המשוערכת הבלתי מסולקת, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק. 

ת"צ 52969-05-17 רובינשטיין נ' בנק מזרחי טפחות בע"מ 26/12/2019


נדחה ערעור נגד הפול

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהשופטי המחוזי בתל אביב - יפו יהודית שבח, סג"נ, יונה אטדגי, שלומית יעקובוביץ דחו ברב דעות ערעור פסיקת השלום שדחה את תביעת המערער לפיצוי בגין נזק גוף על פי חוק הפלת"ד לפי בביטוח חובה של טרקטורון תוך קביעה כי "התביעה לא צולחת את מאזן ההסתברויות". " בסופו של יום התנקזה ההכרעה בערעור לסוגיה עובדתית: האם עלה בידי המערער להוכיח כי נהג בטרקטורון בעת התאונה, אם לאו. בעוד שחברתי השופטת יעקובוביץ' סבורה כי לא נפלה מלפני בית משפט קמא כל שגגה במסקנתו לפיה כשל המערער להוכיח כי נהג בטרקטורון בעת התאונה וכי "התביעה לא הוכחה", סובר השופט אטדגי כי המערער "הצליח להוכיח במבחן הטיית מאזן ההסתברות, כי הוא – ולא ח' – היה הנהג בטרקטורון בשעת התאונה"."

ע"א 5253-11-18 דגמי נ'  "הפול" 29/12/2019


נדחה ערעור נגד כלל

פטיש שופטיםעינת אבמן-מולר שופטת המחוזי בירושלים דחתה ערעור של פסיקת השלום שדחה את תביעת המערער לפיצוי בסך של 100,500 ₪ עקב נקיטת הליכים בהוצאה לפועל וחייבו בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסכום כולל של 10,000 ₪. " בית המשפט אף מצא, על יסוד חומר הראיות שבא בפניו, כי בעת שהיה מוטל העיקול על חשבון הבנק של המערער, התנהל כנגדו תיק נוסף בלשכת ההוצאה לפועל, וקבע כי לא עלה בידי המערער להוכיח כי נזק שנגרם לו, אם נגרם, היה עקב ההליכים שננקטו בתיק שבנדון ולא בתיק האחר. מסקנותיו של בית המשפט מוצאות תמיכה בחומר הראיות ואין עילה להתערב בהן."

ע"א 11531-06-19 מירוצ'ניק נ' כלל  2/1/2020


שופט תובע את ביטוח ישיר

 

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכושנשיאת העליון, השופטת א' חיות דנה בבקשתו של שופט שמכהן בבית משפט השלום באשקלון, שמעוניין להגיש תביעה נגד ביטוח ישיר בשל נזק אשר לטענתו נגרם לרכבו על ידי רכב אחר המבוטח על ידי החברה. הדיון היה לגבי בית המשפט שבו אמור להתקיים הדיון בתובענה. "הפרטים הצריכים לעניין בשלב מקדמי זה צריכים להיות מצויים אצל המשיבה, ולא ברור מדוע היא נזקקת לעזרת בית המשפט בהקשר זה. בהעדר תגובה עניינית מטעם המשיבה, אני מורה מכוח סמכותי לפי סעיף 24 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 כי הדיון יתנהל בפני בית משפט השלום ברמלה".

 

בש"א  8143/19 אבישי כהן נ' ביטוח ישיר 25/12/2019


האופניים והקורקינטים חשמליים הם יותר ירוקים או יותר קטלניים? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח מבנה למשכנתא - הכי זול   - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


נזק כתוצאה מסיכון מבוטח אינו נזק תוצאתי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


למה לקלל את דצמבר?  – לשקול תגמול המבוטח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חוזר אישור קיום ביטוח - מי מה איך וממתי? כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


Black Friday או Black Freyarday?

 - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר 


כיסוי טרור למבנה לתכולת דירה מעל מס רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לחייב מבטחים בנוהל הודעה על ביטול פוליסה  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


"אימוץ" ביטוח סיעוד פרטי קיים ע"י קרובי משפחה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סיעודי פרטי - חבל לשפוך את התינוק ביחד עם המים  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מיהו א.אבידנה? חידון שלאחר החג - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפים שלא ניתן לקבל בחינם - ביטוח כללי - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי ביטוחי להעלבת הזולת - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מה מכסה ביטוח אחריות כדייר? - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאת


עדכון מדריך הפוליסה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


 

לחדשות קודמות

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright