עתיד פתרונות הביטוח לפרישה - קרנות הפנסיה וביטוחי החיים Marquee  טיפ 5   - עדכונים וטיפים מאתר ביטוח על בטוח
               

פייסבוק דף האתר

ביטוח בבלוג

היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

נזקי הסערות

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים.

 

בעלת ותק של 35 שנה בענף הביטוח הכללי, מתמחה בניהול סיכונים, מתן הרצאות הדרכה, ייעוץ לאתרי אינטרנט, פיתוח פוליסות, חו"ד מומחה, ניהול תביעות ועוד.

 

 לאתר היועצת

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


 

 

 

 

  


אין להעתיק את הטיפים, לפרסמם או לעשות בהם כל שימוש אחר

 

נזקי הסערות של ינואר 2020

 

נזק הצפה, צילום קטיה שורצמן, כל הזכויות שמורות

נזקי הסערות של תחילת 2020 נאמדים עד כה על ידי המבטחים במאות מיליוני שקלים, כאשר חוסר הבהירות לגבי הכיסוי הביטוחי גובר והולך. לשכת סוכני הביטוח בישראל הקימה מוקד מידע טלפוני לאזרחים שמספרו: 077-6049457.

 

מבחינת היקף הכיסוי הביטוחי, למבוטחים רבים לא ברור למשל, כי ביטוח המבנה מאפשר להם לשכור דיור חלופי למשך תקופת השיקום של המבנה לתקופה של תעלה על 12 חודשים ובגבול אחריות של 15% מסכום ביטוח המבנה כאשר הפיצוי הכולל שניתן הוא בנוסף לסכום ביטוח המבנה. כלומר אם בטחתם מבנה בסכום ביטוח של 500,000 ₪ הרי שהפיצוי הכולל לפי הפוליסה כולל אובדן שכר דירה יהיה 575,000 ₪!

 

מצד שני מי שביטח את התכולה בלבד ולא ביטח את המבנה עשוי למצוא את עצמו ללא כיסוי לאובדן שכר דירה אלא אם כן הדירה בוטחה ע"י גורם אחר (חברת הניהול או המשכיר) ושמו של השוכר נכלל בשם המבוטח בפוליסה.

 

כאשר מדובר על הצפות בדירת מגורים הכרוכות בספיגת מי גשם ברצפה (מים כלואים) ובקירות, הרי שהחריג שחל לגבי נזקי סערה של היעדר כיסוי לחלול מי גשם מבעד לתקרה ולקירות וספיגתן בהם, אינו חל הואיל והכיסוי להצפה ושיטפון במסגרת ביטוח דירה הוא כיסוי נפרד מהכיסוי לנזקי סערה ואינו כולל את הסייגים הנ"ל.

 

כמו כן יש לשים לב שמדובר על חריג לגבי נזקי גשם בלבד ואם מדובר בחלחול של מי שלגים או ברד שנמסו, הרי שלפי לשון הפוליסה, מתקיים כיסוי ביטוחי ולקוחות שהיו מיועצים על ידי בעבר במקרים דומים, קיבלו פיצוי.

 

דבר נוסף אליו חשוב לשים לב בעניין לביטוח דירות וביטוח רכב ומסחרי עד 3.5 טון שנערכים לפי תנאי מינימום שנקבעו בחוק (פוליסות תקניות) – אין סייג לגבי התרשלות רבתי או התרשלות בכלל. כלומר, גם מבוטח ששכח לסגור את החלון והגשם נכנס מבעד לחלון הפתוח, לפי הפוליסה לביטוח דירה יש כיסוי ביטוחי וגם מי שנכנס ברשלנותו לתוך מה שנראה לו כשלולית מים ונסחף בזרם, יהיה מבוטח.

 

בביטוח רכב ודירה מדובר על כיסוי מובנה בביטוח המקיף לפי השתתפות עצמית רגילה. כלומר אם יש לך ביטוח לרכב או גם לדירה הרי שיש לך ביטוח גם לנזקי הסערות.

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright