היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הוזלת ביטוחי משכנתה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

 

 

הרשות מוזילה ביטוחי משכנתאות

 

צילום אילוסטרציה של עננים בראש בניין

​​​​​​​​​​​החל מינואר 2020 ביטוח הדירות שנמכר באמצעות הבנקים יוזל ב-5%, לקוחות חדשים ולקוחות קיימים ייהנו מההוזלה שמסתכמת בכ- 80 מיליון ₪ בשנה

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, ממשיך את מגמת הפחתת תעריפי הביטוח שביצע בפברואר 2019 בענף ביטוח חיים אגב משכנתה. במסגרת הליך אישור תעריפי ביטוח דירה בענף משכנתאות, התנגדה רשות שוק ההון לבקשת חברות הביטוח להותיר את התעריף על כנו. לבסוף, התעריף שאושר מגלם הוזלה של 5% במחיר הביטוח שבאה על חשבון עמלת סוכנויות הבנק שהופחתה.

 

שינויים אלו צפויים להביא להוזלה של עשרות אחוזים בביטוח דירה וביטוח חיים הנדרשים על ידי הבנקים במסגרת הלוואת משכנתה ואף להגביר את התחרות בענף תחרותי זה.

 

כאמור, החיסכון לציבור המבוטחים בשנת 2020 צפוי לעמוד על כ- 80 מיליון ₪, כ-12.5 מיליון ש"ח בפוליסות הביטוח המופקות באמצעות סוכנויות הבנקים למשכנתאות וחיסכון צפוי של כ-65 מיליוני ש"ח נוספים בפוליסות הדירה שלא באמצעות סוכנויות הבנקים, זאת לאור הגברת התחרות בענף. מדובר בחסכון צפוי של כ 0.4 מיליארד ש"ח לתקופה של חמש שנים. בתחילת 2019 בוצע אף עדכון לתעריפים בביטוח החיים שהוזלו בכ-45%, והביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים בעלות ביטוח חיים למשכנתא לכל תקופת הביטוח. החיסכון הצפוי לכלל הציבור בעקבות ההפחתה בתעריף ביטוח החיים כחצי מיליארד ש"ח בחמש השנים הקרובות.

 

פיקוח הרשות על התעריפים הביא לכך שעלות ביטוחי הדירה והחיים אגב משכנתאות, שהינם מעין ביטוחי חובה, יהיו תואמים לסיכונים העדכניים, יפחיתו העמסות מצד חברות הביטוח, ויאפשרו מחיר נגיש לציבור המבוטחים.

 

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון: "הרשות ממשיכה לפעול לשיפור רווחת הצרכן ולהגברת התחרות בכלל ענפי הביטוח. זאת במטרה לאפשר לציבור המבוטחים ליהנות ממחירים תחרותיים ורמת שירות גבוהה. היכן שניווכח שהשוק לא פועל כך, לא נהסס להתערב ולפעול".

  1. היקף המבוטחים: נכון לנתוני שנת 2018, מספר הדירות המבוטחות בישראל עמד על 1.7 מיליון דירות, כאשר כ-375,000 דירות מתוך סך הדירות, המהוות 22% משוק ביטוחי הדירות בישראל, מבוטחות באמצעות סוכנויות הבנקים למשכנתאות. סך הפרמיות ששולמו בשנת 2018 בעבור ביטוחי דירה אגב סוכנויות הבנקים למשכנתאות עמד על 252 מיליוני ש"ח.
     

  2. הגברת התחרות: בשנת 2003 נקבע על ידי רשות שוק ההון מתווה להפחתה הדרגתית של שיעור ההוצאות הכולל המותר בתעריפי ביטוח מבנה אגב משכנתה המשווק באמצעות בנקים למשכנתאות. בשנת 2012 הותקנו תקנות המגבילות את שיעור העמלה בעת מכירת ביטוח דירה אגב משכנתא. בתקנות אלו נקבע כי בשנת 2013 שיעור העמלה (כחלק מהפרמיה) לא יעלה על 30%, בשנת 2014 לא יעלה על 25% ומשנת 2015 ואילך שיעור העמלה יעמוד על, לכל היותר 20%.

 

ראו גם: ביטוח מבנה למשכנתא - הכי זול   - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.

 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright