היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

אמצעי מיגון בשנת 1984

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 


טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

מיגון ופוליסות

מיהו א.אבידנה? חידון לחג

מאת: קטיה שורצמן יועצת לניהול תביעות ביטוח וניהול סיכונים וחברה בוועדה למונחי ביטוח שליד האקדמיה ללשון העברית

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

רישום של מנעול ישןבעמוד 8 חוברת "בטחונות" מס' 3 מחודש יולי 1984 בעריכתו של איש הביטוח והבטיחות אבי שלו, ז"ל, מתפרסת כתבה מאת א. אבידנה בנושא "קיום הגנות פיזיות על רכוש כתנאי לכיסוי ביטוחי". בהערה לכתבה, מצויין כי הכותב משמש (או יותר נכון שימש בשנת 1984) כמנהל אגף אלמנטרי בחברה לביטוח וכמרצה בכיר במכון לביטוח.

א. אבידנה הוא כמובן שם עט של אחד המומחים הוותיקים, הבכירים המוכרים והמוערכים ביותר בתחום הביטוח שמרבה לפרסם (ולא מעט) תחת שמו האמיתי.

בהיסטוריה הביטוחית הפרטית שלי, הצטלבו דרכנו בחברת ביטוח שבה "ירשתי" את תפקידו כחתם ראשי ומאוחר יותר במכון לביטוח שהפך ברבות הימים למכללה לביטוח אליה נקראתי בתחילת דרכי לשמש כמתרגלת שלו אולם לאחר ראיון קבלה קצר שובצתי מיד כמרצה מן השורה ומאוחר יותר קיבלתי מינוי של מרצה בכירה כשספרי שימשו את תלמידי המכללה (א.אבידנה בעצמו פרסם ספרים ומדריכים).

הכתבה משנת 1984 סוקרת הגנות פיזיות שנדרשות ע"י מבטחים בשלוש נסיבות שונות: לפני כריתת חוזה הביטוח, לאחר כריתת חוזה הביטוח לפני שאירע מקרה הביטוח ולאחר כריתת חוזה הביטוח ואירוע נזק.

מדובר על ביצוע מיגון בהסכמה כאשר המבוטח מקבל מהמבטח אורכה לצורך התקנת המיגון הנדרש. הוא מתייחס לזכות המבטחים לביטול הביטוח בתקופת הביניים וכאשר המבטחים אינם ממשים את זכות הביטול בתקופת הביניים, רואים אותם כמסכימים למצב הקיים.

הוא מתייחס גם למצב שבו המבוטח מתקין את המיגון הנדרש ולאחר מכן מסיר אותו (למשל ניטרות מערכת אזעקה או הסרת סורגים) והשלכת תוצאות המעשה על הכיסוי הביטוחי של המבוטח.

הכתבה פורסמה כאמור בשנת 1984 לאחר שחוק חוזה הביטוח נכנס לתוקפו אבל הרבה לפני "הלכת סלוצקי" ועל כן לא תוכלו למצוא בכתבה התייחסות לפיצוי יחסי למקרה של אי עמידה בתנאי המיגון או גם התייחסות לכך שחברת הביטוח אינה רשאית לקבוע תנאי מיגון כתנאי מקדים לכיסוי הביטוח. שנת 1984 (ולא של אורוול) רבותי...

האם תוכלו לזהות את הכותב ששמו מוכר בתחום הביטוח לא פחות משמו של דוד אבידן, ז"ל בתחום השירה?

שמות הפותרים נכונה יפורסמו בהמשך כתבה זו באתר.

 

 


למי שרוצה לבדוק מקרה לגופו או מעוניין לקבל פרטים נוספים – רק באמצעות אתר "תשובה ביטוחית".

כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

פורסם ביום 20/10/2019

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright