היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 
 

נדרש שינוי בגישת הסוכנים

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 

טיפים |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | ביטוח אחריות של עסק | ביטוח אינטרנט ומחשבים


כיתוב "בלעדי לאתר"

 

 

נדרש שינוי בגישת הסוכנים כתנאי להישרדותם

מאת:  מאת קטיה שורצמן יועצת לניהול סיכונים, מנהלת תביעות מבוטחים ומבטחים, מנהלת אתרי ביטוח ומנסחת פוליסות

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

 

איור של דמות אדם על רקע סקריפט של מחשב

בכתבה בשם: "בד"כ מותר הסוכן מהאפליקציה, אבל" שפרסמתי ביום 25/3/2018 ציינתי חלק מהיתרונות שיכולים לעמוד לזכותו של סוכן הביטוח מקצוען לעומת השיווק המקוון והביטוחים הישירים למיניהם.

אלא שמאז ועד היום בעצם, מעט מאוד קרה, בגזרת הערכות הסוכנים כאשר בתווך המבוטחים אינם זוכים לקבל את הסיוע המקצועי שהם אמורים לקבל מסוכני הביטוח באותה המידה שאינם מקבלים מהפוליסות המשווקות על ידי המבטחים הישירים.

 

כל זאת בתקופה של משבר כלכלי כאשר מבוטחים נאלצים לצמצם עלויות ומצמצמים או מבטלים פוליסות או עוברים לביטוח זול יותר שהוא ביטוח ישיר.

 

המשמעות של כל שלט "להשכרה" היא פחות פוליסה אחת לביטוח עסק.

 

כל מי שעובר לגור עם הוריו בצוק העיתים מבטל את פוליסת הביטוח הדירה ומי שמוכר את הרכב מבטל את פוליסת הרכב ומי שאינו מוכר את הרכב אך הכנסתו מצטמצמת הופך את ביטוח הרכב לביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי וההיקף של פרמיות הביטוח והעמלות בגינן יורד באופן משמעותי.

 

מבוטחים שהכנסתם נפגעת, פודים את הכספים שעומדים לרשותם במסגרת התוכניות לחיסכון ארוך טווח וגם כאן נפגעת הכנסתם של הסוכנים.

 

ניתן למצוא סוכני ביטוח שעובדים בתוך משרדים ומעסיקים פקידות שעושות בעבורם את עבודת השטח מול חברות הביטוח ולפעמים גם מול מבוטחים אינם טורחים לברר באופן אישי את הצרכים המיוחדים של המבוטחים כמו למשל:

 

ביטוח עסק בדירה

 

התאמת הביטוח לפי חוזה שכירות כאשר המבוטח נדרש לפעמים לבטח גם את הנכס המושכר או שהמשכיר מבטח את המושכר אבל מתעקש מסיבותיו הוא שלא לכלול בביטוח המושכר שהוא עורך סעיף ויתור על תחלוף לטובת השוכר.

 

לא פעם נדרשת גם התאמה של הביטוח להסכם ביצוע עבודות או ליווי בנקאי שאינה מלווה בדרישה להמצאת אישור קיום ביטוחים מטעם המבוטח, גם התאמה מסוג זה אינה זוכה בכל המקרים לתשומת הלב הראויה מצד הסוכנים.

 

ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי שנערך על ידי הסוכנים לכיסוי אחריות בשל ביצוע עבודות או אפילו מוצרים אינו זוכה בכל מקרים לתשומת הלב הראויה מצד סוכני הביטוח שמותירים את המבוטח לא פעם עם פוליסת צד ג' שכוללת חריגים בעניין אחריות מקצועית ואחריות המוצר וחריג לעניין נזק לרכוש שמתבצעת בו העבודה.

 

סוכני ביטוח שאינם טורחים להביא לידיעת המבוטחים את האפשרות לקבל הלוואות בלון מהפוליסות לחיסכון ארוך טווח ונענים לבקשתם לבטל את הביטוח.

 

סוכנים שלא רק שאינם טורחים להציע למבוטחים ביטוח נזקי טרור במסגרת פוליסת הדירה או העסק אלא שאינן מודעים לקיומו בכלל.

 

סוכנים שאינם טורחים למצוא פתרון לביטוח שיפורי דיור של מבוטחים שמבנה הדירה שלהם מבוטח במסגרת הביטוח של הבניין כולו באמצעות חברת הניהול של המבנה ודוגמאות נוספות.

 

כל הסוגיות המפורטות לעיל וסוגיות נוספות יכולות לבוא לידי פתרון באמצעות מחשבה והתייחסות מקצועית של סוכני הביטוח אשר חלק מהם לפחות יידרש בתקופה הקרובה להיפרד מהמזכירה או הפקידה של העסק ולעבור לעבוד מביתו על מנת לשרוד מבחינה כלכלית.

 

כאשר מדברים על סוף עידן סוכני הביטוח, אני נוטה להסכים ולא להסכים לכך בעת ובעונה אחת. ואסביר: ככל שמדובר על סוכני הביטוח בסגנון המתואר לעיל שעובדים עם פקידה אחת או שתיים שעושות בעבורם את כל העבודה "השחורה", אני מניחה שמספרם ילך יצטמצם ויפחת לאורך השנים מצד שני סוכני ביטוח מקצוענים ויצירתיים שאינם חוששים לחשוב מחוץ לקופסא כאלו שפועלים על מנת לאתר את הסיכונים המיוחדים והייחודיים של כל מבוטח ומבוטח בדרך שאינה פתוחה לאפליקציות ופלטפורמות למיניהם אמורים לשגשג ולפרוח ככל שידעו לשווק את עצמם במדיה הדיגיטלית ולהביא לידיעת המבוטחים את הערך הייחודי והמיוחד שבעבודתם.

 

 


כל שאלה או פניה נוספת - אך ורק באמצעות האתר

 

פורסם ביום 26/10/2020

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright