היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

הסוכן היישומי

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות, יזמים, קבלנים, יועצים  וסוכנים.

 

תבליט

היועצת קטיה שורצמן

תבליט

יועץ  ניהול סיכונים בביטוח כללי

תבליט

הקמה וניהול  אתרי ביטוח

תבליט

ניהול תביעות ביטוח

 

כל התייעצות כרוכה בתשלום!

 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 

שם

דואר אלקטרוני

 

 

 

אין להעתיק את הכתבה, לפרסמה או לעשות בה כל שימוש אחר

 

 

 

 

 


טיפים למבוטח  |  ניהול סיכונים לעסק   ביטוח עסק רכוש | אחריות של עסק | אינטרנט ומחשבים


 

 

הסוכן האוטומטי OUT הסוכן היישומי IN

מאת קטיה שורצמן, יועצת לתביעות ביטוח ולניהול סיכונים

 

 

 

פרסומת "הסנה 100%"

צילום מצב - הסוכן האוטומטי

 

מילים רבות נכתבו ונכתבות בנושא תפקידו של סוכן הביטוח העתידי. נראה, כי הכותבים מומחים ידועים ומכובדים בענף הביטוח תמימי דעים שהעולם הטכנולוגי החדש המאפשר לכל אחד ואחת מאתנו לרכוש ביטוח 24 שעות ביממה מבלי לצאת מהבית מביא לסיום תפקידו של סוכן הביטוח האוטומטי, סוכן שמתמקד במכירת הביטוח, קידום מיילים של מבוטחים לחברות הביטוח ושל חברות הביטוח למבוטחים מבלי לבדוק את תוכנם וחידושים אוטומטיים של ביטוחים בחברות ביטוח שגם הם מועברים למבוטחים בדרך של קידום מיילים ללא כל הליך של בדיקה או התאמה כאילו מחשש של להעיר את הדב מרבצו (המבוטח  או חברת הביטוח).

 

במוקדם או במאוחר כל פעולה שיכולה להיעשות על ידי  טכנולוגיה כמו טלפון חכם או מחשב, סביר להניח שתיעשה על ידי טכנולוגיה ולא על ידי סוכן ביטוח.  

 

הואיל ומדובר בפעולה האמורה להוזיל את עלות הביטוח למבוטחים, סביר להניח שמגמה זו רק  תלך ותתעצם ביחס ישר למידת החיסכון בפרמיה שהיא תניב למבוטחים וככל שהבורסה בסין תמשיך ותרד והמצב הכלכלי במדינה לא ישתפר, יש להניח כי יותר ויותר מבוטחים יבחרו לוותר על שירותיו של הסוכן וירכשו את הביטוח באמצעות ערוצי שיווק הביטוח החילופיים.

 

לשכת סוכני הביטוח בישראל מנסה להתמודד עם תופעה זו באמצעות גיוס של סוכני ביטוח צעירים אותם היא מתכוונת להכשיר להיות סוכני העתיד שיתמקדו בייעוץ למבוטחים ובמניעת סיכונים וצמצומם ובעצם ישמשו סוג של "מדעני ביטוח".

 

בנוסף, פועלת לשכת סוכני הביטוח לשיפור תדמיתם של סוכני הביטוח במגוון קמפיינים כגון "שוקה האמיתי", הסוכן – כדמותו המאוירת של ג'יימס בונד ולאחרונה הקמפיין "הטובים לביטוח" שאינו מציין במה בדיוק הסוכנים טובים לעומת ערוצי ההפצה האלטרנטיביים לסוכנים?

 

קמפיין הטובים לביטוח, מחמיץ, לדעת הח.מ.  את הנקודה העיקרית מבחינת הסוכנים והיא הפניית תשומת לבו של קהל המבוטחים בשירותים החיוניים אותם הוא יכול ואמור לקבל כבר כיום באמצעות סוכני הביטוח הקיימים. שירותים שלא יוכל לקבל בשום דרך שהיא באמצעות ערוצי ההפצה האלטרנטיביים לסוכני הביטוח ובהיעדרם עשויים מבוטחים רבים לסבול מהפסדים כספיים ניכרים בשלב של יישום הסכם הביטוח שהוא בעצם המטרה אשר לשמה נערך הסכם הביטוח...

 

הפרסומת הנוכחית של לשכת סוכני הביטוח "הטובים לביטוח" מזכירה במהותה את הפרסומת מימיה האחרונים של חברת הסנה, "הסנה 100%" שעוררה את השאלה המתבקשת 100% של מה בדיוק? וזכתה לתשובות אשר אינן ניתנות לציטוט בשל צחות הלשון המוקפדת באתר זה.

 

באותו הקשר עולה השאלה במה בדיוק טובים סוכני הביטוח? וזאת בעיקר כאשר במצב ההולך ומשתנה למול עינינו סוכני הביטוח הקיימים אינם נדרשים לעשות דבר, מלבד לעמוד ולהצטלם על רקע כנפי הטיס....

 

הסוכן היישומי - ההחמצה הגדולה

 

ההחמצה הגדולה נכון לעכשיו, אינה נמצאת רק במגרשם של סוכני הביטוח אלא בראש ובראשונה במגרשו של ציבור המבוטחים (בעיקר בתחום ביטוחי הפרט) שכבר שנים אינו זוכה לקבל את ההכוונה החיונית ליישומו הראוי והנבון של הסכם הביטוח, הכוונה שאמורה ויכולה להגיע כבר כיום מכיוונם של סוכני הביטוח.

 

במקום הקמפיין של לשכת סוכני הביטוח "הטובים לביטוח" שאינו פונה לציבור המבוטחים, ראוי היה להשיק קמפיין בשם "חפש את הסוכן" שמפנה את ציבור המבוטחים להיוועץ עם סוכני הביטוח הקיימים בצמתים חשובים בחייהם על מנת להימנע מטעויות יקרות מבחינת המבוטחים העשויות להיגרם בשל החמצה של התייעצות עם סוכן ביטוח.

 

כך למשל פורסם באתר זה:

 

עבודה מקצועית מושקעת ומקיפה יכולה להצביע כמעט על כל אירוע והתקשרות חוזית המחייבים היוועצות של מבוטח בסוכן ביטוח כבר כיום, החל משכירת דירה או מבנה המשמש לעסק: מי מבטח את המבנה? האם השוכר אמור לשאת בעלות הפרמיה וההשתתפות העצמית של נזקי רעידת אדמה? נזקי צנרת? נטילת משכנתא, למניעת ביטוחי כפל, ביטוח תכולה בבית משותף המבוטח כולו באמצעות חברת הניהול או וועד הבית המשותף, כוונה לרכוש אופניים חשמליים או קורקינט חשמלי ונושאים רבים נוספים.

 

סוכן ביטוח מקצוען יידע להפנות את תשומת לבו של המבוטח לסוגיה הביטוחית של כל מהלך קטן או גדול בחייו העשוי להיות גורלי ולהצביע בפניו גם על מקרים שבהם כדאי לו לוותר על רכישה מסוימת או על מהלך מסוים בשל היעדר פתרון ביטוחי ראוי, כפי שמשפחתה הקרובה של הח.מ. החליטה למשל להימנע מלעשות שימוש באופניים חשמליים בשל מורכבות הבעיה והיעדר פתרון ביטוחי ראוי.

  

 

10/1/2016

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright