היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

חדשות הביטוח ליום 8/10/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ד"ר משה ברקתבהחלטתו נתן שר האוצר משקל רב ליכולותיו וניסיונו הרב של ברקת בתחום הפיננסים על כלל היבטיו, ובהם חשבונאות, רגולציה, ניהול סיכונים אשראי והשקעות. זאת לצד יתרונו המובהק ביכולת להוביל תהליכים ובניהול עובדים והנעתם. במסגרת זו נתן שר האוצר גם משקל לאופן שבו מילא ברקת את תפקידיו האחרונים כיו"ר הפניקס החזקות והפניקס ביטוח וכחשבונאי ראשי ברשות ניירות ערך.

 

עוד על המפקח ד"ר ברקת


רחמני פורש מהנהלת איילון ביטוח

לוי יצחק רחמניבהודעה קודמת לבורסה לניירות ערך בת"א  מטעם איילון מיום 3/10/2018 נמסר, כי מר  משה אברמוביץ (מוקי), יליד  02/03/1944   משמש כיו"ר דירקטוריון החברה הבת, איילון חברה לביטוח בע"מ  החל מיום 03/10/2018. 
 

עוד על רחמני פורש מאיילון


קורס אטקין לשמאות

תגי משתתף של קורס שמאי הביטוח בניהולו של חיים אטקיןהקורס מיועד לאקדמאים, שמאי מקרקעין, שמאי רכב, בעלי תואר הנדסאי או הנדסאי בניין או אדריכל למנהלים או בעלי תפקיד ניהולי, עצמאים, בעלי עסקים, בעלי חברות, מומחים אחרים, יוצאי מערכות וכוחות הביטחון- פורשים, מסלקי תביעות ופקידים בכירים בחברות הביטוח ובסוכנויות הביטוח, סוכני ביטוח ואח'.
 

עוד על קורס אטקין לשמאות


15 אלף דוחות לחשמליים

דוחות לחשמליים לפי שניםארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "שנת 2018 היא השנה הקטלנית ביותר עבור רוכבי האופניים החשמליים כאשר 16 בני אדם כבר קיפחו את חייהם בתאונות דרכים. כל שנה מדממת יותר מקודמתה.
 

עוד על  דוחות לחשמליים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


תשלום השתתפות עצמית לפי פוליסה לביטוח עבודות קבלניות

איור של כלי עבודההרשם הבכיר אורי הדר מבית משפט השלום בבאר שבע חייב את המבוטח לשלם לחברת הביטוח את דמי ההשתתפות העצמית בשל הפעלת פוליסת ביטוח עבודת קבלניות. " חלוף הזמן אכן משפיע על היכולת לאתר כיום נתונים ביחס לאותו אירוע אולם העובדה כי התובעת נתנה כיסוי ביטוחי ובוודאי לא פעלה על תקן של מתנדבת תומכת באפשרות כי בזמן אמת הנתבעת, שהיא זו שנתבעה ע"י העובד, היא ולא התובעת, היא זו שפנתה לתובעת וביקשה להפעיל את הפוליסה. אין כל הסבר הגיוני אחר לכך כי התובעת נתנה כיסוי ביטוחי לתובענה שהגיש העובד."

תא"מ 41013-01-16 הפניקס  נ' אחים בוסקילה  29/9/2018


כיסוי הוצאות ליבוא אישי לפי פוליסת הרכב

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוש

יפעת אונגר ביטון שופטת השלום בהרצליה חייבה את חברת הביטוח לפצות את המבוטח בגין נזק לרכב וכן חייבה את התובע בפיצוי צד ג' בתאונה שהיו מעורבים בה שני כלי הרכב. מדובר על תביעה ותביעה שכנגד, בגין נזקים לכלי רכב שהיו מעורבים בתאונה. "העיקרון בדיני הנזיקין הוא השבת מצב לקדמותו. אם למשפחה קודם לתאונה היו שני רכבים (מה שלא הוכח) הרי היא זכאית כי יעמדו לרשותה שני כלי רכב גם לאחריה. אין לדרוש, בשם עיקרון הקטנת הנזק, כי הנפגע יצא בחיסרון, יחסית למצב קודם לתאונה. להבנתי, לא הוכח שהתובעת יצאה נשכרת יותר מכפי שהיה לה עובר לתאונה...  לשני הנהגים אחריות להתרחשות התאונה, אלא שלנהג, שיכולתו למנוע את התאונה בנסיבות הענין גבוהה יותר.."

ת"א 58381-11-17 פלוצ'ניק ואח' נ' בן פורת ואח' 2/10/2018


תביעה בשל רשלנות רפואית אינה מבוטחת לפי פוליסת תלמידים

פטיש שופטים

אלדד נבו ב שופט השלום בכפר סבא דחה תביעה לפי ביטוח תאונות אישיות לתלמידים בגין נזק שנגרם לילדה כתוצאה מטיפול רפואי שעברה לשם הוצאת אבן שחדרה לאוזנה. "לאור קביעת המומחים מטעם הצדדים, לא נותר לי אלא לקבוע כי הנכות הרפואית שנגרמה לתובעת הינה כתוצאה ישירה מהטיפול הרפואי שקיבלה ולא כתוצאה מהאירוע של חדירת האבן לאוזן. במקרה דנא חל סעיף 3 ה' לחריגים בפוליסה שכן מדובר בפגיעה שהיא תוצאה ישירה של הטיפול הרפואי."

ת"א 25143-09-17 פלונית [קטינה] נ' כלל  2/10/2018


תנדחה ערעור של רוכב דו גלגלי ללא ביטוח חובה על דחיית תביעתו לפי פקודת הנזיקין

פטיש שופטיםהשופט קובי ורדי, סג"נ המחוזי בתל-אביב יפו, דחה ערעור על פסיקת השלום שדחה את תביעת המערער וכן דחה את ההודעה לצד השלישי. "לא ניתן להתעלם מכך שהמערער, שאכן נפגע קשות בתאונה פוצה על ידי המוסד לביטוח לאומי (שהגיע להסדר עם המשיבים) ושבכל מקרה גם אם הייתה נקבעת רשלנות של המשיב (ולא כך הוא) היה נקבע בנסיבות אלו אשם תורם של 100% (או קרוב לכך) של המערער שנהג בן 17 בקטנוע שנטל ללא רשות ממעבידו ללא רישיון וללא מיומנות בנהגו בנתיב רחב באופן שהיה יכול למנוע את התאונה בכל מקרה (משנשללה הגרסה של פתיחת הדלת הפתאומית)."

ע"א 31209-05-17 פלוני נ' סיתי ואח' 20/9/2018


אישור הסתלקות מתביעה ייצוגית בעניין ניכוי גורף של אחוזי רשלנ ת תורמת מתביעת צד ג'

תצלום רכב עם כיתוב: ביטוח רכב רכוש

אסתר נחליאלי חיאט שופטת המחוזי בתל אביב – יפו התירה למבקש להסתלק מהתובענה שהגיש בעניין הפחתה באופן שרירותי וללא הנמקה סכום כלשהו מהפיצויים שמגיעים לצד ג' בטענה לרשלנות תורמת. "עוד הבאתי בשיקולי את העובדה כי ממילא נכנסה לתוקף הוראה ספציפית של המפקח על הביטוח המחייב את המבטחות בחובת ההנמקה במקרים מהסוג שהועלה בתובענה דנא, וכן הבאתי בשיקולי את התחייבות המשיבה לשוב ולרענן את ההנחיות בדבר חובת ההנמקה והצורך לנמק בפני צד ג' את החלטת הפחתת הפיצוי בגין רשלנות תורמת".       

ת"צ 61933-11-15 בוכמן נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 20/9/2018


חייה בעליון של ערעור של חברת הובלות

 

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהשופט העליון מ' מזוז דחה ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בגדרו נדחתה בקשת המבקש לרשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט לתביעות קטנות בירושלים שדחה את תביעתו של מערער לאחר שקבע, בין היתר כי האחריות לגרם תאונת הדרכים מוטלת על המבקש ולא על המשיב 2. בית המשפט קיבל את גרסת המשיב 2 ודחה את גרסת המבקש באשר לנסיבות קרות תאונת הדרכים, בנמקו בין השאר כי גרסתו של המשיב 2 - הנתמכת על ידי עדותו של עד ניטרלי בה נתן בית המשפט אמון - הגיונית וסבירה בנסיבות הענין.

רע"א  6547/18 איברהים ראפע נ' חב' אחים הובלות אבו גאנם בע"מ ואח' 8/10/2018


לחדשות קודמות

אופניים חשמליים - רולטה ישראלית - לזכרו של ארי נשר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפים לביטוח סוכה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להטיל מס/קנס על תגמולי ביטוח לנוהגים ללא ביטוח חובה לרכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים יקרים ושחיה בים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ליברה במבחן הגימיקים הפלטפורמות ונטרול הונאות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אמנון לוי "פנים אמתיות" ומיזם תשובה ביטוחית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


החובה להסביר העדרו של חריג - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כוונת מרמה בתביעת חובה לאור התקנות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדור פניות הציבור מטפל גם בביטוחי עסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח טרור לרכוש וזכות התחלוף של המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי להטרדה מינית – לבדוק את הפוליסה הרלוונטית לאירוע - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נהג צעיר הפרת גילוי או חריג מוחלט? עמדת היו"מ והתייחסות להסכם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לקבוע אקסס בחובה לנהגים תחת השפעה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright