היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

חדשות הביטוח ליום 30/9/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח בישראלאלא שבתקופה האחרונה, מגפת תאונות החשמליים עברה מזמן את גבולות ההיגיון ויכולת ההכלה של הנפש האנושית. היעדר אכיפה וקווים לדמותו של הנהג הישראלי בכביש בתוספת העובדה ש 50,000 אופנועים נוסעים ללא ביטוח, מעלים מחדש את השאלה של עלות מול תועלת בשימוש באופניים החשמליים וזאת כאשר פורסם לאחרונה בגלובס על כך שבעיר ניו יורק נאסר על שימוש באופניים חשמליים.

 

עוד על יזמת הלשכה לחובה


חידוש ביטוח דירה לפי משכנתה בהרעת כיסוי לצנרת

צילום אילוסטרציה של צנרת שהוחלפה בדירת מגורים בחולוןבעלי המקצוע שבינינו לא יתקשו לגלות את הסיבה והיא, איך לא, תחולתו של חוזר השרברבים החדש שהקפיץ את עלויות ביטוח נזקי צנרת וסכומי ההשתתפות העצמית למבוטחים רבים. 
 

עוד על משכנתה כיסוי צנרת


צונאמי באינדונזיה

אילוסטרציה של גל ענקהצונאמי הגיע בעקבות רעידת אדמה בעוצמה 7.5, ביום שישי בערב.  גלי הצונאמי בגובה של שישה מטרים, נעו לכיוון החוף במהירות של -800 קמ"ש, כשהם הורסים צמחיה ומבנים. דווח על אנשים שנלכדו בתוך הריסות של מבנים שקרסו תחת הגל הענק שהגיח בתוך שניות אחדות וסחף עמו את כל מה שנקרה בדרכו: אנשים, מבנים, צמחיה ותשתיות במפולות וגלים גבוהים, שהרסו את הגשר המרכזי והכביש הראשי שמובילים לעיר.
 

עוד על צונאמי באינדונזיה


יד שרה תובעת מבטחים

הלוגו של עמותת יד שרההעמותה הגישה ביום 18/9/2018 לבית המשפט המחוזי בירושלים תביעת השבה בסכום של 11 מיליון ₪ נגד 13 חברות ביטוח שמבטחות בביטוח חובה בישראל.

 

עוד על יד שרה תובעת מבטחים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


פיצוי לשחקן שנפגע במגרש שלא תוחזק כהלכה

פטיש שופטיםהשופט יצחק כהן, סגן נשיא המחוזי בחיפה קיבל את תביעתו של שחקן כדורגל "הפועל טירת הכרמל". שנפגע בברכו בעת משחק ידידות עם קבוצת הכדורגל "מכבי עירוני טירת הכרמל". "הנני דוחה מכל וכל את טענותיה המקוממות של הנתבעת מס' 4. כאמור לעיל, המגרש נפסל למשך פרק זמן מסויים על ידי ההתאחדות לכדורגל ... לא היה כל בסיס לטענות המרמה שהנתבעת מס' 4 מטיחה בנתבעת מס' 1, ואף הטענות בדבר ההחמרה בסיכון ואי נקיטת אמצעים להקלה בסיכון אינם קשורים למקרה שלפני. האירוע שאירע לתובע היה אירוע תאונתי, והוא בדיוק האירוע שפוליסת הביטוח התכוונה לבטח.

ת"א 1835-05-16 א"ב נ' מכבי עירוני טירת הכרמל ואח' 13/9/2018


פיצויים לנפגע פעולות טרור מתוקף חוק הלאום

פטיש שופטים

השופט משה דרורי, סגן נשיא המחוזי בירושלים  קיבל תביעת נזיקין בגין פיגוע טרור וחייב את הרשות הפלשטינאית  לשלם פיצויים בסכום העולה על חמישה מיליון ₪ תוך שהוא פוסק גם פיצויים עונשיים לטובת הנפגע מהפיגוע החבלני מכוח חוק הלאום. "אין הבדל אם הניזוק הראשון ניזוק נזק פיזי או נפשי, ובשני המקרים ראוי לפצות את הניזוקים במעגל המשני בגדר הלכת אלסוחה. במקרה זה, הוכח כי לבני משפחת התובע נגרם נזק משמעותי, ... יש מקום לחייב את החמאס גם בפיצויים עונשיים. בהקשר זה חוק יסוד הלאום, שהתקבל בכנסת לאחרונה, תורם בצורה משמעותית להכרעה בדבר הטלת פיצויים עונשיים." 

ת"א 9135-07 משיח דוד ואח' נ' הרשות הפלשתינאית ואח' 17/9/2018


דחיית תביעת תחלוף של המוסד לביטוח לאומי בשל התיישנות התביעה של העובד שנפגע

איור של תחלוף

ר. למלשטריך- לטר, שופטת המחוזי בחיפה דחתה על הסף בשל התיישנות תביעת תחלוף של המל"ל נגד המעביד ומבטחו  בגין פגיעת עובד שעסק  בליטוש משטחי שיש וחלה במחלת הסיליקוזיס ואיבד לחלוטין את כושר עבודתו. "זכות התביעה של המוסד לביטוח לאומי היא זכות שבתיחלוף... וזכות הנפגע היא שגודרת את זכות המוסד לביטוח לאומי. המשמעות, בין היתר, כי טענות הגנה שיש לנתבעים כנגד הנפגע יעמדו גם כנגד המוסד לביטוח לאומי. כניסת המוסד לביטוח  לאומי לתביעת הנפגע בתביעת שיבוב יפה גם לענין מועד ההתיישנות."

ת"א 21291-11-17 המוסד לביטוח לאומי נ' אבן קיסר בע"מ ואח' 12/9/2018


תביעת נזיקין של עובד נגד חברת החשמל

איור של כלי עבודהאבישי זבולון, שופט השלום בקריית גת - בשבתו בבימ"ש באר שבע קיבל את תביעתו של עובד בגין פגיעתו נגד חברת החשמל ודחה את תביעת צד ג' נגד חברת כח האדם. " על פניו אין הדבר כך שכן אין מחלוקת כי הנזק לתובע ארע לא תוך כדי ביצוע עבודתו בהתאם להוראות ההסכם, אלא בעת שפסע לתומו לכיוון חדר האוכל דווקא בעת שחדל מעבודתו, בהתאם להוראות ההסכם. כך גם מאשרים למעשה שני ב"כ הצדדים בסיכומיהם.  לעובדה זו משמעות אף לעניין פוליסות הביטוח מכוחן טוענת חב' החשמל לשיפוי במסגרת ההודעה לצדדי ג'." 

ת"א 53399-03-14 שטיין ואח' נ' חברת החשמל ואח' 20/9/2018


הבנק אינו מחויב להודיע ללווה על זכותו לרכוש ביטוח חיים

פטיש שופטים

אילה גזית שופטת השלום בתל אביב – יפו דחתה תביעה למתן פסק-דין הצהרתי כנגד בנק הפועלים לפיו מבקשת התובעת מבית-המשפט להצהיר על בטלות משכנתא שנרשמה על דירתה כבטוחה, במסגרת הלוואה שנטלו היא ובעלה המנוח מהבנק לשם רכישת הדירה. "בית-המשפט העליון קבע באופן מפורש וברור כי לא מוטלת על בנק הנותן הלוואה מובטחת במשכנתא, החובה להודיע ללקוח "כפרט מהותי", במסגרת חוק הבנקאות, על זכותו לערוך ביטוח חיים למקרה של פטירה."       

ת"א 15880-01-12 מרטירוסוב נ' בנק הפועלים בע"מ 12/9/2018


כפירה שלא בצדק בכיסוי הביטוחי

 

צילום של רכב עם כיתוב: ביטוח חובהמאג'דה ג'ובראן מורקוס, שופטת השלום בעפולה דחתה תביעה של עובד נגד מעסיקו בגין פגיעה בעבודה, מהסיבה שסכום הפיצוי נבלע בתוך תשלומי המל"ל. נאמר, כי חברת הביטוח כפרה שלא בצדק בכיסוי הביטוחי: " מדובר בכפירה בכיסוי הביטוחי שנעשתה ללא כל בסיס וללא כל הצדקה... הכפירה בחבות לא היתה לה כל הצדקה וגררה את הנתבע וכן את הסוכן  להליך שנמשך מספר  שנים עם כל ההוצאות המשפטיות הכרוכות בכך. מטעמים אלה, ראיתי לנכון לחייב את חברת "כלל" בהוצאות ההודעה לצד שלישי ורביעי  בסך של 3,000 ₪  לכל צד (הוצאות לטובת הנתבע וסוכן הביטוח שנגרר להליך בשל הכפירה בכיסוי הביטוחי)".

 

ת"א 7437-06-12 פלוני  נ' כהן -הדר תבלינים ואח' 16/9/2018

 


לחדשות קודמות

אופניים חשמליים - רולטה ישראלית - לזכרו של ארי נשר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


טיפים לביטוח סוכה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


להטיל מס/קנס על תגמולי ביטוח לנוהגים ללא ביטוח חובה לרכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח כל הסיכונים לתכשיטים יקרים ושחיה בים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ליברה במבחן הגימיקים הפלטפורמות ונטרול הונאות ביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


אמנון לוי "פנים אמתיות" ומיזם תשובה ביטוחית - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חובת ההנמקה הלכה למעשה בראי בית המשפט - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


החובה להסביר העדרו של חריג - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כוונת מרמה בתביעת חובה לאור התקנות - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מדור פניות הציבור מטפל גם בביטוחי עסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח טרור לרכוש וזכות התחלוף של המבטח  - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי להטרדה מינית – לבדוק את הפוליסה הרלוונטית לאירוע - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נהג צעיר הפרת גילוי או חריג מוחלט? עמדת היו"מ והתייחסות להסכם הביטוח - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


לקבוע אקסס בחובה לנהגים תחת השפעה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright