היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר הביטוח

חדשות הביטוח ליום 29/5/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

יריב לוין שר התיירותלדעת הח.מ. עדיין יש מה לעשות מבחינת הסוכנים והמבוטחים והם עדיין עשויים לצאת ברווח מהסיפור, אם רק ישכילו לחשוב מחוץ לקופסה ולכלכל את צעדיהם בתבונה וכמובן לעבוד מול הרגולציה בדרך של כבוד הדדי ושכנוע ולא על ידי ניסיון ל"הורדת ידיים", כאשר בעניין זה, סוף ידוע מראש הוא שידה של הרגולציה תהיה על העליונה.

עוד על ביטוח נסיעות משרדים


ביטוח מלחמה רק בשלום

צילום אילוסטרציה של נזק טרור לדירהכל מי שממתין על הגדר לראות מה ילד יום ומאמין, כי יוכל לרכוש ביטוח כאשר המצב הביטחוני יתדרדר - צפוי להתאכזב. העניין הוא שבחברת הפניקס לא ניתן לרכוש כיסוי לנזקי טרור בלבד לתכולה - כך שגם רכישה של כיסוי טרור בחברת הפניקס - אפשרית במצב שבו טרם פרצה מלחמה ואין מצב של ערב מלחמה.
 

עוד על ביטוח מלחמה רק בשלום


סיכון אש בערים מבטריות גדולות

בטריה גדולהאותה כימיה שעושה את סוללות הליתיום יון כל כך יעילות מהווה גם מקור לסכנה בשל התחממות יתר שעלולה לגרום להצתה. מדובר על מקרים של טלפונים ניידים ומחשבים ניידים מכוניות חשמליות ואפילו מטוסי ענק שנשקפת להם סכנת התלקחות. מנהלי עיריות בארה"ב נותנים את תשומת לבכם לסכנות החדשות.

 

עוד על סיכון אש מבטריות


עליה בהרוגי לילה

צעירים בנהיגת לילה, צילום אור ירוקבשנת 2017 נהרגו בתאונות דרכים בתחום העירוני 19 צעירים בגילאי 15-34 בשעות הלילה (22:00-4:00), מדובר בעליה של 72% בהשוואה לשנה שקדמה לה, למעשה זו השנה בה נהרגו הכי הרבה צעירים בלילה בתוך הערים והישובים זה ארבע שנים. בתחום העירוני נפגעו בשנת 2017 1,067 צעירים בשעות הלילה ו-105 נפצעו באורח קשה.

 

עוד על עליה בהרוגי לילה


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


העליון דחה ערעור נגד כלל בעניין אובדן כושר עבודה

פטיש של שופטיםהשופט ע' פוגלמן מבית המשפט העליון דחה ערעור נגד פסיקת המחוזי. המערער טען, כי בית המשפט המחוזי שגה כשהותיר על כנה את קביעת בית משפט השלום שלפיה אין ליתן סעד הצהרתי שלפיו הוא סובל מאובדן כושר עבודה צמית. " דין הבקשה להידחות. חרף ניסיונו של המבקש לשוות לבקשתו נופך עקרוני, לגופם של דברים ניכר כי טענותיו מכוונות בעיקרן אל הקביעה העובדתית שלפיה אפשר שמצבו ישתנה בעתיד, ומשכך אין ליתן סעד הצהרתי ביחס לזכויותיו העתידיות כלפי המשיבה."

רע"א 1618/18 פלוני נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 15/5/2018


העליון דחה ערעור של פסגות נגד מיכאל צולר

 

שטרות כסף ישראלישופטת העליון, ע' ברון דחתה ערעור על פסיקת המחוזי שדחתה תביעה כספית של המערערת ואח' בסכום כולל של כ-190,000,000 ש"ח, נגד גורמים שכיהנו אצלן כנושאי משרה בגין שלוש פרשות שונות שאירעו בין השנים 1997 ל-2004. מדובר על תביעה של קרן פנסיה וחברה בת שלה, נגד המנהלים והדירקטורים שניהלו אותן בעבר. "לעת סיום, אזכיר את שציינתי בראשית הדיון – אין מקום להתערב בקביעות בית המשפט המחוזי לעניין התנהלות המשיבים בשלוש הפרשות, ובדין נדחתה התביעה שהוגשה נגדם. הדיון בהסכם הפשרה ובהתיישנות פרשת המלון אין בו כדי לגרוע מן האמור, ולא נעשה אלא משום שהצדדים הקדישו מקום נכבד בטיעוניהם לסוגיות אלה."

 

ע"א  6187/15 פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ נ' מיכאל צולר ואח' 28/5/2018


תביעה נזיקית בשל תאונת אופנוע בהיעדר ביטוח חובה

אופנועמירב קלמפנר נבון שופטת השלום בחיפה קיבלה את תביעת הנפגע בתאונת דרכים עת רכב על אופנוע בגין נזקי הגוף שנגרמו לו בעקבות תאונת דרכים. רוכב האופנוע לא היה מבוטח בביטוח חובה לרכב ועל כן תביעתו הוגשה לפי פקודת הנזיקין. נקבע, כי העדר זכאות לתבוע לפי חוק הפלת"ד אינו שולל את זכותו של התובע לתבוע את נהג הרכב האחר המעורב בתאונה מכוח פקודת הנזיקין. לפיכך, יש לדחות את הטענה להעדר קיומה של עילת תביעה על פי פקודת הנזיקין. נוכח הממצאים והמסקנות של פסק דין החלוט במשפט הפלילי בעניינה של הנתבעת 1 בקשר לתאונה, יש לקבוע, כי הנתבעת 1 ברשלנותה גרמה לתאונה בגינה כאמור הועמדה לדין והורשעה ועל כן חבה כלפי התובע בגין נזקיו כתוצאה מהתאונה.

ת"א 17272-09-14 ברנדמן ואח' נ' קלדרון ואח' 14/5/2018


 

תביעה בין סוכנים בעקבות מכירה של תיק ביטוח

שטרות כסף ישראלירבקה ארד שופטת השלום בראשון לציון דחתה תביעה להשבת הלוואה שניתנה במסגרת הסכם רכישה של תיק ביטוח וקבעה, כי קבעה, כי "הכשלים המפורטים מלמדים כי מעבר לכך שהתובעת נכשלה בהוכחת מהימנות ואמיתות המסמך, ההסכם ותנאיו נעדרים הגיון פנימי וכן נעדרים הגיון חיצוני שכן אינם משתלבים עם ההסכם למכירת תיק הביטוח ועם הסכם הליווי. כשלים אלה מחזקים את הקביעה כי התובעת לא עמדה בנטל להוכיח טענתה כי המנוח העניק הלוואה לאליהו בערבות אלפרד אותה עליהם להשיב."

ת"א 31527-04-15 ברונשוויג נ' ברוש ואח' 17/5/2018


נדחתה תביעה בגין נזקי צנרת

הרשמת הבכירה יעל מרמור דומב מבית משפט לתביעות קטנות בתל אביב – יפו, דחתה תביעה להשבת כספים ששילמו התובעים לבעל מקצוע פרטי לצורך תיקון צנרת המים בדירתם, ולפיצוי בגין אי הגעת הטכנאי לדירה במועד. " משקבעתי כי התובעים לא העמידו תשתית ראייתית ראויה להוכחת טענותיהם - הן בשאלת מהות הנזק, היקפו, התיקון הנדרש ועלותו, והן ביחס לעצם קיומו של כיסוי ביטוחי למעקף שבוצע על ידי בעל מקצוע פרטי, ומאחר ולא מצאתי פגם בהתנהלות הטכנאי, דין התביעה להידחות." 

ת"ק 29516-09-17 ריבקין ואח' נ' כלל חברה לביטוח בע"מ 18/5/2018


נדחו טעוני הגנה בתביעת תחלוף בביטוח רכב

 

איור של חץ עם כיתוב "תחלוף"הרשם הבכיר צחי אלמוג מבית משפט השלום בהרצליה קיבל תביעת תחלוף בגין נזקים שנגרמו לרכב שבוטח על ידי התובעת בתאונה. "לאחר שבחנתי את המסמך ושקלתי את טענות הצדדים, מצאתי לדחות את טענות הנתבע כי התובעת לא היתה צריכה לשלם תגמולי ביטוח בשל העדר כיסוי. כזכור, התאונה ארעה ביום 10.6.10. התיקון הנ"ל לפוליסה הונפק ביום 3.2.10, קרי ארעה חודשים לפני התאונה. במילים אחרות, אין חשש שמדובר ב"כיסוי למפרע". ממה נפשך ? אילו לא היה כיסוי למקרה יכולה היתה התובעת בקלות רבה לשלח את המבוטחת מעל פניה בטענה כי מי שנהג ברכב אינו מורשה לנהוג, ואז היתה המבוטחת צריכה לנהל לבדה הליך משפטי כנגד המזיק."       

 

תא"מ 10207-07-11 מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ ח.צ. 52004254 נ' אדר ואח' 21/5/2018


לחדשות קודמות

כיסוי נזקי התפרצות הר געש בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כיסוי מחשב אישי וטאבלט רק בחו"ל - נוגד תקנה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


שיפור הגדרת "התפוצצות בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תוכניות ביטוח שונות לאותו הסיכון באותה חברת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


גולפית ככלי רכב מנועי החייב ברישיון נהיגה ובביטוח חובה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אסון השיטפון בערבה וסוגיות הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


70 שנה למדינה סוכני וחברות הביטוח - מי שרד? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סייבר כפרק בפוליסת העסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חוזה שכירות מומלץ ע"י עיריית ת"א - סעיף ביטוח ללא כיסוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מי אמר שאין כיסוי לשבר של צעצועים (ולא רק) בדירה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בד"כ מותר הסוכן מן האפליקציה, אבל... והקשר בין כדורגל לביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סעיף אחריות בחוזה עניין למשפטנים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מאחורי סוכן ללא רישיון עומד סוכן עם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נדרש נוסח אחיד לחריג מלחמה וטרור - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המדריך לנפלטי הסיעודי הקבוצתי כתבת השבוע מאת גבי נקבלי


היזהרו מביטוח ברמת הכותרת - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright