היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

15 שנה לאתר הביטוח

חדשות הביטוח ליום 9/5/2018

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

איתן אבניאון

חוט השדרה של מילון ספיר המקוון (אותו ניתן להוריד כאפליקציה חינמית), הוא מילון ספיר האנציקלופדי בן שלושה כרכים, מילון ספיר למילים ומונחים לועזיים, מילון  המקרא, לשון ראשון וכמובן - מעות, אגרון הכלכלה הניהול והעסקים, שרכש מוניטין בין אנשי המקצוע בתחומים אלה ועוד

 

עוד על מילון ספיר המקוון


תקנות חדשות בעניין החזקת רישיונות נהיגה ברכב

רישיון נהיגה ישראליהתקנה שאושרה על ידי משרד המשפטים, הועברה לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת ותכנס לתוקף עם אישורה על ידי הועדה ופרסומה ברשומות. השר כץ: התקנה החדשה שנועדה לצמצם את הביורוקרטיה לציבור הנהגים, תשפר את השירות ותחסוך מהם קנסות מיותרים.
 

עוד על רישיונות נהיגה


עדכון חובת הביטוח לפי חק הספורט

ח"כ יואל רוזבוזובמוצע לאפשר גם לספורטאי לבטח את עצמו כאשר הוא נוטל חלק בתחרויות ספורט. כך, כאשר הספורטאי יציג את אישור המבטח על הביטוח, יהיו פטורים שאר הגופים המצוינים בחוק מלבטח את אותו ספורטאי פעם נוספת. הדבר יפתח את השוק הביטוח לתחרות גדולה יותר כשחברות הביטוח יתחרו ביניהן על כל ספורטאי וספורטאי ולא רק על גופי הספורט – דבר שיוזיל את עלויות הביטוח."

 

עוד על ביטוח ספורט


יותר הרוגי אופנועים

רכיבה מהירה על אופנוע, צילום אור ירוקגם בתחום העירוני ניכרת העלייה החדה והמדאיגה במספרי הנפגעים: בשנת 2017 נפגעו 1,766 רוכבי דו גלגלי בתחום הערים והיישובים, עליה של 17% בהשוואה לשנה שקדמה לה. כמחצית מרוכבי הדו גלגלי שנהרגו בשנת 2017 (31) מצאו את מותם בתחום העירוני מדובר ב-14 רוכבים יותר מאשר ההרוגים בתחום העירוני בשנת 2016.

 

עוד על יותר הרוגי אופנועים


בלוג השבוע: סוכן ביטוח לא בכל מחיר


נדחתה תביעה של מבוטח נגד ש. שלמה וליאור וצבי רוזנפלד בשל אי הוכחת מקרה הביטוח

צילום אילוסטרציה של יםהרשמת הבכירה ליאת דהן חיון מהשלום בקריות דחתה תביעתו של מבוטח נגד המבטחת וסוכני הביטוח בגין אובדן שרשרת יקרת ערך בים.  "לא עושה שכל  שהתובע הרגיש  ששרשרת יקרת ערך מבחינה כספית וסנטימנטלית מחליקה מצווארו, וכל שעושה הוא, לדווח על האירוע למציל. תהייה זו מקבלת משנה תוקף נוכח העובדה שהתובע מצהיר שכאשר נפלו המשקפיים אותן הרכיב, פעל להרימן בהיותן יקרות מאוד ... ואולם, לא טרח לבצע כל פעולה פשוטה לאיתור השרשרת אשר אין ספק כי ערכה עולה באופן משמעותי על ערך המשקפיים, השלים באופן מיידי עם אובדנה, ויצא מן הים."

תא"מ 10065-03-16 קוברינסקי נ' ש.שלמה ואח' 2/5/2018


לא נפסקו הוצאות בתביעה לאחר שהמבוטח הלך לעולמו

 

שטרות כסף ישראלימוחמד עלי, שופט השלום בקריות דחה תביעה של סוכן ביטוח כנגד סוכן אחר אשר לטענתו, רכש את תיק הביטוח שלו. פסק הדין ניתן לאחר שהסוכן התובע הלך לעולמו ולא היה ברור מיהם יורשיו. " יש לשקול את הנסיבות המצערות שבבסיס הבקשה להפסיק את ההליך קרי, פטירתו של התובע עם כל המשתמע מכך; זאת לאחר שגם לפני כן מצבו הרפואי היה מורכב, שכן הוא סבל מאי ספיקת כליות ואף נדרש להשתלת כליה. זאת ועוד, עם מותו של המנוח אמור לבוא עזבונו בנעליו, אך לא הובהר אם ניתן צו ירושה, מיהם יורשיו, מה נפל בחלקם, ומה מצבם הכלכלי. גם חוסר בפרטים אלו מצדיק אי פסיקת הוצאות."

 

ת"א 21816-07-15 אהרוני נ' מוניטין - אבי ממן סוכנות לביטוח 3/5/2018

 


נדחתה תביעה של סוכן כלפי מבוטח בטענה להוזלה של פוליסת ביטוח

שטרות כסף ישראליהרשמת הבכירה, אירנה רוזן, מהשלום באשדוד דחתה תביעתו של סוכן ביטוח שביקש לחייב מבוטח בתשלום שכ"ט בשל הוזלת ביטוחים. "המשך ההשוואה בין פוליסת הביטוח של הנתבעת 1 לבין ההצעות שהוצגו על ידי התובע מלמד כי קיימות אי התאמות נוספות בין הפוליסה הקיימת לבין ההצעות שהוצגו על ידי התובע. .. הכיסוי הביטוחי במקרה של רעידת אדמה על פי ההצעות של התובע הינו בסכום נמוך יותר מזה שבפוליסה הקיימת. ... הכיסוי הביטוחי במקרה של פריצה ... מכסה אך ורק את ספרי הקודש בעוד שבפוליסה הקיימת חל על מרכיבים נוספים, ... סכומי ההשתתפות העצמית על פי הצעותיו של התובע גבוהים יותר ונקובים בדולר ארה"ב."    

תא"מ 29998-01-17 פיננסר נ' פיתוח ובניין בע"מ 3/5/2018


 

נדחתה תביעת תחלוף של מבטח כלפי מועצה מקומית בשל נפילה של רכב לבור

ריבוע עם כיתוב המילה "תחלוף"הרשם הבכיר נועם רף מהשלום ברמלה דחה תביעת תחלוף של חברת ביטוח כלפי מועצה מקומית להשבת תגמולי הביטוח אשר שולמו על ידי חברת הביטוח בשל נפילה של הרכב המבוטח לבור בתחומה של המועצה המקומית. " קיימת סתירה בין מוקד הפגיעה הנטען על ידי מבוטח התובעת לבין האמור בחוות דעת השמאי וכן לא ניתן כל הסבר משכנע לכך שלאחר האירוע הנטען ולאור הפגיעות הנטענות, הרכב המשיך לנסוע באופן תקין לחלוטין והנזק התגלה אך בבדיקה במסגרת טיפול שוטף בלבד."          

תא"מ 28779-10-15 מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נ' מועצה אזורית שער הנגב 3/5/2018


העליון דחה ערעור של סוכנות הביטוח של השלטון המקומי בגין חיוב בתשלום עמלות לסוכנות סיני

פטיש של שופטים

שופט העליון ע' פוגלמן דחה בקשת רשות ערעור של סוכנות הביטוח של השלטון המקומי על פסיקת המחוזי אשר דחה את ערעורה על פסיקת השלום שחייב אותה בתשלום עמלות לסוכנות סיני בעבור 5 רשויות מקומיות. " כידוע, רשות לערער ב"גלגול שלישי" תינתן במשורה, מקום שבו מעלה הבקשה שאלה משפטית בעלת חשיבות כללית החורגת מעניינם הפרטני של הצדדים או כאשר נגרם למי מהצדדים עיוות דין ... טיבה והיקפה של זכות הערעור על פסיקתה הוכרעו זה מכבר בפסיקתנו ... לפיכך, טענות המבקשת מופנות נגד יישום הדין על נסיבותיו הפרטניות של המקרה ואינן מצדיקות ליתן רשות לערער."

רע"א  8796/17 החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי סוכנות לביטוח (1992) בע"מ נ' סיני  2/5/2018


מהי כוונת מרמה?

 

פטיש של שופטיםשופט העליון ע' פוגלמן דחה בקשת רשות לערער על פסק הדין של בית המשפט המחוזי שאימץ את קביעת השלום, לפיה בכריתת חוזה הביטוח לא נמסר מידע מלא ביחס לעברם הפלילי של המבוטחים. בניגוד לפסיקת השלום נקבע במחוזי, כי די בכך שהמידע האמור – שהוא מידע מהותי – לא נמסר במלואו, כדי להעיד על כוונת מרמה מצד המבוטחים, הנלמדת גם מכך שגרסת המבקש אשר לנסיבות כריתת חוזה הביטוח נמצאה כאמור בלתי מהימנה. על כן פטר המחוזי את חברת הביטוח מתשלום תגמולי ביטוח למבוטח.

 

רע"א 5919/17 מוחמד נאדי נ' שומרה  8/5/2018


לחדשות קודמות

שיפור הגדרת "התפוצצות בפוליסות רכוש - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תוכניות ביטוח שונות לאותו הסיכון באותה חברת ביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן


גולפית ככלי רכב מנועי החייב ברישיון נהיגה ובביטוח חובה - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


אסון השיטפון בערבה וסוגיות הביטוח - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


70 שנה למדינה סוכני וחברות הביטוח - מי שרד? - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח סייבר כפרק בפוליסת העסק - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


חוזה שכירות מומלץ ע"י עיריית ת"א - סעיף ביטוח ללא כיסוי - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מי אמר שאין כיסוי לשבר של צעצועים (ולא רק) בדירה?  - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


בד"כ מותר הסוכן מן האפליקציה, אבל... והקשר בין כדורגל לביטוח רכב - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סעיף אחריות בחוזה עניין למשפטנים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מאחורי סוכן ללא רישיון עומד סוכן עם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


נדרש נוסח אחיד לחריג מלחמה וטרור - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


המדריך לנפלטי הסיעודי הקבוצתי כתבת השבוע מאת גבי נקבלי


היזהרו מביטוח ברמת הכותרת - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מבוטחים בעל כורחם - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


תכשיט או שעון חלופי - כך עושים את זה בארה"ב - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר.


כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright