היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

 

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

חדשות הביטוח ליום 27/7/2020

 

  חדשות     

  

חוקים פסיקה חוזרים

  

כתבות ומאמרים

       

חוזר חידוש והשבתה בעקבות הקורונה

חידוש חוזה הביטוח הוראת שעהניתנה אפשרות  למבטחים להשבית פוליסות ביטוח באופן מלא או חלקי במטרה להקל על מבוטחים שלא נדרשים בכיסוי ביטוחי באמצע תקופת הביטוח ומעוניינים לחסוך בהוצאות הביטוח. ההשבתה האמורה תבוצע בהתאם לאופי הכיסוי וצרכי המבוטח כאשר בכיסויים מסוימים ניתן יהיה להסיר סיכונים מכוסים או להפחית סכומי ביטוח בעוד בפוליסות אחרות, כגון פוליסות חבויות, ניתן יהיה להפחית את גבול האחריות..


עוד על חוזר חידוש והשבתה


בתי המשפט בצרפת הכירו בתביעות קורונה

צילום אילוסטרציה של בית קפה בפריז, כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמןהסעיף המיוחד שנכלל בחלק קטן מהפוליסות בצרפת קובע באופן ברור וחד משמעי, כי הביטוח מכסה, בין היתר הפסדי תפעול הנובעים מ"התוצאה הישירה של הסגר הזמני של העסק המבוטח על ידי הרשויות העירוניות או המחוזיות בעקבות האירועים הבאים בלבד: רצח, התאבדות, מחלה מדבקת, מגיפה, הרעלת מזון או הרעלה".

 

עוד על כיסוי תביעות קורונה בצרפת


אתר חדש לאידא

באתר חדש של אידר במידה והמבוטח הסכים, חברת הביטוח החדשה תפנה בשמו לחברת הביטוח המבטחת בפוליסה המקורית ותדאג לבטל את הפוליסה המקורית ותתעד את ההליך. היה ופוליסת הביטוח המקורית לא בוטלה בשל אי קיום אחת או יותר מהפעולות שנדרשו ממנה לפי הוראות החוזר חברת הביטוח החדשה תישא בסכום הפרמיות ששילם המבוטח ביתר.


עוד על אתר חדש לאידא


תיקון חוזר צירוף לביטוח

תיקון חוזר צירוף לביטוח

מטרת הליך מקרה הבדיקה הזה לא הייתה ולא יכולה הייתה להיות קביעה חותכת על העובדות באשר לשיפוי שיספקו מבטחים אלה לכל אחד מאלפי המבוטחים הרבים שלהם. היה זה כדי להסיר את אי הוודאות שנוצרה עקב הסתמכותם של המבטחים בסיבות לשלילת הכיסוי.

 

עוד על תיקון חוזר צירוף


בלוג השבוע:

צד ג' בסוכה - יכול להיות שאין לכם ביטוח אם לא ביטחתם את תכולת הדירה


זכאות לדמי מחלה ופיצוי בגין אובדן פנסיוני

פטיש שופטיםהשופטת רוית צדיק סגנית נשיאת בית הדין האזורי לעבודה תל אביב דחתה תביעתה של עובדת לשעבר כנגד שפרשה לגימלאות ותבעה השלמת פדיון דמי מחלה וכן לפיצוי בגין אובדן פנסיוני. " הסתמכות התובעת על החלטת 1982 ללא הנחת תשתית עובדתית המלמדת על יישומו, תמוהה היא, וזאת בפרט נוכח העובדה כי גם לאחר החלטה 2004 לא הוכנסה הוראה גורפת בעניין הזכאות לדמי מחלה בהסכמי ההעסקה של כלל עובדי הנתבעת. בצדק טענה הנתבעת בסיכומיה כי לגבי עובדים אלו לא טענה התובעת לקיומו של נוהג אף לא מכוח החלטת 2004... שוכנעתי כי הדין עם הנתבעת בסוגיה זו שעה שהתובעת "שכחה" לציין בכתב תביעתה כי בפועל היא זו שביקשה מהנתבעת להתעכב עם העברת טופס 161 , וזאת עד להסדרת זכאותה לשיטתה למלוא ימי המחלה להם היא טוענת. וכך עולה מעדותה".

סע"ש 49190-02-18 שושנה בגון נ' עתידים  17/7/2020


נהיגה ללא רישיון נתקבל באופן חלקי ערעור על חומרת העונש

 

פטיש שופטיםמאזן דאוד שופט המחוזי בחיפה קיבל באופן חלקי ערעור על פיסקת השלום כך שעונש הפסילה שהושת על המערער למשך 11 חודשים יומר ל-5 חודשי פסילה בפועל בלבד. " גם אני סבור כי בית המשפט לא נתן משקל ראוי להליך הסרת המחדל בהשתת עונש הפסילה בפועל, ולכן אני סבור כי יש להעמיד את עונש הפסילה בפועל למשך 5 חודשי פסילה בפועל וזאת בעיקר בשל: הסרת המחדל והשגת רישיון נהיגה, הודאתו בהליך וחיסכון זמן שיפוטי , עבירת אי ציות לאות שוטר לא כללה נסיבות ולכן חומרתה מוגבלת-כפי שציין בית משפט קמא."   

    

עפ"ת 72826-06-20 ח'ליל נ' מדינת ישראל 21/7/2020

 


נדחתה תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף לעובד רכבת

פטיש שופטיםמוחמד עלי, שופט השלום בקריות, דחה תביעה של עובד רכבת נגד המעביד בשל פציעה בעבודה. " לא נחזור על הנימוקים שצוינו ביחס לחובת הזהירות. נציין בקצרה כי תנאי העסקתו של התובע כוללים – בהגדרתם –  מאמץ פיזי, שדומה במאפייניו למאמץ המופעל גם מחוץ לעבודה על ידי קהלים נרחבים בציבור (ויש כאלה שאף עושים זאת במודע, למשל על ידי פעילויות ספורט למיניהן).... אינני מתעלם מהעובדה כי התובע ציין כי הוא דיווח למנהל המשמרת, וקנין, על האירוע. וקנין אף אישר כי התובע פנה אליו וטען בפניו כי הוא נפגע תוך כדי הליכה על החצץ בין המסילה כאשר נתקל בכבל...  בפנייתו של התובע לבית חולים לא ציין כלל אירוע זה. יש לזכור כי כל הראיות בדבר קרות האירוע התאונתי מקורם בתובע עצמו, שראיתי קושי לבסס קביעות על סמך גרסתו."     

ת"א 59203-10-15 מ"ב נ' רכבת ישראל בע"מ ואח' 21/7/2020

     

נתקבלה תביעה בגין נזקי גוף בגין תאונת עבודה כנגד חברה לעבודות עפר

פטיש שופטיםיואב פרידמן, שופט השלום בחיפה, קיבל תביעה של עובד שתבע את מעבידו בשל פציעה בעבודה. " נוכחותו של אייל המעביד בסמיכות ליד התובע במהלך העבודה  נטענה כאמור בכתב התביעה, והתובע שב עליה בעדותו. הנתבעת , שהודיעה בקדם המסכם כי תעיד את אייל, וידעה כי התובע טוען שהאחרון היה עד ראיה, לא העידה אותו.  להימנעות ראייתית זו יש משמעות שיש לזקוף לחובת הנתבעת. קבעתי כי התובע לא ראה בעיניו את המפעיל עולה לקאבינה מחדש לאחר שהציב המחפר בעמדה הנדרשת לתיקון, וירד ממנו."

ת"א 55206-06-17 התובע-פלוני נ' אייל עבודות עפר ושירותי שדה בע"מ ואח' 20/7/2020


רישיון הנהג הותלה והוא חוייב בהשבה לקרנית

פטיש שופטיםהשופט הבכיר יחזקאל הראל בית משפט השלום בתל אביב – יפו דן בתביעת יורשי המנוח, בגין מות יקירם בתאונת דרכים כמשמעה בחוק הפלת"ד. מבטחת החובה של הרכב טענה שרישיונו של נהג הרכב הותלה ועל כן אינה חייבת בתשלום. התביעה תוקנה ע"י צרופה של קרנית כנתבעת נוספת. (קרנית והנתבע כפרו בטענות המבטח. עם הגשת כתב הגנתה, הגישה קרנית הודעה לצד שלישי כנגד הנתבע, בנימוק כי עליו לשפותה בגין כל סכום בו תחוב, היה וייקבע כי ידע שרישיונו הותלה. התובעים קיבלו תגמולי ביטוח ממבטח הרכב ומקרנית חלקים שווים. סוכם ביניהם, כי מי שעליו תוטל חבות לפיצוי בפס"ד, ישיב לרעהו הסכום ששילם. השופט קבע, כי נהג הרכב ידע שרישיונו הותלה ועל כן חייב את קרנית להשיב למבטח הרכב את הסכום ששילם ואת נהג הרכב להשיב לקרנית את הסכומים ששילמה.

ת"א 17866-08-16 עזבון פלוני נ' יקיר אסולין ואח'  18/7/2020


חבות קבלן בגין מפגע במדרכה

 

פטיש שופטיםנסרין עדוי-ח'דר, שופטת השלום בחיפה, דנה בתביעת נזיקין כנגד עיריית חיפה בגין פציעה ממפגע במדרכה ובתביעת השבה של המוסד לביטוח לאומי של הגמלאות ששילם לנפגע. " היה על הקבלן גם ליידע את העירייה באופן מיידי על היווצרות הבור במדרכה. אכן, הקבלן לא היה בשטח במועד היווצרות הבור, אך הדבר אינו מפקיע את מחויבותו לפעול כאמור. נזכיר גם, כי הקבלן התחייב לנוכחותו של מנהל עבודה מטעמו בהעדרו מהאתר ומנהל העבודה כאמור היה חייב למלא את חובותיו של הקבלן.על הפרת החובה בדבר חסימת הגישה אל הבור כבר עמדתי לעיל. באשר למסירת הודעה לעירייה שוכנעתי כי זו נמסרה ביום האירוע, אך לאחר התרחשותו"

 

ת"א 51282-02-15 פלוני נ' עיריית חיפה ואח' 16/7/2020

 


לחדשות קודמות

היכונו לחריג הקורונה - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר.


ביטוח אובדן כושר בתקופת הקורונה - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


דרוש חוזר פיקוח בעניין שמאי רכוש - על מה ולמה  - מאת סוכן הביטוח הבכיר, ארז זמיר


כיסוי הוצאות משפט סבירות בביטוח רכוש - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


היה והעליון יכיר בחשמליים כרכב מנועי - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


קורונה - ריבית והצמדה על פרמיה מוחזרת -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


רכישת עסקים וביטוח קיים - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


תמ"א 38 – אישור הביטוח אינו חזות הכל -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח נזקי ביזה - מהומות או פריצה או אין כיסוי? - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


סוגיית תיאום אריחים בתיקון צנרת  -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


מי ומה את פוליסה ומי קורא אותך בכלל ומתי? - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


מבוטח בעל כורחו וללא ידיעתו -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


ביטוח והעסק שנסגר - כתבת השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


סיכון ללא כיסוי - צד ג' לבעל עסק שנסגר -   טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הלוואת בלון במקום פדיון ביטוח פנסיוני  - כתבת השבוע, מאת קטיה שורצמן בלעדי לאתר


החלפת ביטוח אישי ובלאי אנושי -  טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר


הערות ותהיות למאמר "סקרי סיכונים ודרישות מיגון"  - כתבת השבוע, מאת ד"ר יצחק ויזל, בלעדי לאתר


ביטוח אחריות חוקית בגין קורונה – לא לבטל ביטוחים - טיפ השבוע מאת קטיה שורצמן, בלעדי לאתר

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright