היום :

 

ביטוח - דף הבית I

 

טיפ השבוע I

הוסיפו למועדפים I

צרו קשר I

 

בתי המשפט בצרפת הכירו בתביעות קורונה

היועצת קטיה שורצמן

יועצת הביטוח קטיה שורצמן

 

פתרונות ניהול סיכונים לחברות יזמים, קבלנים ויועצים

 

יכול להיות שאתם צודקים... לאתר היועצת Z
 


הרשמה לטיפים מהאתר

הרשמה לטיפים מאתר הביטוח

 קבלו את הטיפ השבועי,  לתיבת הדוא"ל שלכם - ללא תשלום

 

 

 

 

שם פרטי

 

 

שם משפחה

 

 

דואר אלקטרוני

 

 

תפקיד

 

 

חברה

 

   

 

 

 


  

דחו את תביעתכם - אל תהמרו על עצת חינם

 

בתי המשפט בצרפת הכירו בכיסוי נזקי קורונה

 

צילום אילוסטרציה של בית קפה בפריז - כל הזכויות שמורות לקטיה שורצמן מסתבר, כי לפי חלק קטן מהפוליסות לביטוח אובדן רווחים בצרפת קיים כיסוי לאובדן רווחים בשל סגר המוטל על ידי השלטונות בשל מספר סיבות המפורטות בפוליסה וביניהן מגיפה.

 

מדובר על פחות מעשרה אחוזים מכלל הפוליסות לביטוח אובדן רווחים בצרפת וחברות הביטוח AXA ואלבניה חויבו על ידי בתי המשפט בצרפת לפצות שני מבוטחים בשל חודשיים של אובדן רווחים בשל נזקי הקורונה.

 

הפסיקה נגד חברת AXA ניתנה בחודש מאי 2020 והפסיקה נגד אלבניה ניתנה בחודש יולי 2020.

 

הסעיף המיוחד שנכלל בחלק קטן מהפוליסות בצרפת קובע באופן ברור וחד משמעי, כי הביטוח מכסה, בין היתר הפסדי תפעול הנובעים מ"התוצאה הישירה של הסגר הזמני של העסק המבוטח על ידי הרשויות העירוניות או המחוזיות בעקבות האירועים הבאים בלבד: רצח, התאבדות, מחלה מדבקת, מגיפה, הרעלת מזון או הרעלה".

 

המבוטח שתבע את AXA הוא סטפן מניגולד, הבעלים של ארבע מסעדות בפריס. המבוטח שתבע את אלבניה הוא בעלים של בית מלון בסביבת פריז. חברת AXA הודיעה בתחילת הדרך שהיא מעוניינת לערער אבל מאוחר יותר הודיעה שהיא חוזרת בה מהכוונה להגיש ערעור. AXA מסרה שהיא מתכוונת ליישב בדרכי נועם את התביעה של המסעדן ושל מבוטחים נוספים שהגישו תביעות בעניין ביטוח אובדן רווחים בתשלום חלק ניכר מהנזק.

 

חברת אלבניה הודיעה על כוונתה לערער על פסק הדין כאשר הסעיף בפוליסה, נתון לדעתה לפרשנות.

 

לגבי הפוליסות הקיימות בישראל, הרי שתנאי ביט 2019 כוללים סייג מפורש לעניין וירוסים, אבל קיימות בשוק הביטוח המקומי גם פוליסות בנוסחים אחרים אשר יכולים לכסות אובדן רווחים בשל נגיף הקורונה, אבל נראה, כי המבטחים בארץ כמו גם המבטחים בחו"ל אינם ממהרים להכיר בכיסוי הביטוחי כשקרוב לוודאי לא יעשו כן מבלי שיחויבו לשלם על ידי בית המשפט.

 


 

 

 

כל זכויות התוכן שמורות לקטיה שורצמן ולהוצאת "הסעיפים הגדולים" © Copyright